• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok Mi lehet a baja a neon halaknak kB 10 ből 4 db ön látható púp a hasukon.Mit tegyek? View attachment 46628

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
Csak a neonokon vannak ezek a tünetek?
Úsznak, esznek a puffadtak is rendesen?
Nem úsznak imbolyogva, lefelé nézve?
Lehetséges, hogy túlették magukat.
Hasvízkórra nem gyanakodnék.
Egyenlőre figyeld a viselkedésüket, elképzelhető bakteriális fertőzés is.
 
Igen rendesen úsznak esznek csapatba is verődnek. Akkor lehet hogy túlették magukat mert tegnap 2 ször kaptak enni...
Akkor kopltassam egy kicsit őket?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Igen rendesen úsznak esznek csapatba is verődnek. Akkor lehet hogy túlették magukat mert tegnap 2 ször kaptak enni...
Akkor kopltassam egy kicsit őket?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
Szerintem csak kicsit adj nekik kevesebbet, de 1-2 napot ki is hagyhatsz.
Figyeld őket, hogy a puffadás eltűnik-e.
Ha nem és romlik az állapotuk, érdemes őket külön tenni vagy likvidálni.
 
Ha n tűnik el akkor tegyem külön őket és érdemes baktérium ellenes készítménnyel kezelni őket?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
 
Ha n tűnik el akkor tegyem külön őket és érdemes baktérium ellenes készítménnyel kezelni őket?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
Ha nem múlik érdemes lehet őket külön kezelni, de lehet egy ilyen stresszes szituáció több kárt okoz, mint hasznot.
Mindenesetre figyeld őket. Általában elondható, hogyha ez bakteriális eredetű fertőzés, az ilyen apró termetű halaknal csekély az esély a túlélésre.
Majd írj pár nap múlva, hogy mi a helyzet.
 
Skacok, tegnap egy-egy fehér pöttyöt/foltot fedeztem fel néhány neon mindkét szemén, középen. Az egyik kicsit fakóbb is volt, és bujkált. Darakór vagy neonbetegség előjelei? Ti mit gondoltok? Bár gondolkodtam, hogy lecserélem őket, de nem így gondoltam. Nem akarom leépíteni az állományt:(
 
Skacok, tegnap egy-egy fehér pöttyöt/foltot fedeztem fel néhány neon mindkét szemén, középen. Az egyik kicsit fakóbb is volt, és bujkált. Darakór vagy neonbetegség előjelei? Ti mit gondoltok? Bár gondolkodtam, hogy lecserélem őket, de nem így gondoltam. Nem akarom leépíteni az állományt:(

Darakór a semmiből nem kerül elő, ha nem adtál hozzá halat vagy dekorációt elmúlt 1-2-3 hónapban akkor valami más. Ha darkór, azt szerintem észre fogod venni, elég egyértelműen elkülöníthető, kontúros pöttyök. Neonoknál úszókon lehet könnyen észrevenni. Szerintem más lesz.
 
Darakór a semmiből nem kerül elő, ha nem adtál hozzá halat vagy dekorációt elmúlt 1-2-3 hónapban akkor valami más. Ha darkór, azt szerintem észre fogod venni, elég egyértelműen elkülöníthető, kontúros pöttyök. Neonoknál úszókon lehet könnyen észrevenni. Szerintem más lesz.
Itt egyértelműen a szemeken jelent meg 1-1 fehér pötty, középen, mintha vakok? lennének, vagy hályog lenne a szemükön. De lehet, hogy már korábban is ilyenek voltak, és csak most tűnt fel:rolleyes:?
 
dljAenKJzEPvbGyI3

Sziasztok,

Az ancijaim hát és farokúszója (mind az 50 példánynak) elkezdett a sarkokban kifehéredni, ld. a képen. Ez mit jelent? Uszonyrothadás? Bakteriális fertőzés? Teljesen normális/egészséges?

A többi halamnak semmi baja. (Ha a fotó nem látszik, ott a link az üzenet végén.)

Előre is köszönöm a válaszokat!
https://photos.app.goo.gl/y94kzdY9REguMpmc2
 
dljAenKJzEPvbGyI3

Sziasztok,

Az ancijaim hát és farokúszója (mind az 50 példánynak) elkezdett a sarkokban kifehéredni, ld. a képen. Ez mit jelent? Uszonyrothadás? Bakteriális fertőzés? Teljesen normális/egészséges?

A többi halamnak semmi baja. (Ha a fotó nem látszik, ott a link az üzenet végén.)

Előre is köszönöm a válaszokat!
https://photos.app.goo.gl/y94kzdY9REguMpmc2
Szia!
Ha úszórothadás lenne, foszlanának az úszóik, esetleg nekrózisos foltok lennének rajta, vagy hártya.
Az én ancijaimnak is kifehéredtek a farok-, hátúszóik, de nem mindegyiknek.
A halas boltokban is látni fehér úszójú egyedeket.
Ez normális.
 
Sziasztok
A napokban vette m5 darab Cory Habrosust.
Sajnos első nap végére egyik elhullott.Jelenleg a 3 jól érzi magát úgy tűnik viszont az egyik láthatóan szenved már második napja .
Olyan mintha holtan feküdne a talajon ha hozzáérek akkor viszont megmozdul aztán megint szinte felfordul .
Mi lehet a baja ?
 
Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy az egyik pink dánióm összes pikkelye kifele áll, mintha "ideges" lenne. pedig már csak vergődik. Tudom, hogy betiltott génkezelt fajta, de még nem láttam, hallottam ilyent. Természetesen már különvettem a többiektől.
 
Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy az egyik pink dánióm összes pikkelye kifele áll, mintha "ideges" lenne. pedig már csak vergődik. Tudom, hogy betiltott génkezelt fajta, de még nem láttam, hallottam ilyent. Természetesen már különvettem a többiektől.
Ezt hivjak hasvizkornak

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok
A napokban vette m5 darab Cory Habrosust.
Sajnos első nap végére egyik elhullott.Jelenleg a 3 jól érzi magát úgy tűnik viszont az egyik láthatóan szenved már második napja .
Olyan mintha holtan feküdne a talajon ha hozzáérek akkor viszont megmozdul aztán megint szinte felfordul .
Mi lehet a baja ?
Szia!

Elöször is jo lenne tudni, hogy a vizparameterek rendben vannak-e nalad, nincs-e olyan tenyezö, ami miatt a coryk nem erzik jol magukat.
Ha minden okes, akkor lehet, hogy mar eleve fertözöttek voltak, ami lehet bakterialis vagy virusos eredetü (ez jellemzöen belgyulladas vagy egyeb gyulladasos eredetü belsö szervi elvaltozas).
Lattal-e barmelyiken olyan tüneteket, amik köthetöek valamelyik ismert halbetegseghez?
Ha nem, feltetelezhetöen mar betegek lehettek, de az is lehet, hogy valamilyen stresszhatas erte öket nalad.
Hasonlokeppen mar jartam en is, csak nalam par het mulva hullott el -1-2 darab, semmilyen ismert tünet nem volt rajtuk lathato, csak egyszerüen elhullottak.
Egyebkent szerintem barmennyire egyszerünek is hangzik a törpe cory fajok tartasa, erzekenyebbek, mint azt sokan gondoljuk.
 
Ezt hivjak hasvizkornak
Köszi a választ!

Mit tudok ilyenkor csinálni az akvárium többi tagjával? Mert most gyorsan rákerestem még mielőtt indultam dolgozni, és ott csak azt írták, hogy hogyan kell fertőtleníteni az akváriumot.
Ezek a Dániókat mondjuk több hónapja vettem, és igaz fogynak is apránként el, de ezt betudtam annak, hogy gyenge génkezelt fajta amit be is tiltottak azóta.
Múlt hónapban vettem amanókat, de azokat is Fehérváron a Tűzhalban, ami azért egy normálisnak mondható bolt.
Ilyen esetekre van valami gyógyszeres kezelés?
 
Köszi a választ!

Mit tudok ilyenkor csinálni az akvárium többi tagjával? Mert most gyorsan rákerestem még mielőtt indultam dolgozni, és ott csak azt írták, hogy hogyan kell fertőtleníteni az akváriumot.
Ezek a Dániókat mondjuk több hónapja vettem, és igaz fogynak is apránként el, de ezt betudtam annak, hogy gyenge génkezelt fajta amit be is tiltottak azóta.
Múlt hónapban vettem amanókat, de azokat is Fehérváron a Tűzhalban, ami azért egy normálisnak mondható bolt.
Ilyen esetekre van valami gyógyszeres kezelés?
Van sok fele gyogyszer, mi annak idejen machitet hasznaltunk. Hatasos volt de az akkori malachit erosen rakkelto volt. Most sajna nem tudom milyen szerek vannak. Ha kulon is teszed az osszeset kezelnem. Hatasosan kezelheto.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi a választ!

Mit tudok ilyenkor csinálni az akvárium többi tagjával? Mert most gyorsan rákerestem még mielőtt indultam dolgozni, és ott csak azt írták, hogy hogyan kell fertőtleníteni az akváriumot.
Ezek a Dániókat mondjuk több hónapja vettem, és igaz fogynak is apránként el, de ezt betudtam annak, hogy gyenge génkezelt fajta amit be is tiltottak azóta.
Múlt hónapban vettem amanókat, de azokat is Fehérváron a Tűzhalban, ami azért egy normálisnak mondható bolt.
Ilyen esetekre van valami gyógyszeres kezelés?
A hasvízkór kezelése előrehaladott stádiumban nem lehetséges. A beteg halat azonnal el kell különíteni. Nem jellemző, hogy egyedi megbetegedés előfordul, ezért célszerű az egész állományt kezelni.
Sera bactopur és egyéb antibiotikumos kezelés jöhet szóba.
Só adagolása segíthet a leküzdésében.
A kezelés csak a kezdeti stádiumban lehetséges.
Sokszor vírusfertőzést követi bakteriális felülfertőződés, aminek eredménye a hasvízkór.
 
Back
Oldal tetejére