• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Na, az kellene nekem is (szemüveg+nagyító), mert így sajnos nem látom még őket.
Sebaj, hétvégére nőnek akkorát, hogy nagyítás nélkül is láthatók lesznek, nem csak sasoknak.:ROFLMAO:

Gratulálok a szaporulathoz; ez kicsit mindig megnyugvással tölti el az embert, hogy sikerült megfelelő körüléményeket létrehozni a szaporodásukhoz.
 
Na, az kellene nekem is (szemüveg+nagyító), mert így sajnos nem látom még őket.
Sebaj, hétvégére nőnek akkorát, hogy nagyítás nélkül is láthatók lesznek, nem csak sasoknak.

Gratulálok a szaporulathoz; ez kicsit mindig megnyugvással tölti el az embert, hogy sikerült megfelelő körüléményeket létrehozni a szaporodásukhoz.

Köszönöm, ők az első eresztés ebben az akvában, örülök is nekik nagyon, illetve annak is, hogy legalább 4-5 pocakos rohangál még a kis mezőmön. Féltem picit tőle, hogy a tápozást és az excelt hogy fogják fogadni, a Tigris tankban ilyen úri huncutságok nem voltak, de szerencsére jól megvannak a picit megváltozott körülmények ellenére.

Sajnos nem tudnak annyit nőni 1 hét alatt, hogy ne kelljen szemüveg hozzá, hogy rendesen lássam őket. :confused:
 
Köszönöm, ők az első eresztés ebben az akvában, örülök is nekik nagyon, illetve annak is, hogy legalább 4-5 pocakos rohangál még a kis mezőmön. Féltem picit tőle, hogy a tápozást és az excelt hogy fogják fogadni, a Tigris tankban ilyen úri huncutságok nem voltak, de szerencsére jól megvannak a picit megváltozott körülmények ellenére.

Sajnos nem tudnak annyit nőni 1 hét alatt, hogy ne kelljen szemüveg hozzá, hogy rendesen lássam őket. :confused:

Lehet, hogy pont ez az "úri huncutság" hozta meg itt a kedvüket!;)
 
Vízcsere, előtte mért értékek: nitrát 10 ppm, foszfát 1,8 , kálium 9 ppm, vas 0,4 ppm, PH 6,2, TDS 189. Vízcsere után 162 a TDS. A pluszba adott foszfát mennyiségét csökkentem, csak 1,5 ml-t adok.
A gyepet megnyírtam picit, ki is porszívóztam, 4 kis garnélát kellett visszatessékelnem a cserevízből. Még jó, hogy vettem múltkor garnéla kiemelő pipát. Ezzel azért könnyebb volt, bár az utolsó az született Houdini volt. A piros algából pár szál elszabadult a fáról, elkezdett benőni a fű közé, kiszedtem - még nem kapaszkodott bele nagyon. Áttettem bal oldalra a kő elé, a kicsit kopasz részre. Nem tudom miért, de onnan mindent kitúrnak a garnélák.

Ilyen most:

114.JPG
 
Ma elég sok időt töltöttem az akva előtt, elég sokszor láttam a bébiket. A fa gyökereinél a hirsuta alól és a bal oldali stau levelek között kukucskáltak. Fotózni most nem tudtam őket, hamar visszahúzódtak, mintha tudták volna, hogy nézem őket.

A nagyobbakról viszont csináltam pár képet.

114b.JPG 114c.JPG

114e.JPG 114d.JPG

114f.JPG 114g.JPG
 
Úgy döntöttem, az ecset ellen bevetem a nehéztüzérséget. A Crimsonban az ezüst fonalalgázók első osztályú munkát végeztek, a kisebbiket átigazolom egy kis vendégmunkára. Már szokja az új vizet. No persze ezek a halucik nem arról híresek, hogy az akva szétbarmolása nélkül csak úgy kijöjjenek, de egy kis rafinériával és türelemmel harc nélkül kifogtam. Az egyik kedvenc eledelüket -ubi - beletettem a hálóba, majd vártam. Persze csomó ideig minden más lény ráment, nekik meg a színüket sem lehetett látni. Aztán a nagyobbik előmerészkedett, megnézte, mi a szitu, aztán a kisebb is jött, lesben álltam a háló végén, amíg be nem úszott a csali ubira, aztán egy határozott emelés és meg is volt! A többieket halat garnélát, akiket még sikerült kimerítenem, szépen visszatessékeltem.
Remélem nem fogja rosszul érezni magát a kis hely miatt. Ha elvégezte a dolgát, megy majd vissza.
És már úszkál is, ismerkedik a tereppel. Nem csináok most fotót, nem akarom megzavarni a fényárral.
 
Az egyik sünim házát üresen találtam. Nem tudom, mi lelhette, kb. 2 napja hosszabb hanyatt fekvés után visszafordítottam őkelmét, akkor még volt csapóajtó a házon, de csigu nem mozdult. Lehet, hogy már akkor sem volt jól szegényke. A többiek szerencsére vígan nyargalásznak az üvegen és a tereptárgyakon és nyalogatják az algát. Az üveget zöld poralga kezdi ellepni, tegnap emeltem az RGB-n 1 fokozatot, lehet, hogy korai volt.
Az ezüst fonalalgázó köszöni jól van, bár az ecsethez még nem láttam, hogy hozzászagolt volna, remélem megjön az étvágya.
A kis garnélák határozottan növögetnek. Tegnap egy kupacban 6-ot tudtam összeszámolni.
 
