• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

A nitrit ilyen kis koncentrációban nem mérhető pontosan ezekkel a tesztekkel. Lehet, hogy nincs is benne nitrit.

Fogalmam sincs milyen pontosak ezek a tesztek. JBL például azt írja a reklámanyagban, hogy megbízható és a méréstartomány 0.025-1.0 ppm. 0.4 ppm-et halak számára veszélyesnek (esetleg elhullás) írják és a javasolt értékre pedig <0.2 ppm/et írnak. Én prodac NO2 tesztet használtam, nálam mindig nullával jött vissza. Persze ez sem jelent semmit.

@evavigh 0.1 és 0.2 ppm értékeket is mért már, tehát szerintem érdemes lehet ezt figyelni. Persze az is kérdés, garnélák mennyire bírják a kiképzést, lehet, hogy sokkal jobban mint érzékeny hal ivadékok. Halaknál nagyon változó, hogy mit viselnek el, nagyságrendi különbségek lehetnek.

H2O2-t hogyan csináltad? Garnélák benn voltak? Lehet, hogy ez is egy kicsit megtizedelheti a baktériumokat és mikrobákat...

Eleocharis elég jó formában van!
 
0.1 és 0.2 ppm értékeket is mért már, tehát szerintem érdemes lehet ezt figyelni.

A 0,2 ppm értéknél az első adag garnéla bent volt már, teljesen normálisan viselkedtek, nem volt elhullás sem. De természetesen nézem minden nap. A ma esti eredmény teljesen bíztató, 0,05 ppm. Mielőtt betettem a sok többi garnélát, váltottam baci kultúrát, Sera-ra, abban kimondottan nitrifikáló bacik vannak, azóta is megy még minden nap egy kis plusz rásegítés.

H2O2-t hogyan csináltad? Garnélák benn voltak? Lehet, hogy ez is egy kicsit megtizedelheti a baktériumokat és mikrobákat...
Igen bent volt az első eresztés, nem zavarta őket. Azért igyekeztem nem telibe lőni őket. Leállított szűrő mellett, kb. 40 ml 3%-os H2O2-t osztottam el a fertőzött területeken. Azért kezeltem, mert nagyon nagy mennyiségű volt az alga, nem őket, hanem a növényeket akartam etetni a táppal. A garnélák meg a megnyúzott algával jobban elbántak.
Igen, én is gondoltam arra, hogy ez meggyengíthette a bacikultúrát, ezért adagoltam folyamatosan a pótlást is. Illetve, amit nem említettem, amikor a tápanyag szinteket mértem, a foszfát szint a béka :mooning:-e alatt, szinte mérhetetlen volt. A GA Macron kívül plusz foszfátot is adagoltam 2 ml-t naponta. Olvastam, hogy foszfát nélkül a bacik nem tudnak létezni. Szerintem most már egyenesben van a rendszer.

Eleocharis elég jó formában van!
Szerencsére helyrejött minden, bár a tigrik pont a szép Eleocharist gyomlálják ki tövestűl előszeretettel. Nem győzöm visszaültetni. Kicsit Kőmíves Kelemenes ez a dolog. :confused:
 
Kaptak ma enni, hátha leszállnak a gyepemről, de a tülekedésnek is csak a fű esett áldozatul. Lehet, hogy mélyebbre kellett volna ültetnem...

Spuri a kajához:
210.JPG

3 darab kis tabit kaptak, persze mindnek ugyanaz a darabka kellett..
210a.JPG
 
A 0,2 ppm értéknél az első adag garnéla bent volt már, teljesen normálisan viselkedtek, nem volt elhullás sem.
A több nitrited a bomlástermékben lévő ammónia megnövekedése miatt jelent meg.
Betetted a garnélákat, így már az esetlegesen lebomló növényi részek mellett az ő ürülékük is ammónia forrás. A nitrifikáló bacik első lépcsőben ezt nitritté oxidálják, második lépcsőben ezt tovább oxidálják nitráttá.
Mivel nőtt a terhelés, ezzel a nitrifikáló baciknak több kajájuk lett így elszaporodtak. Az átmeneti időszakban (amikor már több volt a bomlástermék, de még nem volt hozzá elég sok baci) ezért volt magasabb a szinted, ahogy a baci állományod "felfejlődött" a feladathoz, normalizálódott a helyzet.
Ilyen egyszerű ez kérem szépen!;):)
Az akvád továbbra is tetszik, a garnéláid meg különösen!:)(y)
 
fű esett áldozatul
Szia Évi, 4 hetet mondanak alsó hangon mire megkapaszkodik úgy hogy ellenáljon az ásóhadosztálynak. nekem is ez a bajom, nem merem berakni az amanókat pedig elkelnének már, de biztos vagyok benne minden a felszínre kerülne, úgyhogy mindennap sasolom a gyökérzetet az üvegnél, hogy kapaszkodik! Jókis Tigristankot rittyentettél össze, (y)
Az infók alapján meg csakösszehoztam az aláírást!;)
 
A több nitrited a bomlástermékben lévő ammónia megnövekedése miatt jelent meg.
Betetted a garnélákat, így már az esetlegesen lebomló növényi részek mellett az ő ürülékük is ammónia forrás. A nitrifikáló bacik első lépcsőben ezt nitritté oxidálják, második lépcsőben ezt tovább oxidálják nitráttá.
Mivel nőtt a terhelés, ezzel a nitrifikáló baciknak több kajájuk lett így elszaporodtak. Az átmeneti időszakban (amikor már több volt a bomlástermék, de még nem volt hozzá elég sok baci) ezért volt magasabb a szinted, ahogy a baci állományod "felfejlődött" a feladathoz, normalizálódott a helyzet.
Ilyen egyszerű ez kérem szépen!;):)
Az akvád továbbra is tetszik, a garnéláid meg különösen!:)(y)

Köszönöm a dícséretet a garnélák nevében is! :)
Az első 13 tigrist részben ezért is tettem be, hogy etessem a bacikat, mellesleg rendet is raktak szépen.
 
Szia Évi, 4 hetet mondanak alsó hangon mire megkapaszkodik úgy hogy ellenáljon az ásóhadosztálynak. nekem is ez a bajom, nem merem berakni az amanókat pedig elkelnének már, de biztos vagyok benne minden a felszínre kerülne, úgyhogy mindennap sasolom a gyökérzetet az üvegnél, hogy kapaszkodik! Jókis Tigristankot rittyentettél össze, (y)
Az infók alapján meg csakösszehoztam az aláírást!;)

Köszönöm Adrián! :)
Azért úgy nézem, nem mindet kapálják ki, lesz, ahonnan pótlódjon a gyep. Vannak egyedülálló szálak, még oldalta nem növő gyökerekkel, főleg azok esnek áldozatul.
Láttam ám, hogy sikerült az aláírást megcsinálnod. Jó lett!
 
Mai vízcsere előtt méregettem kicsit. Nitrit picit több, mint 0,05 ppm, nitrát 15 ppm, foszfát 0,6 ppm, kálium 8 ppm.
Nyírás is volt a hátsó részen, már megint a felszínen lógtak a növények. Szépen fejlődik minden szerencsére.
A két petés garnélát nem látom, lehet, hogy megszülettek a kicsik. Amikor legutóbb néztem őket, már szemes volt a pocójuk.

Ilyen most:

211.JPG
 
Átálltam heti 2 vízcserére, bacit még adagolok utána. A héten volt 2-szer is áramszünet, szerencsére csak háromnegyed órás volt, itthon voltam pont mindkettőnél, kapott az akva extra baci löketet.
Szépen fejlődnek, bokrosonak a növények, egyedül a reineckii mini levelei lyukasodnak, de nem vagyok biztos benne, hogy nem a garnélák "keze" van a dologban. A riccardiát is legelik, nem csak a H2O2-vel elintézett részeket.
Pontalga van a plusz foszfát adagolás ellenére. A fonalasak teljesen eltűntek.

