• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Hogyan lehet ilyen alacsony a pH-d? Valami spéci "vegyészkedéssel" viszed le, esetleg dekoráció, talaj bekavar? (Csapvíz pH határértéke 6.5-8.5.)

Szerintem azonnal cserélj csapvízzel vizet (ha ez megfelelő minőségű). 100% RO vizet használsz visszasózás nélkül? Vagy nagyon tolod a CO2-t?

Valamennyi vízkeménységre szükség van és CO2-t sem lehet "ész nélkül" tolni. Ha nincs elég buffer, a pH teljesen összeomolhat és könnyen nagyon savasba mehet az akvárium. Ráadásul halak inkább O2-t lélegeznek és nem CO2-t.
Vegyészmérnöktől távol állok! :D. Co2 és Ph-t azért is nem értettem, mert a drop teszt tökéletes lett (lime zöld) estére. Visszavettem a Co2-t, hogy megnézzem mi a reakció. A drop kékes-zöld lett estére a ph pedig csak 2 tizedet emelkedett. Sajnos a páncélosok 1 kivételével nem élték túl. Utolsó lépésként egy 300Ft-os Neptun PH teszttel is megmérve a ph-t nagy meglepetésemre 6-7 közöttire hoztam ki. Így nálam a 3000Ft-os Seachem PH Alert - PH teszt megbukott.
Csak RO-s vízzel cserélek és természetesen GH-val visszasózok, jelenleg a teknőben 180TDS van. Viszont a KH egy kicsit alacsony neptun szerint 2-es.
 
Utolsó lépésként egy 300Ft-os Neptun PH teszttel is megmérve a ph-t nagy meglepetésemre 6-7 közöttire hoztam ki. Így nálam a 3000Ft-os Seachem PH Alert - PH teszt megbukott.

Amit érdemes figyelembe venni, hogy nagyon lágy víz esetén pH sokat változhat, attól függően éppen mennyi CO2-t tolsz be. Magyarul ha a két tesztet különböző időpontban végezted és emiatt nem egyezett meg az érték, az nem jelenti azt, hogy a teszt rossz. Ha ugyanazt a vizet ugyanabban az időpontban méred meg, akkor illik hasonló értéket kapnod. Gondolom a kH-CO2-pH táblázatot ismered.
 
Vegyészmérnöktől távol állok! :D. Co2 és Ph-t azért is nem értettem, mert a drop teszt tökéletes lett (lime zöld) estére. Visszavettem a Co2-t, hogy megnézzem mi a reakció. A drop kékes-zöld lett estére a ph pedig csak 2 tizedet emelkedett. Sajnos a páncélosok 1 kivételével nem élték túl. Utolsó lépésként egy 300Ft-os Neptun PH teszttel is megmérve a ph-t nagy meglepetésemre 6-7 közöttire hoztam ki. Így nálam a 3000Ft-os Seachem PH Alert - PH teszt megbukott.
Csak RO-s vízzel cserélek és természetesen GH-val visszasózok, jelenleg a teknőben 180TDS van. Viszont a KH egy kicsit alacsony neptun szerint 2-es.
Nem hinném, hogy a pH lett volna gondjuk.
Több páncélosharcsa fajnál is említenek 5-7 pH intervallumot, többek között a panda harcsánál is említenek 5-6 pH értéket.
A CO2 adagolásra vonatkozóan @Z1234 kolléga jól mondja, a CO2 leviszi a pH-t, pláne lágyvízzel, bár szerintem ez nem több jellemzően néhány tizednél.
Nekem most egy friss berendezés után 5-5,5 pH-m volt néhány hétig, semmi gond nem volt a lakókkal.
Most vetted a pandákat? Vagy régen nálad vannak?
 
Most látom három hete....
Ez szerintem adódhat abból is, hogy eltérő vízparaméterek voltak az előző helyükön.
Lehet oda is frissen kerültek...
Nem egyszer jártam úgy, hogy a kiváló vízparaméterek ellenére, a frissen vásárolt halak heteken belül elpusztultak.
Tünetek nélkül, jellemző jegyek hiányában...
 
Ezek szerintem az arany változata a neonhalnak, nem betegség az oka hogy ilyen színűek.

viszont azt nem írtam, hogy kékek voltak mint a többiek, csak kifakultak. így is normális, ha az arany változatos elméletet vesszük?
 
A “golden” parasite
The Golden Neon isn’t a cultivated form and is available only wild-caught. The gold-dust effect is a disease, caused by a skin reaction to infection with the larval stages of parasitic, multi-host metacercarians. Numerous characins are affected by it. The infection itself is harmless, but the gold-colored fishes are probably more susceptible to predation by piscivorous birds, the final hosts of the parasite. The offspring of Gold Neons are always normal in color, as they can’t be infected with the metacercarian. Infection requires consumption of the droppings of infected birds, which aren’t generally available to aquarists. For this reason it can always be assumed that Gold Neons are wild-caught. The golden individuals retain their color lifelong, but aren’t compromised in the slightest by the encapsulated metacercarians and can live just as long as normal-colored conspecifics.
 
A “golden” parasite
The Golden Neon isn’t a cultivated form and is available only wild-caught. The gold-dust effect is a disease, caused by a skin reaction to infection with the larval stages of parasitic, multi-host metacercarians. Numerous characins are affected by it. The infection itself is harmless, but the gold-colored fishes are probably more susceptible to predation by piscivorous birds, the final hosts of the parasite. The offspring of Gold Neons are always normal in color, as they can’t be infected with the metacercarian. Infection requires consumption of the droppings of infected birds, which aren’t generally available to aquarists. For this reason it can always be assumed that Gold Neons are wild-caught. The golden individuals retain their color lifelong, but aren’t compromised in the slightest by the encapsulated metacercarians and can live just as long as normal-colored conspecifics.

Nem semmi. Azt hittem neonokat inkább tenyésztik...
 
mutattam képet a Green Aqua-soknak is, ők sem láttak még ilyet... max pigment hibára gyanakodtak.
En is ugy tudom, hogy van ilyen tenyesztett szinvaltozata a neonhalnak, kepek is vannak a neten. A kerdes, hogy mar egeszen fiatal korban ilyen a szinük, vagy ez csak kesöbb következik be.
Az a lenyeg, hogy egeszsegesek legyenek.:)
 
Utoljára módosított:
Bar azt az infot is megtalaltam, amit @tsokee irt.
Az elvileg tenyleg csak vadon foghato, bar nem hiszem, hogy manapsag lehet kapni vadon fogott neonokat, vagy legalabbis nagyon ritkan. Vagy kicsi az eselye legalabbis, hogy ugyanabban a csapatban vadonfogott es tenyesztett is lesz.
 
Nem semmi. Azt hittem neonokat inkább tenyésztik...
Lehet a tenyesztonek van egy haziallat siralya, amivel megeteti az elhullott halakat, a kaksijat meg tragyanak hasznalja a vizinovenyeinek, bonuszkent o az egyetlen, aki gold neonna valtozo neont tud arulni. :D
 
köszi az infokat, egészségesek, ők mennek fel a leghamarabb a beszórt eledelért, úgyhogy még kicsit életrevalóbbnak is látom őket mint a kékeket :)
 
Sziasztok!
A hal: algázó géb
Tünet: fogy, egyszerűen vertikális kiterjedése konvergál a nullához. Látszatra eszik, úszik, jól van, de ez valószínű csak a látszat.
Társaság: ketten vannak algázó gébek, a másik jól van, és a többi hal is.
Ötlet, hasonoló tapasztalat?
Köszönöm.
 
Sziasztok!
A hal: algázó géb
Tünet: fogy, egyszerűen vertikális kiterjedése konvergál a nullához. Látszatra eszik, úszik, jól van, de ez valószínű csak a látszat.
Társaság: ketten vannak algázó gébek, a másik jól van, és a többi hal is.
Ötlet, hasonoló tapasztalat?
Köszönöm.
Kepet dobjal fel. Uj a hal v. evett fagyi kajat mostanaban?
Bélostorosra gyanakszom.
 
Kepet dobjal fel. Uj a hal v. evett fagyi kajat mostanaban?
Bélostorosra gyanakszom.
Hát rosszabb fotókat elég nehéz készíteni, de talán látható a súlykülönbség a két hal között.
A hal már több hónapja megvan, fagyasztott kaját nem kapott. Algát esznek, és néha forralt uborkát, szárított algalevelet.
 

Attachments

  • IMG_20180404_222511.jpg
    IMG_20180404_222511.jpg
    327.8 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_20180404_222513.jpg
    IMG_20180404_222513.jpg
    310.8 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20180404_222518.jpg
    IMG_20180404_222518.jpg
    327.4 KB · Megtekintések: 3
Hát rosszabb fotókat elég nehéz készíteni, de talán látható a súlykülönbség a két hal között.
A hal már több hónapja megvan, fagyasztott kaját nem kapott. Algát esznek, és néha forralt uborkát, szárított algalevelet.
Fehéres ürüléket észrevettél?
Sötétedik és fogy akkor valószínű vmi bélféreg lehet.
Szerintem tedd külön egy kisakvába v. vmi vödörbe és adjál neki:
sera med Professional Flagellol-t leírásnak megfelelően.
 
Sziasztok!
A hal: algázó géb
Tünet: fogy, egyszerűen vertikális kiterjedése konvergál a nullához. Látszatra eszik, úszik, jól van, de ez valószínű csak a látszat.
Társaság: ketten vannak algázó gébek, a másik jól van, és a többi hal is.
Ötlet, hasonoló tapasztalat?
Köszönöm.

szia

nekem pontosan ugyanez volt.

2 géb, az egyik elkezdett iszonyatosan lefogyni és szegény el is pusztult. a másiknak semmi baja nem volt, ő kiugrott...

amíg volt fonalas alga addig ette mint a vattacukrot, de komolyan, látszott hogy tele volt vele a szája.... ahogy kitakarítottak, lefogyott.

azóta van másik gébem, ezt adom nekik és jól elvannak most...

https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cookies-special-menu-200ml-76-g.html

üdv
 
Back
Oldal tetejére