• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Pff, ejjj :mad:
Mit szúrtam ki az akváriumban? 2 hidrát. Tegnap még nem voltak ott. Kiszedtem őket, egyik a kis akváriumba landolt, bebarnult, gyorsan feladta a harcot. Lehet akváriumvízzel gyorsítok pluszba még rajta. Körülbelül 1 hete takarítottam az akváriumot, ez most meglepett. De mennyi ennek az esélye, hogy jön egy ötlet, majd már aznap hidrával találkozok? Eléggé fura, ennyire azért nem akarom őket.
A pici gyanútlanul kukucskál.

View attachment 59056

A hidrák már hozzátartoznak a Garnigához, mint a borsóhoz a héja :)
 
Szia!

Neked sikerült valahogy megküzdened a hidrákkal?
Nálam a 10 literes garnélásban úgy szaporodnak, hogy lassan az aljzatot is ellepik, a növények ágain, a falakon, mindenhol van belőlük.
Szegény garnélák meg pattognak mindenfelé, mert gondolom csipkedik őket, de lassan sehol nincs már egy nyugodt helyük.:devil:

Lehet, kimerem a garnikat, aztán a medence kap egy hyperol fürdőt, hátha az betesz a dögöknek. Állítólag jó a közvetlen carbozás is, de az meg ugye nekem nincs.
Állítólag egyszer csak maguktól eltűnnek, ahogy jöttek, de ez nem tudom, mennyi idő, és a garnélák is egyre idegebbek miattuk.:rage:
 
Szia!

Neked sikerült valahogy megküzdened a hidrákkal?
Nálam a 10 literes garnélásban úgy szaporodnak, hogy lassan az aljzatot is ellepik, a növények ágain, a falakon, mindenhol van belőlük.
Szegény garnélák meg pattognak mindenfelé, mert gondolom csipkedik őket, de lassan sehol nincs már egy nyugodt helyük.:devil:

Lehet, kimerem a garnikat, aztán a medence kap egy hyperol fürdőt, hátha az betesz a dögöknek. Állítólag jó a közvetlen carbozás is, de az meg ugye nekem nincs.
Állítólag egyszer csak maguktól eltűnnek, ahogy jöttek, de ez nem tudom, mennyi idő, és a garnélák is egyre idegebbek miattuk.:rage:

Huhh, nekem nem egyik napról tűntek el a másikra. Most is van néha 1-2db. Eléggé macerás az én módszerem, de működik. Eddig hosszú hurkapálcára celluxoztam fülpiszkát, amire egy ki növénytápot csepegtettem, majd azzal szépen egyesével kiszedegettem. Annyira ez nem volt hatékony, mert azért leestek róla, de hosszú csipesszel könnyű elkapni őket. Ott kell megfogni, ahol kapaszkodik, így nem sérül meg, nem osztódik. És mivel kikerül a vízből, nem szaporodik :) Ez egy fapados megoldás, de nálam működik. Ma is kiszedtem 1-et és landolt az új otthonukba, de azonnal összerándult és elpusztult, még nem jó nekik sajnos a víz, már nagyon tesztelgetném mit is bírnak. Ha esetleg néznél vízparamétereket, akkor nyugodtan leírhatod ide, aztán felhasználom a kutatásomhoz, ha nem bánod :)
 
Én a kis 18 literesbe egyszer csináltam vízcserét sima kezeletlen csapvízzel, pont azért mert hátha kipurcannak tőle. De nem vált be, továbbra ia voltak hydrák.
 
Én a kis 18 literesbe egyszer csináltam vízcserét sima kezeletlen csapvízzel, pont azért mert hátha kipurcannak tőle. De nem vált be, továbbra ia voltak hydrák.
Nagy rejtély fedi őket, nálam legalábbis igen. Köszi az információt :)
 
Nálam egyszer nagyon régen volt még egy 60 literesben, oda bekanalaztam no planaria port és 2 nap múlva örökre távoztak.
De ez nagyon pici akvárium és már porom sincs.
A fülpiszkás módszered kb.fél évig tartana itt.

Cseperedik benne egy kis cory, de az még egyet sem evett meg belőlük, pedig napokig kajálhatná őket. Ja, és a süncsigák sem legelik őket.
Ezt mind bejegyezheted a tapasztalat gyűjteményedbe.:cool:
 
Hmm.. Ejj...
Ezt már megint jól megcsináltam :banghead:
Már hetek óta nem adok növénytápot a vízhez, mivel így is nő minden, mint a gomba. Ma nem is tudom miért, de olyan ötletem támadt, hogy teszek 1ml-er profitót a vízbe, bár ne tettem volna :(
5perc múlva azt kell, hogy lássam, egy kicsit eszik a nagyobb garnéla, majd később egy kicsi megint feküdt oldalt. Nagyon remélem, hogy a profitó lehetett, mert ha nem, akkor lehet újra visszatér a garnélapusztulás. A zöldekhez 0.5ml-ert tettem, de őket meg se hatotta szerencsére.
Aggódom :sorry:

Pedig a kicsik annyira okosak már, de tényleg. Nem férnek oda az etetőtálkához, ezért mindig felmennek oda, ahol nyugodtan ehetnek.

D30_1365.JPG
 
Ma megnyírtam szokás szerint a ceratoptelist, kipucoltam a szűrőt és az akváriumot, a szokásos rutinfeladatok voltak. Mint mindig, akárhányszor kiveszek valamit, összefognak és a kis ollóikat felhasználva küzdenek, hogy ne vegyem ki az éppen aktuális tárgyat.
Az ozelot is bőszen buborékozik, a garnélák is örülnek neki, odamennek a bubik fölé és élvezik a levegőcseppeket :). Vízfeltöltés után észrevettem hidrákat is a vízben, szintén boldogan hadonásznak a mancsaikkal :D
Összességében most mindenki örül az akváriumban, bár a ceratoptelis nem biztos, vissza lett kicsit nyírva.
D30_1618.JPG

D30_1460.JPG

D30_1487.JPG

D30_1479.JPG
 
Hmm.. Ejj...
Ezt már megint jól megcsináltam :banghead:
Már hetek óta nem adok növénytápot a vízhez, mivel így is nő minden, mint a gomba. Ma nem is tudom miért, de olyan ötletem támadt, hogy teszek 1ml-er profitót a vízbe, bár ne tettem volna :(
5perc múlva azt kell, hogy lássam, egy kicsit eszik a nagyobb garnéla, majd később egy kicsi megint feküdt oldalt. Nagyon remélem, hogy a profitó lehetett, mert ha nem, akkor lehet újra visszatér a garnélapusztulás. A zöldekhez 0.5ml-ert tettem, de őket meg se hatotta szerencsére.
Aggódom :sorry:

Pedig a kicsik annyira okosak már, de tényleg. Nem férnek oda az etetőtálkához, ezért mindig felmennek oda, ahol nyugodtan ehetnek.

View attachment 59840

A profito-tól nem szabadna elhullaniuk, főleg nem ilyen mennyiségtől és ilyen tempóban. Ne legyen igazam de szerintem mással lesz a bibi. :( Ha nem tápozol nincs elhullás egyáltalán?
 
A profito-tól nem szabadna elhullaniuk, főleg nem ilyen mennyiségtől és ilyen tempóban. Ne legyen igazam de szerintem mással lesz a bibi. :( Ha nem tápozol nincs elhullás egyáltalán?
Szerencsére nincs, csak szaporulat :)
Te is írtad, hogy tápozás után szokott nálad is elhullás lenni, most nálam is ugyanez a szitu volt. 0.5ml profito még ok nálam, a hirtelen 1ml-ert lehet nem szerették a picik. Gondolom egyből rájuk szállt a cucc és hát a réz..
 
En nalam szerintem a fosfo miatt. A profitot nagyon regota adagolom es nem volt problema vele. Persze lehet hogy nalad meg erzekenyebbek a garnélák. Nalam a bevalt modszer a 4-5 naponta 1 ml profito es kb 0.6 ml fosfo. De nekem talan nagyobb az akva valamivel... :)

Ovatosan akkor a profitoval bontsd tobb kis reszletre azt az 1 ml-t, ha valoban ez a gond hogy hirtelen sok volt nekik.
 
En nalam szerintem a fosfo miatt. A profitot nagyon regota adagolom es nem volt problema vele. Persze lehet hogy nalad meg erzekenyebbek a garnélák. Nalam a bevalt modszer a 4-5 naponta 1 ml profito es kb 0.6 ml fosfo. De nekem talan nagyobb az akva valamivel... :)

Ovatosan akkor a profitoval bontsd tobb kis reszletre azt az 1 ml-t, ha valoban ez a gond hogy hirtelen sok volt nekik.
A széltől is óvom őket, lehet picit érzékenyebbek emiatt :D
Ma 0.5ml-ert adtam, eddig ok, kicsit fel akarom turbózni az ozelotot, rég hozott új levelet.
 
Köszönöm szépen mindenkinek, aki követte a naplómat, illetve hozzászólásukkal segítették az akvárium lakóit!
Ezzel a képpel búcsúznak szeretett kis garnéláim.
Továbbra is okoznak örömteli pillanatokat, a naplózást viszont befejezem, de megnyugtatok mindenkit, jól vannak a kis lények :)

D30_1733.JPG

Nagyon szépen megkérnék egy tulajdonost, moderátort, hogy helyezze át a naplót a befejezett akváriumok közé!
Még egyszer köszönöm szépen!
 
Back
Oldal tetejére