• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Ma fedeztem fel hogy a hal úszói mintha szét lennének szakadva. Ez betegség vagy nagyon megverték?
fba231f4c09d052523cdede8d326ce8c.jpg


f67e780e26dc3c413073f18fedbb6607.jpg

Sztem csak bunyó volt. Nálam a Fundulopanchax gardneri hímek néznek ki így sokszor :)
 
Kiszedtem két Galaxyt mert a farokúszójukkal nincs valami rendben.
Homályos, és nem olyan szép terebélyes, mint a többinek. Kicsit bénábban is úsznak.
Ehhez képest fél óráig üldöztük őket, mire sikerült a bozótban levadászni őket... [emoji34]
Kb 3 liter előkészített vizem volt itthon, meg még egy kicsi lejött az aksiból.
Ebben elvannak holnapig levegőztetővel, amíg veszek RO-t illetve amíg pihen a víz?
Van egy belső szűrő is, de ahhoz még alacsony a vízszint, hogy belemenjen [emoji16]
Kb 10 centi...

Kezdjek el aggódni a vízminőség miatt?
PH-KH szokott mérve lenni, azok rendben vannak általában.
Bár sok betegség esetében azt írják, a kórokozó normális akváriumban is megtalálható, és hogy a legyengült, stresszes halakat támadja meg.

Sera tápokat használok, igyekszem nem túletetni, hetente aljzattisztítás is van, mivel van alga, meg némi növényi bomlástermék is.
Szűrő most volt pucolva, szűrőanyagok átöblítve előkészített vízben.
Azóta 2x is ment már bele Sera Nitrivec.

Egy oto már kinyúlt sajnos, de olvastam, hogy azok eleggé kényesek.
Neki egy mellúszójánál volt halpenész, inkább valami mechanikai sérülés nyomán, esetleg talán rohadhatott is. De az is lehet, hogy eleve beteg, csökevényes volt az úszó.

Van itthon parakill zöld. Sima, nem turbó.
Elvileg az jó lehet erre.

Az egyik boltban ajánlották, hogy ezt a Parakillt érdemes vízcserekor is rakni. Ettől azért fázom...
Érdemes lenne lekezelni a fő akváriumot is vele? Fertőtlenítés gyanánt.

Aquatan van itthon, ha azt teszek a friss csapvízbe, egyből beönthetem?
Toxivec van még itthon, az ammónia para esetén vettem még korábban...
 
Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Mit ajánlottok ha a halamnak Hámférgessége vagy valamilyen bőrfertőzése van? Olyan megoldás érdekelne persze ha létezik, ami gyors és olcsó, és nem csak hallotatok róla, ki is próbáltátok és használt. Tünetek, a hal kedvtelen, észrevehetően másképpen viselkedik. Néha hintaztatja magát, lassabb mint máskor. A legborzasztóbb és feltűnőbb rajta, hogy az uszonyai, össze vannak ragadva, zsugorodva.
 
Kiszedtem két Galaxyt mert a farokúszójukkal nincs valami rendben.
Homályos, és nem olyan szép terebélyes, mint a többinek. Kicsit bénábban is úsznak.
Ehhez képest fél óráig üldöztük őket, mire sikerült a bozótban levadászni őket... [emoji34]
Kb 3 liter előkészített vizem volt itthon, meg még egy kicsi lejött az aksiból.
Ebben elvannak holnapig levegőztetővel, amíg veszek RO-t illetve amíg pihen a víz?
Van egy belső szűrő is, de ahhoz még alacsony a vízszint, hogy belemenjen [emoji16]
Kb 10 centi...

Kezdjek el aggódni a vízminőség miatt?
PH-KH szokott mérve lenni, azok rendben vannak általában.
Bár sok betegség esetében azt írják, a kórokozó normális akváriumban is megtalálható, és hogy a legyengült, stresszes halakat támadja meg.

Sera tápokat használok, igyekszem nem túletetni, hetente aljzattisztítás is van, mivel van alga, meg némi növényi bomlástermék is.
Szűrő most volt pucolva, szűrőanyagok átöblítve előkészített vízben.
Azóta 2x is ment már bele Sera Nitrivec.

Egy oto már kinyúlt sajnos, de olvastam, hogy azok eleggé kényesek.
Neki egy mellúszójánál volt halpenész, inkább valami mechanikai sérülés nyomán, esetleg talán rohadhatott is. De az is lehet, hogy eleve beteg, csökevényes volt az úszó.

Van itthon parakill zöld. Sima, nem turbó.
Elvileg az jó lehet erre.

Az egyik boltban ajánlották, hogy ezt a Parakillt érdemes vízcserekor is rakni. Ettől azért fázom...
Érdemes lenne lekezelni a fő akváriumot is vele? Fertőtlenítés gyanánt.

Aquatan van itthon, ha azt teszek a friss csapvízbe, egyből beönthetem?
Toxivec van még itthon, az ammónia para esetén vettem még korábban...
Kedves kolléga, most olvasom... Lehet, hogy hasonló cipőben járunk :( Találtam régebbi cikkeket, hogy mi is lehet, de 5..10 évvel ajánlott gyógyszerek után nem akarok kutatni, remélem segít rajtunk egy tapasztalt szaki.
 
Kedves kolléga, most olvasom... Lehet, hogy hasonló cipőben járunk :( Találtam régebbi cikkeket, hogy mi is lehet, de 5..10 évvel ajánlott gyógyszerek után nem akarok kutatni, remélem segít rajtunk egy tapasztalt szaki.
Nálam Parakill és Aquafuran együttes használata segített a farokúszó rothadás kezelésében. Kiraktam őket egy külön aksiba.
 