7es pH-ig írja a nagykönyv a kompatibilitást, nem lehet, hogy a 6.2-őt nem bírják?

Lehetséges, de hál' Isten a többi 3 meg a sisak jól van, és aktív. Az alacsony PH a házukat kezdi csak ki, vagy maga az állat sem bírja? A házának egyébként semmi baja nem volt.
 
Az ezüst vendégmunkást reggel visszaköltöztettem a helyére, (gyorsba, csak úgy @Szabó Henrik -esen :D - jelzem, vígan úszkál, semmi baja) egyre jobban terrorizálta a tigriseket, rákoppintott a fejükre, szabályosan kergette őket. A tápozás - etetés hadműveletnél sajnos láttam egy tigit, akiből páran megreggeliztek. Nem tudom, hogy a zaklatást vette-e zokon, vagy azt, hogy az agresszor teletojta az akváriumot, mindenesetre nem akartam tömeges ledöglést látni. Vízcserét csak most délután tudtam csinálni - amúgy is soron jött volna, találtam még egy kimúlt garnélát. Jó 40%-ot cseréltem, többet a szokásosnál.
Az ecsetet pedig látványosan legelte az állatka, de inkább legyen algás az akvárium, mint tigristelen.. Ma olvastam, hogy egyedül tartva, a fonalalgázó nagyon agresszívvé tud válni, most hogy visszakapta a társát, tojik a garnélákra.
Azért van jó hír is, a húsvéti garnélák szépen cseperednek, szerte az akvában látni őket, valamint ma találtam pár napos méretűeket is.
Paramétereket most nem mértem, de holnap reggel tápozás előtt bepótolom, kíváncsi vagyok, mit mutat.
A zöld poralga "szépen" beterítette az üveget, visszavettem mindkét lámpán 1 dimmet, hátha kevésbé jön vissza.
A sarki rotalát megnyírtam, várom, hogy a red mini piros szálai sokasodjanak. A bal hátsó nagy piros alga telepet kiszedtem a rotala közül, szétosztottam és felragasztottam előrébb a fára.
Új PET palackos kifolyót csináltam, hosszabbra hagytam az alsó részt, hátha így jobban oszlik az áramlat. Közben rendeltem Csájnából skimmeres üveg befolyót és poppyt, remélem jó lesz az üvegvastagság..

115.JPG
 
Az ezüst vendégmunkást reggel visszaköltöztettem a helyére, (gyorsba, csak úgy @Szabó Henrik -esen :D - jelzem, vígan úszkál, semmi baja) egyre jobban terrorizálta a tigriseket, rákoppintott a fejükre, szabályosan kergette őket. A tápozás - etetés hadműveletnél sajnos láttam egy tigit, akiből páran megreggeliztek. Nem tudom, hogy a zaklatást vette-e zokon, vagy azt, hogy az agresszor teletojta az akváriumot, mindenesetre nem akartam tömeges ledöglést látni. Vízcserét csak most délután tudtam csinálni - amúgy is soron jött volna, találtam még egy kimúlt garnélát. Jó 40%-ot cseréltem, többet a szokásosnál.
Az ecsetet pedig látványosan legelte az állatka, de inkább legyen algás az akvárium, mint tigristelen.. Ma olvastam, hogy egyedül tartva, a fonalalgázó nagyon agresszívvé tud válni, most hogy visszakapta a társát, tojik a garnélákra.
Azért van jó hír is, a húsvéti garnélák szépen cseperednek, szerte az akvában látni őket, valamint ma találtam pár napos méretűeket is.
Paramétereket most nem mértem, de holnap reggel tápozás előtt bepótolom, kíváncsi vagyok, mit mutat.
A zöld poralga "szépen" beterítette az üveget, visszavettem mindkét lámpán 1 dimmet, hátha kevésbé jön vissza.
A sarki rotalát megnyírtam, várom, hogy a red mini piros szálai sokasodjanak. A bal hátsó nagy piros alga telepet kiszedtem a rotala közül, szétosztottam és felragasztottam előrébb a fára.
Új PET palackos kifolyót csináltam, hosszabbra hagytam az alsó részt, hátha így jobban oszlik az áramlat. Közben rendeltem Csájnából skimmeres üveg befolyót és poppyt, remélem jó lesz az üvegvastagság..

View attachment 53535
Skimmeres uveg szivot. Azzal nem szokott baj lenni.
 
A reggelt méréssel kezdtem, jók az értékek.
NO3: 10
PO4 0,6
Fe: 0,2
PH: 6,4
A tápozást nem változtatom, marad a Mic-Mac 0,8 ml, +PO4 1,4 ml, Excel 1,4 ml.
A tigrik élvezik a nyugalmat, békében tudnak kapirgálni.
 
Párom letöltött nekem egy képszerkesztő progit, a héten mókoltam vele. Túlnyomó részben még kínai, hogy melyik funkció pontosan mit takar, de arra rájöttem már, hogy hogy lehet kiegyenesíteni a képeket, meg még pár dologra. Egy múlt hétvégi képpel el is játszottam picikét, ez sült ki belőle:

116.png
 
Párom letöltött nekem egy képszerkesztő progit, a héten mókoltam vele. Túlnyomó részben még kínai, hogy melyik funkció pontosan mit takar, de arra rájöttem már, hogy hogy lehet kiegyenesíteni a képeket, meg még pár dologra. Egy múlt hétvégi képpel el is játszottam picikét, ez sült ki belőle:

View attachment 53840
Tök jó lett! Olyan kis békés őszi hangulat: az idő még szép, de a levelek már színesednek. Tetszik!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére