• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Haliho! Hova tuntel? Hianyoznak az udito hozzaszolasaid es a szep kepek. ;)

Szia :)
Igen, @farkasgbr jól mondja, kivagyok az élettől. Vagy nem is ezt mondta :D Este 6-tól reggel 6-ig nyomtam majdnem az egész héten, hétfőtől pedig reggel hattól este 6-ig fogom +egy szombat is lehet befigyel majd. Nem valószínű, hogy nagyon leszek jövő héten sem. Garnélák jól vannak, ma 8 terhes garnélát számoltam :love:, a kicsiket meg se próbáltam. Pont úgy működik a az új étrendjük, ahogy elterveztem, ennek nagyon örülök. Megérte agyalni rajta. Kíváncsi vagyok, mit szólnak majd a shirakura tápokhoz is. Na jó, még nem veszek, bár... :ROFLMAO:
 
Tegnap cseréltem 10 liter vizet, ma 5 litert, így szép tiszta most az aljzat. Kaptak enni is 3 féle eledelből, vicces, de pont a nem prémium eledelt ették meg először. Ezen mondjuk nem is lepődtem meg, hisz kísérletet végzek és eddig teljes mértékben úgy van, ahogy gondoltam. Ami meg nem meglepő, hisz megfigyelésekből szűrtem le, és mint sejtheti mindenki, aki követi a naplómat, még mindig nem hagytam fel azzal, hogy megfejtsem, mi történhetett múltkor, amikor van egy kis időm, keresem, kutatom a válaszokat :) Egyébként, ha valaki veszi a fáradságot és összeveti a Magyarországon kapott eleségek alkotóelemeit, hamar rájön pár összefüggésre. És igen, nem kevesebb, mint 36 féle garnélaeledel kapható elérhető áron. Jöhet is a kérdés egyből, hogy vajon melyiket érdemes megvenni, főleg amikor összetevőkben és árban nincs is akkora különbség. És a másik kérdés is felmerült biztosan rajtam kívül másokban is, miszerint miért nem eszik egyik eleséget a garnélák, holott másoknál egyenesen kedvenc? Pl. a híres neves Shrimp Kingből is van nálam olyan, amit egyik garnéla se eszik meg. Ugyebár az 4390ft, aminél lehet olcsóbban (fél áron) olyat venni, ami legalább 4X tovább elegendő és minőségibb is szerintem, túlzások nélkül írom most ezt. Gondolom sokan nem értenek velem egyet, főleg azok, akiknél nagyon szeretik a Shrimp King eledeleket, de nálam ez figyelhető meg. És 4!!! napig volt a vízben, tuti fel kellett volna puhulnia. És a kukacok miért nem nyúltak hozzá, hisz minden maradékot szeretnek? Na, az ehhez hasonló kérdések is foglalkoztatnak :D Holnaptól megint nem valószínű, hogy aktívkodok, ezért mutatok egy képet, hogy mindenki jól van, még az anubiason lévő csigák is :)

_D303205.JPG
 
Ja igen, túlzásokba estem már megint, túltakarítottam az akváriumot, még féltem őket azért, hiába a sok óvintézkedés a bacik, bajok ellen.
Újra megjelentek a hidrák pff. Ez már az a tipikus helyzet, amikor átesik valaki a ló túloldalára. Nagyon sterillé tettem a vizet, erre tessék, jól megkapták szegénykék.

_D303483.JPG
 
Emlékeztek még Nózira (elneveztem :) )?

_D301089.jpg

Nos egy hónap alatt nagyon sokat nőt, meg is lepődtem rajta. Illetve már kis anyuka, hisz már egy ideje petés. Nagyon várom már a kicsiket tőle :love:
Kicsit még pisze, de köszöni jól van. Annyira jópofa, remélem érzi, hogy szeretik :)
_D304310.JPG

_D304323.JPG
 
Nos, a snowpops legalább ekkora siker, de arra egyből ráröppennek az otok és a coryk is, amitől száll a puffadék, mint a hó. Már értem, miért ez a neve.:ROFLMAO:
Attól viszont ideg leszek, hogy a tálka körül aztán mindent beborít a fehér kaja.:banghead:
 
Már eddig is akartam csinálni egy hydrás fotósorozatot, illetve észrevételeket is akartam írni, de még mindig nem tudom, hogy hova lettek a róluk készült fényképek.
Pár napja gondolkozom egy hydrás akváriumon, de ma jutottam el odáig LELKIEKBEN :D, hogy megszülessen új kicsi kis akváriumom Hydriga :D Mivel nem tudom betenni sem a növényes, sem a garnélások közé, így itt vezetem addig ameddig kell, hisz Garnigából nőte ki magát ez az egész elképzelés, illetve, hogy azért vagyunk páran, akik szenvednek a megjelenésüktől (nem csak a garnélák). Szóval az előbb összeraktam egy rém egyszerű kis, azt hiszem 5literes akváriumot. Seyru követ tettem bele, mert emlékeim szerint azt a követ szeretik a legjobban és mindent, amin meg tudnak kapaszkodni.. Húú kicsit elragadtattam magam, nézzétek el nekem, köszi :) Fél kupak Stability és 5 csepp prime-ot tettem ma bele. Holnaptól 1csepp prime megy bele és vízcsere, ahogy kell. Azaz fordítva, vízcsere és 1csepp prime, korán keltem ma, írok mindenfélét..Elkövettem azt a hibát, hogy egymás után 2nap lecseréltem 30% vizet az orange sakurás garnigában, másnapra jöttek is a hydrák. Illetve az 5literes pihentetett csapvízbe véletlenül 3-4 csepp prime került a szokásos 2 helyett. Szerintem van összefüggés, de kiderül hamarosan. A világításon kívül mindent úgy csinálok, mint, ha egy rendes akvárium lenne, illetve, hogy szép tiszta vizük legyen. Mert ez az akvárium most róluk szól :). Szeretném tanulmányozni a hidrákat, illetve rá akarok jönni, hogyan lehet a leges leghamarabb úgy eltüntetni őket, ami 100%-ig biztos a garnélákra nézve. Dragonigába még nem jelentek meg, de elképzelhető, hogy hamarosan felütik a kis fejüket, azaz csápjaikat, és akkor fel tudok, tudunk lépni ellenük. Legalábbis remélem. Az sem biztos, hogy sikerül hydrákat elővarázsolnom a semmiből, de ha az ember nagyon akar, akkor előbb-utóbb, de sikerülni fog. Azért nem gondoltam volna, hogy a harmadik akvárium nem garnélás lesz :D
És íme, bemutatom Hydrigát:
_D304852.JPG
 
Szerintem, ha csak ennyi van a tartályban nem biztos, hogy megjelenik a hydra. A zöld színű, az algákkal él szimbiózisban, nálam még a mohákon is letelepedett. A fehéres színű pedig gyakorlatilag mindenen-kő, növény, fa.
Ötlet: kis kavics az aljára, kőre kötözött moha.

...vagy arra vagy kíváncsi, hogy egy üres akváriumban milyen életforma jelenik meg? Végülis az alga spórák, akár a levegőből is bekerülhetnek a vízbe.
 
Szerintem, ha csak ennyi van a tartályban nem biztos, hogy megjelenik a hydra. A zöld színű, az algákkal él szimbiózisban, nálam még a mohákon is letelepedett. A fehéres színű pedig gyakorlatilag mindenen-kő, növény, fa.
Ötlet: kis kavics az aljára, kőre kötözött moha.

...vagy arra vagy kíváncsi, hogy egy üres akváriumban milyen életforma jelenik meg? Végülis az alga spórák, akár a levegőből is bekerülhetnek a vízbe.
Szerzek akkor kavicsokat az aljára és egy kis :D ceratoptelist is teszek bele. A mohám sajnos nem maradt meg, azt nem tudok bele tenni. Amúgy tényleg kérdéses a megjelenésük, főleg, hogy nincs szűrő benne, de azért egy próbát megér, úgy vagyok bele. Azt szeretném, hogy, ha megjelennek, akkor mondjuk apránként teszek bele sót, azt szokták írni. És megnézem, mikorra tűnnek el. Majd kezdem elölről és megyek a fejem után, illetve olvasgatok minél több forrásból róluk. Na jó, ez lehet megtörtént már párszor :) De a lényege tényleg az lenne, hogyan lehet tőlük megszabadulni úgy, hogy ne kelljen a garnélák miatt aggódni. Ja igen, és pár képet is szeretnék róluk :)
 
Ha nem lenne benne magától, én most tudok neked küldeni. Fehér jó lesz?
Van olyan blyxa szál amin végig, zsinórban lógnak rajta.:D
 
Pff, ejjj :mad:
Mit szúrtam ki az akváriumban? 2 hidrát. Tegnap még nem voltak ott. Kiszedtem őket, egyik a kis akváriumba landolt, bebarnult, gyorsan feladta a harcot. Lehet akváriumvízzel gyorsítok pluszba még rajta. Körülbelül 1 hete takarítottam az akváriumot, ez most meglepett. De mennyi ennek az esélye, hogy jön egy ötlet, majd már aznap hidrával találkozok? Eléggé fura, ennyire azért nem akarom őket.
A pici gyanútlanul kukucskál.

_D304880.JPG
 
Talán be kellene vizsgálnunk a vizet, hogy mostanában ennyi helyen, szinte egyszerre jelennek meg!:rage:
 
Talán be kellene vizsgálnunk a vizet, hogy mostanában ennyi helyen, szinte egyszerre jelennek meg!:rage:
Ez nem rossz gondolat. Sajnos amit mérni tudok, az nem sok, illetve ugyanazokat mérem, mint hidrák nélkül.
 
Back
Oldal tetejére