"Nálam" nem farokuszony rohadásról van szó. Minden uszony össze van ragadva, de nincs színelváltozás se kifehéredés.
 
Érdekes, hogy visszafertőződtek.
Bár néhol azt írják, hogy ezek a kórokozók minden akváriumban jelen vannak, de csak a stresszes, gyenge, legyengült halakat támadja meg.
Ezt alátámasztja, hogy a többi halnak semmi baja (3 Galaxy, 2 páncélos, 1 oto).
Illetve az a 2 delikvens tuti meggyógyult, látszott. Nyilván a kezelőaksiban nem volt kórokozó...

Azért csinálok majd egy alapos takarítást.
Őket meg hagyom tovább a kezelés után külön lenni, had erősödjenek.
Már ha tudnak...
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2 hete telepítettem egy 11 fős kék neon (azt hiszem otthon zöld neon néven fut) csapatot, és néhány példányon a has és az úszó között egy kis fekete folt látható. Amióta elhoztuk öket ilyenek, esznek-úsznak rendesen, talán a színük egy icipicit halványabb. 1 sajnos elpusztult, bár nem tudom, hogy rajta is volt-e ilyen folt, az amanok hamar eltakarították :( Vízparaméterek rendben, talán eleinte túl kemény volt nekik a víz, de ezen azóta javítottunk. Találkozott esetleg valaki ilyennel?
 
Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Mit ajánlottok ha a halamnak Hámférgessége vagy valamilyen bőrfertőzése van? Olyan megoldás érdekelne persze ha létezik, ami gyors és olcsó, és nem csak hallotatok róla, ki is próbáltátok és használt. Tünetek, a hal kedvtelen, észrevehetően másképpen viselkedik. Néha hintaztatja magát, lassabb mint máskor. A legborzasztóbb és feltűnőbb rajta, hogy az uszonyai, össze vannak ragadva, zsugorodva.
Szerintem a legjobb megoldás ha a beteget kiszeded és mehet tovább az élet. Minek gyógyszereznél egy-két halér.
 
Ez darakór biztosan ? A másik Ramim is ilyen volt, és itthagyott . Kollégám összes hala elment, és kb 3 hete kaptam egy ancit tőle. Áthozhatta, és lappanghatott 3 hétig ? Mindnél számíthatok a dologra ? A ramiknál olvasom, érzékenyek a darakórra. Tanács esetleg ?https://flic.kr/p/TnfaoY

TnfaoY
 
Ez darakór biztosan ? A másik Ramim is ilyen volt, és itthagyott . Kollégám összes hala elment, és kb 3 hete kaptam egy ancit tőle. Áthozhatta, és lappanghatott 3 hétig ? Mindnél számíthatok a dologra ? A ramiknál olvasom, érzékenyek a darakórra. Tanács esetleg ?

TnfaoY

A kép nem látszik, de ha Darakór (elég könnyen felismerhető), akkor kezelés nélkül hosszú távon 100% pusztulásnak az esélye elég nagy.
 
Ez darakór biztosan ? A másik Ramim is ilyen volt, és itthagyott . Kollégám összes hala elment, és kb 3 hete kaptam egy ancit tőle. Áthozhatta, és lappanghatott 3 hétig ? Mindnél számíthatok a dologra ? A ramiknál olvasom, érzékenyek a darakórra. Tanács esetleg ?https://flic.kr/p/TnfaoY

TnfaoY
Ez darakor. Parakil turbó teljes dózis, viz 29 fok. Minél hamarabb kezd el ha fontos neked, hogy megmaradjon. 3 nap múlva tiszta lesz a bőre. Ha nem tudsz gyorsan szerezni tedd kisebb helyre de ha más halak is vannak mellette az akváriumba kell megcsinálnod. Nem szabad megvárni míg ennyire beteríti figyelj jobban. Gyorsan könnyen kezelhető. Sok sikert.
 
Ez darakor. Parakil turbó teljes dózis, viz 29 fok. Minél hamarabb kezd el ha fontos neked, hogy megmaradjon. 3 nap múlva tiszta lesz a bőre. Ha nem tudsz gyorsan szerezni tedd kisebb helyre de ha más halak is vannak mellette az akváriumba kell megcsinálnod. Nem szabad megvárni míg ennyire beteríti figyelj jobban. Gyorsan könnyen kezelhető. Sok sikert.
Köszönöm válaszod. Ez egy magyar termék ? Nem találom sem aukciós link moderálva, sek Amazon. Külföldön vagyok. Holnap megyrk Insbruckba, ott van egy hatalmas Mega Zoo nevű áruház. Szetinted találok ott ilyent ? Vagy ennek megfelelő, esetleg más néven lehet ausztriában ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Sajna nem tudom. Neptun termek. De gyartya mas is. Vagy magyar vagy csak csomagoljak.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a betegség mennyire terjed ? Épp rendeltem teljesen új aljzatot, új külső szűrőt, és jön egy új akvárium is, mert a másik karcos volt picit. Tehát teljes átköltözést tervezek. Szűz vízzel, forró vízzel átmosott dekókkal, mint írtam teljesen szűz aljzattal, és szűrővel átkerülhet e valahogy ez a dara ? Vagy amíg az újat járatom, kezeljem a régiben a halakat ? A növényekkel is átkerülhet gondolom. Ti ezt hogy intéznétek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Back
Oldal tetejére