• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Ez jól látom, hogy egy műanyag keret? Nem lehet levenni? Tetőbe épített világításod van? Nyitott amúgy az akva?
Igen keret, nem tudtam leszedni, má akkor sem amikor megvettem. A világitás nem tetőbe épített, viszont keret nélkül beesne az akvába...

Van egy hézag hátul, ahol be lehet vinni a vezetékeket, de akkor ugyanott lenném
K ahol voltam, hogy nem lesz jó a flow....

Ilyen a tető, vagyis nem nyitott az akva

1619031671484380094130304626816.jpg16190317036455357967267576540113.jpg
 
Ha jól látom a tető eleje nyitható hátrafelé. Így a gond csak az oldalsó kerettel van. Vágni nem fogod tudni, túl nagy az esélye hogy elpattanik lévén ez kemény műanyag. Esetleg forró fémmel lehetne valahogy vágni hogy lejjebb tudd engedni az üveg kifolyót valahogy így:
16190308773375067983391648691164~2.jpg
Kérdés, ha valahogy sikerülne is megcsinálni, rá tudnád e csukni a tetőt, elég magas e a perem. :unsure:
Nem tudom, nehéz szitu
 
Ez most lehet nagy butaságnak fog hangzani, de egy két műanyag könyökkel még belül is lehet a komplett kifolyó, és az oldalsó meg a hátsó üvegfal mellett alul elvezethetnéd a csövet a hátsó felső nyílásig. 🤷‍♂️
 
Ez most lehet nagy butaságnak fog hangzani, de egy két műanyag könyökkel még belül is lehet a komplett kifolyó, és az oldalsó meg a hátsó üvegfal mellett alul elvezethetnéd a csövet a hátsó felső nyílásig. 🤷‍♂️
Igen könyökön gondolkodtam én is, annyi különbséggel, hogy mi lenne akkor ha a belső szűrő belső fala helyettesítené a jobb üveget..? Az kb 5 centivel van lejjebb az akvárium szélétől...már csak 2 könyök kellene valahonnan....hol lehet a 16/22 csőre könyököt kapni?

Holnap csinálok képeket, hogy a tető / keret kombó hogyan is van, illetve a világítás milyen...amúgy gondolkodtam, hogy a víz szintjét megemelve megszűnne ez a gondom....de szerintem a világítás annyira nem vízálló, hogy a víz alatt is működjön...

Ha jól látom a tető eleje nyitható hátrafelé. Így a gond csak az oldalsó kerettel van. Vágni nem fogod tudni, túl nagy az esélye hogy elpattanik lévén ez kemény műanyag. Esetleg forró fémmel lehetne valahogy vágni hogy lejjebb tudd engedni az üveg kifolyót valahogy így:
View attachment 146326
Kérdés, ha valahogy sikerülne is megcsinálni, rá tudnád e csukni a tetőt, elég magas e a perem. :unsure:
Erre válaszul: barmolni nem fogok, akkor inkább nem lesz lily :)
 
Nagy bevásárlás...na jó azért nem olyan nagy volt, de GA-ban tett látogatások áltaban nem 2000 forintos beruházások 😁😁😁😁

Szóval vettem egy üveg lily-t, mert nem vált be a spin pipe....érkezett a zöld por front 10 db sün csigusz...remélem segítenek majd. Illetve egy adag karácsonyfa mohát is beszereztem, mert a jávait idővel lecserélném...

Továbbá megérkezett az állatpatikából 50 gramm fenbendazol - állítólag ugyanaz mint a fenbendanin, de erről szeretném kikérni Béla aki már @B_Tamás véleményét, addig nem szeretném bele tenni a medencébe...
mi van ráírva? milyen és mekkora hatóanyagtartalma van?
 
valamiért nem láttam az előző hozzászólásokat, de egyetértek velük...
valahogy meg kellene oldanod, hogy lekerüljön az a tető... 🤔
pár hónapja ez nekem is nagy dilemmám volt, de nem bántam meg... 😊
 
Viszont az van, hogy a lily nem tudom, mennyire lenne így hatásos...

Szükségem van a szakértelmetekre :)
@evavigh @tsokee @mmccannon @Ádám_ @cs_z_ @B_Tamás

Tanácstalan vagyok és szomorú :(
Szomorúságod teljesen érthető, mert így annyira gáz, hogy gáz nem marad az akvában.
Mivel Juwel, nem ajánlatos barkácsolással kísérletezni, mert nagyon egybegyógyítják a keretet és az üveget. (Saját véleményem szerint ezt az egyet jól csinálják.)

Mivel hobbink nem 1-2 napról szól, amondó vagyok, hogy egy új/használt aksiba kelle invesztálnod.
 
A helyzet az, hogy ha a világítást feljebb tudnám emelni, akkor a vízszintet feljebb lehetne emelni - ez most azért nem kivitelezhető, mert akkor búvárlámpa lenne belőle - elvileg akkor működhetne a lily....

Ez viszont azt jelentené, hogy tető le, lámpa feljebb, vízszint feljebb, lily be.....mivel én nem vagyok az DIY muki, így nem tudom, hogyan tudnám kivitelezni....ötleteket, segítséget szívesen fogadnék akár itt személyes felmérés után is :)

Még a hátsó bevezetésen gondolkodom továbbra is, hátha megszülöm....
 
A helyzet az, hogy ha a világítást feljebb tudnám emelni, akkor a vízszintet feljebb lehetne emelni - ez most azért nem kivitelezhető, mert akkor búvárlámpa lenne belőle - elvileg akkor működhetne a lily....

Ez viszont azt jelentené, hogy tető le, lámpa feljebb, vízszint feljebb, lily be.....mivel én nem vagyok az DIY muki, így nem tudom, hogyan tudnám kivitelezni....ötleteket, segítséget szívesen fogadnék akár itt személyes felmérés után is :)

Még a hátsó bevezetésen gondolkodom továbbra is, hátha megszülöm....
Sztem az a legfontosabb kérdés, hogy tetszik e az akvárium ezzel a kerettel tető nélkül.
Ha igen, akkor függeszteni a lámpát lehet plafonról, akva fölé fúrt polcról, vagy ahogy nekem van, bútorra rögzített csövekről.
Ha nem tetszik, akkor szerintem hagyd a csudába, inkább spórolj össze egy kis lóvét egy új akvára.
 
Na és ez így vajon oké lenne-e?

16190854594273299576687447178896.jpg16190854973345770931608193198507.jpg
Rájöttem hogy ha a szára, nem párhuzamos az akva falával, akkor hátulról jó lenne...csak kellett kókányolni egy távtartót

16190855874564998952853332836724.jpg

Most gyorsan letakarítom az üveget és cserélek vizet. Aztán meglátom, hogy mennyire lesz jo a flow...

Sztem az a legfontosabb kérdés, hogy tetszik e az akvárium ezzel a kerettel tető nélkül.
Ha igen, akkor függeszteni a lámpát lehet plafonról, akva fölé fúrt polcról, vagy ahogy nekem van, bútorra rögzített csövekről.
Ha nem tetszik, akkor szerintem hagyd a csudába, inkább spórolj össze egy kis lóvét egy új akvára.
Tető nélkülkerettel gagyi...polc meg még a környékén sincs, de a feleségem már tervezi a bútorokat...ami késik nem múlik...

Az új akva nem opció, így is izgulok majd a 13 literes kicsihez is mi lesz a reaction...
 
Na és ez így vajon oké lenne-e?

View attachment 146349View attachment 146350
Rájöttem hogy ha a szára, nem párhuzamos az akva falával, akkor hátulról jó lenne...csak kellett kókányolni egy távtartót

View attachment 146351

Most gyorsan letakarítom az üveget és cserélek vizet. Aztán meglátom, hogy mennyire lesz jo a flow...


Tető nélkülkerettel gagyi...polc meg még a környékén sincs, de a feleségem már tervezi a bútorokat...ami késik nem múlik...

Az új akva nem opció, így is izgulok majd a 13 literes kicsihez is mi lesz a reaction...
Ezzel csak az a baj, hogy ezek az üvegek nem véletlenül vannak olyan ívben meghajlítva ahogy. Így nagyon lefelé fogja nyomni a vizet. :confused:
 
Ezzel csak az a baj, hogy ezek az üvegek nem véletlenül vannak olyan ívben meghajlítva ahogy. Így nagyon lefelé fogja nyomni a vizet. :confused:
Szerintem nincs olyan akvárium amibe ez pontosan belepasszolna..............

Vagy akkor kellene olyat gyártani ami nem csak a tető nélküliekhez van kitalálva és a nyak része több mint az itteni 5 cm....akár öblösebbet is, mert így eléggé le van szűkítve a lehetőség....
Lehet csak én gondolkodom így de elég bagatel ötlet lenne az, hogy a lilyhez vegyek akváriumot, mint az akváriumhoz lilyt....

Tudom, hogy csak segíteni akar mindenki, de a gányolás, kókányolás és barmolás helyett még ez volt a leglogikusabb megoldás....
 
Szerintem nincs olyan akvárium amibe ez pontosan belepasszolna..............

Vagy akkor kellene olyat gyártani ami nem csak a tető nélküliekhez van kitalálva és a nyak része több mint az itteni 5 cm....akár öblösebbet is, mert így eléggé le van szűkítve a lehetőség....
Lehet csak én gondolkodom így de elég bagatel ötlet lenne az, hogy a lilyhez vegyek akváriumot, mint az akváriumhoz lilyt....

Tudom, hogy csak segíteni akar mindenki, de a gányolás, kókányolás és barmolás helyett még ez volt a leglogikusabb megoldás....
Én még mindíg azt mondom, hogy a keretbe kellene bevágás, amibe be tudod engedni a lilly-t egyenesen...
Nekem nincs jobb ötletem...
 
Back
Oldal tetejére