Hoztam pár képet is:

212.JPG

212a.JPG 212b.JPG

212c.JPG 212d.JPG
 
Átálltam heti 2 vízcserére, bacit még adagolok utána. A héten volt 2-szer is áramszünet, szerencsére csak háromnegyed órás volt, itthon voltam pont mindkettőnél, kapott az akva extra baci löketet.
Szépen fejlődnek, bokrosonak a növények, egyedül a reineckii mini levelei lyukasodnak, de nem vagyok biztos benne, hogy nem a garnélák "keze" van a dologban. A riccardiát is legelik, nem csak a H2O2-vel elintézett részeket.
Pontalga van a plusz foszfát adagolás ellenére. A fonalasak teljesen eltűntek.

Hoztam pár képet is:

View attachment 50254

View attachment 50255 View attachment 50256

View attachment 50257 View attachment 50258
Szépen beindult a parvula.(y) Lassan már ráférne egy nyírás.:);)
 
Nem gondolkodtál szelektáláson, vagy jó ez neked, ahogy van. Csak azért kérdezem , mert láttok némi vadast köztük. Összetudnám hasonlítani az enyémekkel , pedig nekem nincsenek efféle tigrisek.
 
Nem gondolkodtál szelektáláson, vagy jó ez neked, ahogy van. Csak azért kérdezem , mert láttok némi vadast köztük. Összetudnám hasonlítani az enyémekkel , pedig nekem nincsenek efféle tigrisek.

Gondolkodni gondolkodtam rajta, de momentán se időbe, se energiába nem férne bele + 1 akva beállítása, üzemeltetése. Egyébként a kevésbé csíkosakat is imádom! Egyelőre mixelem őket, meg növelem a számukat, aztán meg kitalálok valamit, hogy tudjak szelektálni.
 
Kedves Évi!
Boldog, algamentes születesnapot kívánok!
Remélem meglep valaki egy újabb kis akváriummal, hogy tudjál szelektálni.:whistle:
 
Kedves Évi!
Boldog, algamentes születesnapot kívánok!
Remélem meglep valaki egy újabb kis akváriummal, hogy tudjál szelektálni.:whistle:

Köszönöm Csilla! :)
"Meglepett" kis családom pilácsokkal :) még úton vannak, de lesz egy Chihiros RGB az Indian fölött, és még egy A451-es. Úgyhogy igazából lassan csak az én energiámon fog múlni a szelektálós akva, üveg az épp akadna (a Tigris Tankos üres). :whistle:
 
A minap nézegettem a lényeket az akváriumban, láttam egy szép, egész világos narancsos színű kis tigrist. Feltűnt, hogy valami furcsa ezen a kis jószágon, ahogy ül a fán és csipeget. Kis bicebóca szegénykém, az egyik oldalán nincsenek lábai. Gondolom, ha genetikus a dolog, akkor a következő vedlés sem duplázza meg a lábacskái számát.

Nem tudtam rendesen lefotózni, viszonylag távol volt, ahová a fényképezőm már nem tud rendesen fókuszálni, de a színe azért látszik.

212e.JPG
 
Birkanyírás volt, a Rotalákat és a füvet megkurtítottam. Az összes lökött garnéla a kezemet csikizte közben. Az egyik ki is szédült valahogy az akvából, de szerencsére csak a bútorra, elpakoláskor megtaláltam, visszatereltem. A vízbe érve kicsit szédült volt, de aztán megrázta magát és elúszott. Szerintem megúszta.

214.JPG A Hirsuta csak a tigrisektől barnult be, nyírás után etetés volt. :)

214a.JPG 214b.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére