• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Sziasztok Fórumozók!

Ma-holnap vízcsere - attól függően, hoyg fogok ráérni. Ezek az aktuális vízértékeim, kiegészítve a CO2 táblázatból vett CO2 értékkel:

előttutánelőttutánelőttutánelőttVárható érték
14.márc​
22.márc​
23.márc​
29.márc​
30.márc​
06.ápr​
07.ápr​
13.ápr​
13.ápr
GH
6,5​
6​
8​
6​
6,5​
5​
7,5​
6
KH
2,5​
3,5​
3,5​
3​
3,5​
3​
5​
3
Ph
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
5,8​
6​
6​
6
CO2
12​
17​
17​
15​
90​
90​
150​
T
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23
PO4
0,2​
1,8​
0,6​
0,8​
0,3​
0,5​
0,1​
0,6​
0,6
Fe
0,02​
0,1​
0,05​
0,05​
0,03​
0,05​
0,04​
0,1​
0,07
NO3
1​
4​
3​
10​
4​
5​
2​
5​
5
TDS
255​
373​
298​
428​
282​
330​
265​
390​
310

Konklúzió:
  1. GH-val alapvetően semmi gondom. Folyamatosan valahol 5-7,5 között van
  2. KH - Ph - CO2 - eddig stabil volt a KH 3-3,5 környékén. Elképzelésem sincs, hogy mi emelhette most meg 5 környékére. CO2 indulás előtt a ph 6 - nap végén leugrik 5,8 környékére. Pontos Ph mérőt kell szereznem valahonnan...addig is @evavigh @Ádám_ @cs_z_ mit lehet kezdeni ezzel?
  3. NO3 - PO4 - Fe - arányok nagyságrendileg jók, a vas kivételével elég jól sikerült belőnöm a várható értéket....
Vízcsere után mérek egyet és kiszámolom megint az mennyiségeket.

Ezzel párhuzamosan:
  • mivel a kínai ócco cuccok rendelése úgy tűnik hamarosan ÁFÁ-s véget fog érni, ezért még berendeltem egy Chihiros Doctor-t a zöldpor alga (GDA) elleni küzdelem megerősített támogatására. Remélem segíteni fog, mert azt leszámítva alapvetően algamentes vagyok. A zöld pont teljesen megszűnt - hála a tápanyag mértékének normalizálódása miatt és az oto-k hathatós segítségének. Fonalalga már régóta nincs (koppkoppkopp). Egy minimális ecset jött @Coller kolléga buce-ival, de úgy tűnik azon úrrá lettem
  • szintén kínából rendeltem egy jebao wifi-s tápadagolót. mivel hamarosan arra készülök, hoy munkát váltok és megszűnik a HO, így nem leszek itthon a villanykapcsolás előtt esedékes (délután 1 körüli) tápozásra, erre kiváltandó lesz a jebao. Remélem hamar megjön és akkor még lesz időm beállítgatni a dózisokat!
Na hát akkor kérem. Munkára fel! Jelentkezem ha van valami update!

Köszi, hogy benéztél és elolvastad tényeket :)
A KH emelkedés fura, sajnos nem tudom megmondani mi okozta. @Coller bucijai lehet vízkövesek voltak! 🤭 A vas valóban picit magasabb, de úgy tűnik sikerült belőni az ideális mennyiségeket! 👌Innen már csak minimális finomhangolásra lesz szükség.👍
Mennyit adagoltál a héten?
 
Megjegyzendő, hogy nekem eddig az 1 heti tervezés vált be a legjobban. Mondjuk azért ez látszik is, mivel kb 3 hét elteltével, nem viszonylag jó aránnyal sikerült eltalálni. bár még messze nem vagyok elégedett az akváriummal. Ami eddig stimmel némi túlzással az annyi, hogy van benne víz, növények és halak :D:D

Így tápoztam a héten:

TápWK14
GA MIC
6​
GA MAC
8​
PO4
2​
Excel
5​
GH+
2 g​
 
Sziasztok Fórumozók!

Ma-holnap vízcsere - attól függően, hoyg fogok ráérni. Ezek az aktuális vízértékeim, kiegészítve a CO2 táblázatból vett CO2 értékkel:

előttutánelőttutánelőttutánelőttVárható érték
14.márc​
22.márc​
23.márc​
29.márc​
30.márc​
06.ápr​
07.ápr​
13.ápr​
13.ápr
GH
6,5​
6​
8​
6​
6,5​
5​
7,5​
6
KH
2,5​
3,5​
3,5​
3​
3,5​
3​
5​
3
Ph
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
5,8​
6​
6​
6
CO2
12​
17​
17​
15​
90​
90​
150​
T
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23
PO4
0,2​
1,8​
0,6​
0,8​
0,3​
0,5​
0,1​
0,6​
0,6
Fe
0,02​
0,1​
0,05​
0,05​
0,03​
0,05​
0,04​
0,1​
0,07
NO3
1​
4​
3​
10​
4​
5​
2​
5​
5
TDS
255​
373​
298​
428​
282​
330​
265​
390​
310

Konklúzió:
  1. GH-val alapvetően semmi gondom. Folyamatosan valahol 5-7,5 között van
  2. KH - Ph - CO2 - eddig stabil volt a KH 3-3,5 környékén. Elképzelésem sincs, hogy mi emelhette most meg 5 környékére. CO2 indulás előtt a ph 6 - nap végén leugrik 5,8 környékére. Pontos Ph mérőt kell szereznem valahonnan...addig is @evavigh @Ádám_ @cs_z_ mit lehet kezdeni ezzel?
  3. NO3 - PO4 - Fe - arányok nagyságrendileg jók, a vas kivételével elég jól sikerült belőnöm a várható értéket....
Vízcsere után mérek egyet és kiszámolom megint az mennyiségeket.

Ezzel párhuzamosan:
  • mivel a kínai ócco cuccok rendelése úgy tűnik hamarosan ÁFÁ-s véget fog érni, ezért még berendeltem egy Chihiros Doctor-t a zöldpor alga (GDA) elleni küzdelem megerősített támogatására. Remélem segíteni fog, mert azt leszámítva alapvetően algamentes vagyok. A zöld pont teljesen megszűnt - hála a tápanyag mértékének normalizálódása miatt és az oto-k hathatós segítségének. Fonalalga már régóta nincs (koppkoppkopp). Egy minimális ecset jött @Coller kolléga buce-ival, de úgy tűnik azon úrrá lettem
  • szintén kínából rendeltem egy jebao wifi-s tápadagolót. mivel hamarosan arra készülök, hoy munkát váltok és megszűnik a HO, így nem leszek itthon a villanykapcsolás előtt esedékes (délután 1 körüli) tápozásra, erre kiváltandó lesz a jebao. Remélem hamar megjön és akkor még lesz időm beállítgatni a dózisokat!
Na hát akkor kérem. Munkára fel! Jelentkezem ha van valami update!

Köszi, hogy benéztél és elolvastad tényeket :)

Nem tudom én sem, honnan jött az a KH emelkedés, voszont ami számomra picit furi, hogy nőtt a KH, a PH pedig lecsökkent - gondolom ugyanannyi CO2 adagolás mellett, mint előtte. Ez azért inkább pont fordítva szokott lenni. Jó az a PH mérő?
Ha jól mér minden, akkor picit vehetsz vissza a CO2-ből.
A tápanyag értékek tényleg jól alakulnak!
 
Nem tudom én sem, honnan jött az a KH emelkedés, voszont ami számomra picit furi, hogy nőtt a KH, a PH pedig lecsökkent - gondolom ugyanannyi CO2 adagolás mellett, mint előtte. Ez azért inkább pont fordítva szokott lenni.
Valójában ez volt az első teljes hét a CO2 adagolásával. Szóval igazából több szén dioxidot adagoltam mint 2 héttel ezelőtt 🙃🙂🙃🙂

Jó az a PH mérő?
Seachem akasztós 2 tizedesekkel mérő ph visszajelzőm van...ezt akarom cserélni egy rendesre, normális ár-érték arányban.

Ha jól mér minden, akkor picit vehetsz vissza a CO2-ből.
A DC nap lime zöld mire felkapcsol a lámpa és az is marad szinte végig, nem változik egy hét alatt sem a színe... Holnap visszatekerek belőle egy kicsit
A tápanyag értékek tényleg jól alakulnak!
Köszönöm! Jó tanácsokat kaptam Tőled, @Ádám_ tól és @cs_z_ től! 🥰🥰
 
Meg volt a nagytakarítás:
  • Mulmozás - volt bőven
  • Vallisneriákból vissza metszett feleségem - némelyik levele 90 cm, szóval jó 30-40 cm visszavágott
  • Zöld portalanítás
  • Külső szűrő takarítás - kb 15 yellow garnéla bújkált benne, itt a vödörben valószínűleg orgia is volt, mert 1 petés is jött ki onnan. Ahogy @mmccannon Mary mondaná - garniszeksz :):):)
  • Illetve beüzemeltem az üveg spin pipe-ot. Nekem nagyon bejön kinézetre, de kíváncsi leszek, hogy a flow-ra mennyire lesz hatással...lesz e egyáltalán olyan flow, ami a CO2 bubikat körbetáncoltatja a medencében...
Szóval..hosszú egy nap volt de együtt volt a család :) bá szerintem a feleségemnek jobb dolga is lett volna... 🤭🤭🤭

Holnap du próbalok csinálni nem telefonos hanem jó képeket :)
 
Meg volt a nagytakarítás:
  • Mulmozás - volt bőven
  • Vallisneriákból vissza metszett feleségem - némelyik levele 90 cm, szóval jó 30-40 cm visszavágott
  • Zöld portalanítás
  • Külső szűrő takarítás - kb 15 yellow garnéla bújkált benne, itt a vödörben valószínűleg orgia is volt, mert 1 petés is jött ki onnan. Ahogy @mmccannon Mary mondaná - garniszeksz :):):)
  • Illetve beüzemeltem az üveg spin pipe-ot. Nekem nagyon bejön kinézetre, de kíváncsi leszek, hogy a flow-ra mennyire lesz hatással...lesz e egyáltalán olyan flow, ami a CO2 bubikat körbetáncoltatja a medencében...
Szóval..hosszú egy nap volt de együtt volt a család :) bá szerintem a feleségemnek jobb dolga is lett volna... 🤭🤭🤭

Holnap du próbalok csinálni nem telefonos hanem jó képeket :)
Pontosítanék, mert nem tudhatjuk, mi folyt a szűrővödörben, ami garniknak egy budoár, az akva meg egy amszterdami kirakat. Szerintem a szűrőben jobban szaporodnak a kellemes félhomályban. :ROFLMAO:
 
Sziasztok,

Mivel körülbelül pontosan ugyanolyan tápanyagszintekre sikerült vízcsere után vissza esni, mint ahogy a hetet indított így minimális finomhangolás lesz csak.

előttutánelőttutánelőttutánelőttutánVárható érték
14.márc​
22.márc​
23.márc​
29.márc​
30.márc​
06.ápr​
07.ápr​
13.ápr​
14.ápr​
21.ápr
GH
6,5​
6​
8​
6​
6,5​
5​
7,5​
5​
7,5
KH
2,5​
3,5​
3,5​
3​
3,5​
3​
5​
3,5​
5
Ph
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
6,8​
5,8​
6​
6​
6​
6
CO2
12​
17​
17​
15​
90​
90​
150​
105​
150
T
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23​
23
PO4
0,2​
1,8​
0,6​
0,8​
0,3​
0,5​
0,1​
0,6​
0,1​
0,6
Fe
0,02​
0,1​
0,05​
0,05​
0,03​
0,05​
0,04​
0,1​
0,05​
0,1
NO3
1​
4​
3​
10​
4​
5​
2​
5​
4​
7
TDS
255​
373​
298​
428​
282​
330​
265​
390​
265​
390

GH-KH arány kicsit eltolódott az ideálistól, illetve a héten indokolatlan KH emelkedés is volt az akiban, amit nem tudok mire vélni. Ez most vissza esett 3,5-re.
CO2 - finom hangolása következik. mivel bekerül a spin pipe, valószínűleg a difi sem lesz jó helyen - meglátjuk - illetve a magas CO2 koncentráció végett vissza veszek az adagból 90-100 bubi/sec-re.
PO4 - nem emelkedett abban az ütemben ahogy elképzeltem, ezért a Fosfo dózist növelem

Így fog alakulni a tápozásom a hétre:
TápWK11WK11WK12WK13WK14WK15
GA MIC
4​
4​
1​
4​
6​
6
GA MAC
4​
4​
8​
6​
8​
8
PO4
10​
-
3​
2​
4
Excel
4​
4​
4​
4​
5​
5
GH+
2 g​
2 g​
-​
2 g​
2g

Köszi
 
Kezdek rájönni, hogy ez a lily spin pipe, talán nem is megfelelő számomra....

Szenvedek a flow-val, hogy jusson mindenhova megfelelő mennyiségű CO2, de valahogy mintha nem keverné a vizet annyira....

Van valami ötletetek, hogy mely hely lenne optimális?
 
Valakinél láttam itt a fórumon, hogy a diffúzort betette a befolyóba...na nálam az nem működött pedig kipróbáltam....sajnos akkor csak fenn keringtek a bubik csak nem jöttek le....

Szóval áttettem a diffit most bal oldalra - így úgy tűnik, hogy mint mindent ezt is egy kicsit túlgondoltam. Ugyanis elég volt a befolyóval azonos oldalra, előre helyezni így most skimmer nélkül is szuperül mennek a bubik körbe-körbe.

Visszavettem a bubi számot 90re percenként, így nem bubiznak annyira a növények és sötétzöld a DC...emeljek vajon rajta?
 
Valakinél láttam itt a fórumon, hogy a diffúzort betette a befolyóba...na nálam az nem működött pedig kipróbáltam....sajnos akkor csak fenn keringtek a bubik csak nem jöttek le....

Szóval áttettem a diffit most bal oldalra - így úgy tűnik, hogy mint mindent ezt is egy kicsit túlgondoltam. Ugyanis elég volt a befolyóval azonos oldalra, előre helyezni így most skimmer nélkül is szuperül mennek a bubik körbe-körbe.

Visszavettem a bubi számot 90re percenként, így nem bubiznak annyira a növények és sötétzöld a DC...emeljek vajon rajta?
én külső reaktort használok, tökéletes a co2 mindenhol...
 
napról napra szebb az akváriumod... 😊 👍
a planáriákkal szerintem ne várj! én elkövettem azt a hibát, hogy megvártam, hogy jó sokan legyenek... 😱😱
ez a fenbendanin ártalmatlan a halakra, garnélákra, csigákra, mindenki ezt használja...
 
napról napra szebb az akváriumod... 😊 👍
a planáriákkal szerintem ne várj! én elkövettem azt a hibát, hogy megvártam, hogy jó sokan legyenek... 😱😱
ez a fenbendanin ártalmatlan a halakra, garnélákra, csigákra, mindenki ezt használja...
Holnap telefonálok az állatorvosnak. Remélem tud adni :)
 
Back
Oldal tetejére