• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

:cry:
Még mindig pusztulnak. Egy jó ideje nem látok vedlést a vízben, arra is gondoltam már, hogy nem tudnak vedleni, ezért a picik pusztulnak el. Olyan fertőzést kaphattak, nem tudom. Picibe azért tettem be két képet, nála kisebb garnélák pusztulnak, eddig ő volt a legnagyobb, amit láttam.

_D300561.JPG _D300611.JPG
 
Kitartást és ne add fel!
Sajnos, a picik sokkal érzékenyebben reagálnak a legkisebb változásra is, míg a kifejlett példányok jobban tolerálják, bár látod, mostanában volt, ahol egyszerre leborult a teljes állomány.
A nagyok majd újra benépesítik a kis Garnigát, ne aggódj! A hited és a lelkesedésed majd átsegít ezen is.
Szerintem nincs olyan tag a fórumon, akivel ne történt volna már hasonló katasztrófa.
Túl kell élni; ha lehet, akkor tanulni belőle és továbblépni.
A másikkal minden rendben?
Gondolom, oda ugyanolyan kézzel nyúlsz, ugyanolyan vízzel cserélsz, ugyanazzal etetsz.
Ha ott semmi probléma, akkor ezeket kizárhatod.

Valahogy túlélem, feladni nem fogom, megérteni a történteket valószínűleg szintén nem fogom. De igyekszem kideríteni! Másik akvárium jól van szerencsére és aggódtam is miatta, hisz ugyanazzal a mulmozóval cserélek vizet. Ugyanaz a víz megy bele és eledel is.
 
Egy észrevétel, nekem a vizem a carbon riliknél 416 , a ph olyan 8 . Rengetegen vannak, néha leborul pár darab, de mindig visszatornásszák magukat, én kb 7-9 naponta cserélek benne vizet.
Nem tudom mostanság, a napokba, mennyiszer cseréltél vizet, de, ha nálam ilyen van, max 3x cserélek egymás után, aztán visszaállok a hetire, legjobb a heti 1. Ne aggódj, van ilyesmi, hogy csak úgy elkezdenek hullani, majd megáll a folyamat, és összeszedik magukat !

Köszönöm, átállok én is ezek után heti egy vízcserére. Néha soknak érzem a kettőt, pedig nem nagy akváriumról van szó.
 
Köszönöm, átállok én is ezek után heti egy vízcserére. Néha soknak érzem a kettőt, pedig nem nagy akváriumról van szó.
Sokan meg úgy tartják, hogy jobb többször kicsit cserélni, mint egyszer nagyot. Kevésbé zavarja meg a víz összetételét, kisebb a hirtelen változás az élőlényeknek. De ezt te érzed, hogy mit igényel az akvárium. Egy darabig heti 2x cseréltem 5 litert, de sokszor elmaradt, fáradt voltam hétköznap. Most heti 1x 5 liter van, néha 10, kosztól függően.
 
Egy garnélás akvába, ahol nincs táp, vagy annyi tápozás, én úgy vélem nem kell olyan sürün cserélni. Most 2 hét után cseréltem a csapvízes garnélásba , nem azért mert nem érdekel, hanem, láttam elvan mindenki, alga az üvegen, hátul rengeteg, de a kis garnélák imádják. Néha van nálam is, hogy elmegy jopár, de ez ilyen, míg van pocakos anyuka addig nincs baj! (y)
 
Ma több képet is készítettem az akvárium lakóiról. Nem az összes garnéla eszik, csak a szokásos fél csapat, de itt is lehet már látni, hogy megcsappant a légyszám. Gondoltam teszek be pár képet, ami azért nem szomorú hangulatú. És az is látszódik. hogy mennyire narancs színűek már, illetve vannak nagyon picik is, nemrég születhettek.

_D300406.JPG

_D300407.JPG

_D300408.JPG

_D300260.JPG

_D300430.JPG

_D300386.JPG

_D300387.JPG

_D300391.JPG

_D300397.JPG

_D300458.JPG
 
Egy garnélás akvába, ahol nincs táp, vagy annyi tápozás, én úgy vélem nem kell olyan sürün cserélni. Most 2 hét után cseréltem a csapvízes garnélásba , nem azért mert nem érdekel, hanem, láttam elvan mindenki, alga az üvegen, hátul rengeteg, de a kis garnélák imádják. Néha van nálam is, hogy elmegy jopár, de ez ilyen, míg van pocakos anyuka addig nincs baj! (y)
Köszi a biztatást :) 3 terhes garnéla van a 4-ből. A negyedik megszült, vannak is hihetetlen picikék. Érdekes, de ők jól vannak, aminek nagyon örülök :)
 
Úgy tűnik beigazolódni tűnik a gyanúm. Mivel a kicsi garnélákat érintette, illetve nem láttam vedlést a vízben, ami szinte napi szinten volt, így arra gondoltam, hogy nem tudnak levedleni, valamiféle vedlés probléma lesz. Az előbb készítettem pár képet az egyik kis garnéláról, amin az látszik, hogy a fején ragadt a vedlés, nem tudott kibújni belőle. Lehet véletlen összefüggés, de szerintem nem az. Azt meg szomorú volt látni már megint, hogy a másik garnéla egyből a fejének esett és megpróbálta a vedlést enni, de sikerült elmenekülnie a kicsinek szerencsére. Most a vedlést elősegítő eledelt kezdtem el adni nekik, bízom benne, hogy segíteni fog. Most már csak azt kell kiderítenem, hogy mi okozhat vedlés problémákat. A kis garnéla túlélte, szerencsére sikerült csipesszel leszedni róla a vedlést. Megfogtam, majd a ugró mozdulatokkal kiszabadult belőle :) Másik észrevétel, hogy a közepes méretű garnélák nagyon agresszívek lettek. Folyton a nagyobbak hátára másznak, de a kisebbekére is és olyan, mint, ha meg akarnák enni, összeverekednek utána. Sose láttam ennyire agresszívnek őket.

_D300727.JPG

Közelebbi
2.jpg

_D300724.JPG
 
Valami mineral kaját adsz nekik? Nálam Dennerle Mineral-t kapnak hetente 1-2* extraként a SaltyShrimp GH+ mellet az RO-ban (állítólag minden sáványi anyag benne van a GH+-ban is de dem hiszek benne 100%).
 
lehet hülyeség és túlbecsülöm a garnélák értelmét, de nálam egyszer egy cbs szenvedett a vedléssel és 2-3másik elkezdte cibálni, de csak addig amíg 'ki nem ugrott a bőréből', úgyhogy én segítő szándéknak fogtam fel a dolgot.
Próbálj egy kis ásványi követ, port adni nekik.
 
Szerintem ilyen keménységű vízben, ami nálad van, elégnek kell lennie az ásványi anyagnak a vízben. Ennél sokkal lágyabb vízben is képesek vedleni.
Egyszer egy akvarisztikai boltban beszélgettem az eladóval garnikról, nekik való ásványi anyagos vízkezelőkről, hogy rendesen tudjanak vedleni. Azt mondta, hogy jódhiány is okozhat vedlési problémát, mivel az kell a megfelelő izomműködéshez. - Csak 1 ötlet.
 
Valami mineral kaját adsz nekik? Nálam Dennerle Mineral-t kapnak hetente 1-2* extraként a SaltyShrimp GH+ mellet az RO-ban (állítólag minden sáványi anyag benne van a GH+-ban is de dem hiszek benne 100%).
Igen, én is ezt a mineralt adom nekik 1-2 hetente többször. Általában JBL Novo Prawn-t adok nekik, azt nagyon szeretik. Az a legrosszabb ebben az egészben, hogy tehetetlen vagyok, pedig amit lehet megadok nekik, mégis kevésnek tűnik ez most.
 
lehet hülyeség és túlbecsülöm a garnélák értelmét, de nálam egyszer egy cbs szenvedett a vedléssel és 2-3másik elkezdte cibálni, de csak addig amíg 'ki nem ugrott a bőréből', úgyhogy én segítő szándéknak fogtam fel a dolgot.
Próbálj egy kis ásványi követ, port adni nekik.
Remélem igazad van! Én most negatívan látom a helyzetet, de csak azért, mert folyton egymást eszik, mint ahogy most is :(
 
Szerintem ilyen keménységű vízben, ami nálad van, elégnek kell lennie az ásványi anyagnak a vízben. Ennél sokkal lágyabb vízben is képesek vedleni.
Egyszer egy akvarisztikai boltban beszélgettem az eladóval garnikról, nekik való ásványi anyagos vízkezelőkről, hogy rendesen tudjanak vedleni. Azt mondta, hogy jódhiány is okozhat vedlési problémát, mivel az kell a megfelelő izomműködéshez. - Csak 1 ötlet.
Megnézem van-e olyan garnélaeledelem, amiben van. Ha nincs, szerzek valamit, köszi :)
 
ezek is hasznossak lehetnek!
Shirakura Mineral
MIRONEKUTON Natural
bennük jobban hiszek.
a másodikat használom egy ideje közet formájában! legelik a garnélák meg az ottók!
 
Most értem haza pár perce, látok még egy félig levedlett garnélát, bár inkább ne világítottam volna be a vízbe. Shrimp King immunrendszer erősítőt és vedlést elősegítőt adtam nekik ma, nem nagy adagot. A vedlést elősegítőt viszonylag hamar megették, a másik viszont a tálkában van, nem eszik. Picit arrébb egy kicsit esznek :cry:
A naplózást szüneteltetem egy ideig, nem szeretek rosszakat írni, jót meg nem nagyon tudok ebben a helyzetben találni. Max, annyit, hogy van egy kiindulópont. Most inkább a hydrákat sírnám vissza... Köszönöm szépen az ötleteket, kipróbálom őket, csak szorít az idő, így érzem most.
 
Ma már sok vedlést találtam a vízben, kezdik összeszedni magukat a kis garnélák szerencsére. Egyik kicsit nagyon sajnálom, a fél arca hiányzik, de eszik, mozog, szóval vedlésnél helyrejön. Van két szeme és két tapogatója, ennyi. Egy csodálatos dolgot láttam ma, egy nagy garnéla a szemem láttára vedlett le. 5-10 mp alatt lezajlott az egész. Összekunkorodott és vergődött, mondom magamban, ez kész, ő is elpusztul. Aztán elcsúszott picit a szeme, ekkor esett le, hogy lehet vedleni fog, erre hirtelen kiugrott a bőréből. A végtagjait nem tudta egyből mozgatni, a hasán hintázott előre-hátra, majd lassan elkezdtek mozogni a kicsi kis végtagjai és nagyon lassan bemászott a ceratoptelis közé. Imádom azt a növényt, mindig oda bújnak. Körülbelül annyi garnéla van az akváriumban, mint, amikor bekerültek a nagyok, olyan kihaltnak tűnik az akvárium. Rossz belegondolni, hogy majdnem egy egész hónap kellett, hogy megszülessenek a kicsik, majd pár perc alatt elpusztultak. Az egyik garnéla megszült, a nagyon hiper kicsik az akvárium hátuljánál a szűrő alatt bujkálnak, tanyáznak. Lassan, de biztosan újraindul az akvárium. Nagyon sokat tanultam ebből az esetből, sok változtatás lesz, természetesen megint felesleges pénzköltéseken leszek túl, de nem érdekel, ne ezen múljon már szegényeknek a jövőjük. idővel képekkel beszámolok az új dolgokról, a változtatásokról.
Pár kép a jelenlegi állapotokról. Ja igen, elérték azt a fejlettségi szintet a nagy garnélák, hogy ne lehessen nem észrevenni, egyre jobban narancs színűvé válnak. Minden egyes vedlésnél egyre szebbek és szebbek lesznek.

_D301059.JPG

_D301047.JPG

_D301012.JPG

_D300991.JPG

_D301010.JPG

_D300965.JPG

_D301015.JPG

_D301017.JPG

_D301031.JPG

_D301040.JPG
 
Back
Oldal tetejére