• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Cukik a coryk!
Egyszer valaki azt mondta, nála a halak megeszik a planáriát. Nos, én még egy halat sem láttam, amelyik ne köpte volna ki ezerrel, ha a szájába is került. Gondolom valaki nyálkás, keserű bevonat lehet rajtuk.
Remélem, sikerül megszabadulni tőlük.
Arra kellene rájönni, mitől jönnek elő ott is, ahol nem csapvíz van, nem etetnek élő vagy fagyasztott eleséggel, nem kerül bele csak steril növény, aztán mégis felbukkannak.😤
 
Cukik a coryk!
Egyszer valaki azt mondta, nála a halak megeszik a planáriát. Nos, én még egy halat sem láttam, amelyik ne köpte volna ki ezerrel, ha a szájába is került. Gondolom valaki nyálkás, keserű bevonat lehet rajtuk.
Remélem, sikerül megszabadulni tőlük.
Arra kellene rájönni, mitől jönnek elő ott is, ahol nem csapvíz van, nem etetnek élő vagy fagyasztott eleséggel, nem kerül bele csak steril növény, aztán mégis felbukkannak.😤
Igen, a pandák kifejezetten cukik :)

Az a helyzet, hogy nálam kapnak fagyasztott eleséget, főleg a késhalak miatt. Rendkívül szereti minden hal mind az artémiát és a szúnyoglárvát...

Elképzelhető, hogy ez lehetett az oka a planária elterjedésnek? 😱😱😱
 
1-2 hete nálam egy 5 órás áramszünet volt, de csodával határos módon semmi baja nem lett az akváriumnak... 😊 lehet, hogy a talajban lévő baktériumok életben maradtak és kompenzálták a szűrőben elpusztultakat? 🤔
amint újraindult a szűrő, azért egy dupla adag seachem stability-val megkínáltam... 😊😊
 
Nekem több alkalom is volt már, hogy hal etetés után kikapcsolva maradt a szűrő, órákig... A legtöbb azt hiszem 12 óra volt, amikor egy egész éjszakára úgy maradt. Mégsem "borult fel" az akvárium. Oké, ez lowtech volt, nem tudom, mi lett volna high-ban, ott nem történt még ilyesmi. Én ilyenkor egy feles vízcserét nyomok, meg ha van itthon valami vízkezelő, akkor azt. Talán az is segített, hogy nálam az egész hátsó emelés lávakövekkel van megoldva, amik ugye eléggé porózusak... Fene tudja.
Régen remegtem az ilyen egy órás áramszünetektől, ma már csak azért nem szeretem, mert a digitális időzítők meghülyülnek tőle...
 
Végül visszajött másfél órán belül az áram.

Egy másfajta szemszögből készült fotót is becsatolok.

20210420_140430.jpg

Itt látszik szépen
  • a zöld por a front üvegen...ezt már baromira utálom...2x csináltam végig a növesztés kaparás szívás metódust....eredménytelenül...
  • Némi zöld pont a crypto-kon
  • És hogy a talajtúró torokátumok miatt sem az MC sem az eleocharis nem marad meg és nem is terjeszkedik.......
 
Igen, én viszont szeretem a cory-kat is....azok meg jófejek..annyira nem turkálnak...de a fehér torokátumok....Edit szereti őket nagyon...miatta vannak még az akváriumban. És mivel segít takarítani ezért még megvannak 🤣🤣
A friss növényeket a coryk is kifötrik :( sajnos tapasztalatból tudom, ezért kellett elajándékoznom őket :(
 
Nagy bevásárlás...na jó azért nem olyan nagy volt, de GA-ban tett látogatások áltaban nem 2000 forintos beruházások 😁😁😁😁

Szóval vettem egy üveg lily-t, mert nem vált be a spin pipe....érkezett a zöld por front 10 db sün csigusz...remélem segítenek majd. Illetve egy adag karácsonyfa mohát is beszereztem, mert a jávait idővel lecserélném...

Továbbá megérkezett az állatpatikából 50 gramm fenbendazol - állítólag ugyanaz mint a fenbendanin, de erről szeretném kikérni Béla aki már @B_Tamás véleményét, addig nem szeretném bele tenni a medencébe...
 
Back
Oldal tetejére