• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Birkanyírás volt, a Rotalákat és a füvet megkurtítottam. Az összes lökött garnéla a kezemet csikizte közben. Az egyik ki is szédült valahogy az akvából, de szerencsére csak a bútorra, elpakoláskor megtaláltam, visszatereltem. A vízbe érve kicsit szédült volt, de aztán megrázta magát és elúszott. Szerintem megúszta.

View attachment 50756 A Hirsuta csak a tigrisektől barnult be, nyírás után etetés volt. :)

View attachment 50757 View attachment 50758
Egyre jobban tetszenek a tigrisek. Kovetkezo szerwlem leaz?


Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia Évi!

Csinosodik a medencéd!

A piros algával végül mi lett?
A képeken nem látszanak.

AmegA
Sziasztok!

Köszönöm szépen, némi pontalga van és 1-2 ecset kinőtt az előtérben a kövön és a Bucén, de nem vészes.
A piros alga jó része sajnos áldozatul esett a rhizo-nak, illetve annak az eltávolítása kapcsán, de a garnélák bekerülte után 2 elég nagy pamacs megmenekült. A hátra nyúló ágakon növögetnek szépen, a színüket is visszanyerték. A bal oldalit lassan szét tudom osztani, pótlandó a kiveszetteket.

214 másolata.JPG
 
Vízcsere, alga pucera az üvegről, na meg a befolyóról, az már olyan volt, mint az ogre füle.
Kicsit szét vagyok esve, akartam mérni tápanyag szinteket, mielőtt nekiláttam volna a vízcserének, de legközelebb akkor jutott eszembe, amikor már majdnem teljesen vissza volt töltve a víz.. Kiszedtem a fűtőt, hőmérőt, ammonia alertet, hogy azokat is algátlanítsam, meg alatta az üveget is normákisan le tudjam takarítani, majdnem elfelejtettem visszarakni. Ezek után a Crimsonban a vízcserét meghagytam holnapra.

Csináltam egy normálisabb képet, az előtéri technika nélkül:

215.JPG

Meg egy picit közelebbit is:

215a.JPG
 
Ismét nagy nap volt a tegnapi az akvárium életében.

216.JPG

Igen, jól látjátok, lakótársak érkeztek a tigrikhez, bekerült 10 Boraras brigittae, meg a Crimsonból a merah is átkerült. Ma, akárhogy strapáltam magam, 8-nál többet nem tudtam összeszámolni, akárhogy kerestem a maradék 3-mat, de se élve - se holtan nem láttam őket. Remélem nincs bajuk.

Sikerült közelebbi :snaphappy: is róluk:

216a.JPG 216b.JPG
 
a tigrikhez, bekerült 10 Boraras brigittae
Ők nálunk is nagy kedvencek, szinte mindig egy csapatban úsznak, és nagy éhenkórászok. Minden nap, amikor hazaérünk melóból és nyílik az ajtó ott várnak minket az ajtóhoz közeli sarokban :hungry:
A dennerle-nek van egy szinfokozó tápja, nem tudjuk, ismered-e, de nagyon szép piros színük lesz tőle, csak a pici szájuk miatt össze kell nekik őrölni (y)
 
Ők nálunk is nagy kedvencek, szinte mindig egy csapatban úsznak, és nagy éhenkórászok. Minden nap, amikor hazaérünk melóból és nyílik az ajtó ott várnak minket az ajtóhoz közeli sarokban :hungry:
A dennerle-nek van egy szinfokozó tápja, nem tudjuk, ismered-e, de nagyon szép piros színük lesz tőle, csak a pici szájuk miatt össze kell nekik őrölni (y)

Nem ismerem, küldd el a nevét légyszi, szeretném kényeztetni a kis lüke fejüket! :rolleyes:
 
Itt is vízteszt volt a reggeli progi.
Nitrát: 10 ppm, foszfát 1 ppm, kálium 8 ppm, vas 0,4 ppm, PH 6,4.
A Boraras brigik jól érzik magukat, szépen kiszínesedtek. A dennerle színfokozót a legközelebbi körben megrendelem, mert ízlik nekik. Megjegyzem, a tigriseknek is.. bár azok rém falánkak, szerencsére nem válogatnak.
Lett még 1 petés csajszi. Úgy látszik kezdik érezni a tavaszt. Húzzanak is csak bele, legyen soksok kis apró szépséges tigrincs! :love:
Este jön kép ide is.
 
Vízcsere volt, stem kopasztással egybekötve, no meg üveg pucoválás - inkább zöld por , mint pontalga volt rajta.
A halacsok szépen beilleszkedtek, a garnélák kajájából a leszakadó részekre ott ácsingóznak és csipegetik. Egyre szebb a színük.

218.JPG Próbáltam valami formát adni a háttérnek, bal szélen a rotalát legközelebb lejjebb vágom, úgyis marha gyorsan fenn van a víz színén.

218a.JPG 218b.JPG

218c.JPG 218d.JPG
 
A tigriseknél nagy-nagy szaporaság várható szerencsére, beindult a babagyár, már ötenen pocakosak és legalább 3 nyerges. A legszebb nőstények még pártában vannak, pedig kíváncsi vagyok, milyen utódkákat produkálnak.
A fiatalkák között pár példány elkezdett kékülni, ismét egy szempont, ami alapján szelektálni lehetne.. :)

Tegnapelőtt felfedeztem pár staghorn rózsát - a legnagyobbat a fáról szedem le - már megint láttam pár kisebb telepet. Sajnos az ecset pemzlik is többen lettek. Rendeltem @tsokee -éknál látott táp adagoló fém bizgentyűt, ha megérkezik rendesen le tudom majd excelezni az inkriminált területeket. Addig meg csipegetem, amit tudok. Remélem nagyon nem terjed szét.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére