• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

csatlakozom a többiekhez, nem lesz ez így jó...
vagy levenném a tetőt, vagy fúrnék rá egy lyukat amin bele lehet dugni a lilly-t, a lényeg, hogy függőleges legyen! 😊
 
Utolsó ötlet...mi a helyzet az esőztetővel? Mi van beleapplikálom az eheim esőztetőt? Az végülis tudná nyomni hosszában a vizet és sanszos, hogy a flow is beáll majd igaz?

Ebben az esetben a lily és a spint eladom.
 
Ahogy az előző pá poszt mutatja....a lily és az üveg cuccok a gányolás és rombolás nélkül nem megoldható :)

Mindegy próbálkozom.
 
Utolsó ötlet...mi a helyzet az esőztetővel? Mi van beleapplikálom az eheim esőztetőt? Az végülis tudná nyomni hosszában a vizet és sanszos, hogy a flow is beáll majd igaz?

Ebben az esetben a lily és a spint eladom.
Sztem az esőztető a legjobb választás, ha nem akarsz átalakítást végezni! 👍 Csak annak is el kell találni a szögét, nehogy a vele szemben lévő oldal ecsetesedjen (tapasztalat)
 
Ahogy az előző pá poszt mutatja....a lily és az üveg cuccok a gányolás és rombolás nélkül nem megoldható :)

Mindegy próbálkozom.
Én a Dennerle Scapers Flow lily-jét használom. Nekem is tető van az akvámon. Hátul vezetem be a csövet, ahol a gyári bevezető nyílás van.
A szűrőhöz kapott gyári "J"csövet vágtam el a kanyarban, a két darab közé tettem egy tömlő darabot ("megnyújtottam" a nyakat) és rá a Lilyt. DIY kókány, de egyáltalán nem látszik, eltakarja a tető és ami legfőbb, tökéletesen működik.
 
Lily egyelőre a gagyi módon benn maradt, de nem sokáig. Veszek egy üveg esőztetőt. Az az egyedüli jó megoldás, hogy keresztbe tudjak áramoltatni...

Zöldpor még mindig van, ezt a heti vízcserék alkalmával törölgetem szivaccsal....fogy fogy, de nem az igazi. Rendeltem Chihiros Doctort, reméln segít valamennyit.

A tápanyag szintjeim jól alakulnak:
Kh 3.5
Gh 6
Fe 0.1
PO4 0.6
NO3 5
TDS 334
T 23

Hihetetlennek tartom, hogy már lassan 7 dl fosfot nyelt el a talaj....

A tápozásom így fog alakulni:
GA mic - 3 pumpa
GA mac - 8 pumpa
Excel - 5ml
Fosfo - 2 ml

Egy friss - bocs a tükröződésért:
20210425_190915.jpg
 
Jövőhétre a tervem az lenne, hogy a pirossal karikázott részt átalakítanám. Szintén valami magasra növő, ám piros levelű növénnyel dobnám fel.

Ludwigia Repens RedRubinra gondoltam. Szerintetek passzolhat? Jó lehet oda a hátsó részre? Úgy olvastam, hogy 50 cm magasra nő, akkor pont vízfelszínre érne....

Ha nem az akkor szerintetek mi?20210425_190915.jpg
 
Jövőhétre a tervem az lenne, hogy a pirossal karikázott részt átalakítanám. Szintén valami magasra növő, ám piros levelű növénnyel dobnám fel.

Ludwigia Repens RedRubinra gondoltam. Szerintetek passzolhat? Jó lehet oda a hátsó részre? Úgy olvastam, hogy 50 cm magasra nő, akkor pont vízfelszínre érne....

Ha nem az akkor szerintetek mi?View attachment 146759
Szerintem jót tesz a látványnak a színek változatossága. A ludwigia akkorára nő, ameddig engeded. Magától nem állna meg 50 cm-nél.
 
nekem egy időben volt ez vagy ehhez hasonló növényem... gyönyörű volt, nem lebeszélni szeretnélek róla, de... 😊
én azért hagytam fel vele, mert 2-3 naponta kellett metszenem... és visszaültetgetnem, hogy szép legyen...
View attachment 146764
Azzal, hogy munka van vele, nem veszed el a kedvem :) jelenleg a vallisneriat is lehetna vagdosni 2 naponta...
 
Jövőhétre a tervem az lenne, hogy a pirossal karikázott részt átalakítanám. Szintén valami magasra növő, ám piros levelű növénnyel dobnám fel.

Ludwigia Repens RedRubinra gondoltam. Szerintetek passzolhat? Jó lehet oda a hátsó részre? Úgy olvastam, hogy 50 cm magasra nő, akkor pont vízfelszínre érne....

Ha nem az akkor szerintetek mi?View attachment 146759

Nekem tetszik ez a zöld hatás. A Ludwigia szerintem nagyon elütne. Ha ez az én akvám lenne, és mindenképp át szeretném alakítani azt a részt, Heteranthera zosterifoloiát ültetnék oda. :)
 
Back
Oldal tetejére