• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Ez a beszéd! Mássz ki végleg a gödörből, ne nézz hátra, csak előre!
Örülök az újabb megfigyeléseknek.
Hidd el, ha pozitívan kezded szemlélni a dolgokat, majd bevonzod magadhoz a jót!
Köszönöm! :)
Bízom benne, hogy több ilyen probléma nem fog előfordulni, vedléssel kapcsolatos biztos hogy nem. Azzal nem kalkuláltam, hogy egyre többen lettek és nem követte az étrendjük, illetve sok minden más sem. Ezeken változtatok, megosztom majd, szerintem táblázat formájában is, de ez még nem biztos, jelenleg csak a tervek vannak meg. Remélem jövőhéten megjönnek a rendeléseim és akkor hitelesebben tudok majd írni a változásokról, addig nem mennék bele, hisz ez még a szerintem így, szerintem úgy rész. Amit tényként kezelek, hogy 100%-ig megéri megvenni a Shrimp King bizonyos termékeit, sok mindenen átsegítettek már, illetve a Tantora és Shirakura termékekben is bízom majd, de erről majd később :)
 
Na ennyit arról, hogy nem naplózok, ejj. Ma egy pici garnélát láttam levedleni, annyira szerencsés vagyok hogy láthattam :) Nagyon ráálltam a vedléses témára, erre 2 nap alatt 2 vedlésnek lehettem a tanúja. Érdekes, eddig sose láttam, fura véletlen, már ha létezik olyan.

Ő itt a kicsi, akinek olyan pici a feje, de jól van :)
_D301089.JPG
És itt is ő van :)
_D301080.JPG

Az új nemzedék, többen vannak szerencsére. Egyik kicsit zöldes színű, kíváncsi leszek.
_D301072.JPG
Már-már sajnálom szegényt, mindig terhes
_D301313.JPG
Tettem a vízbe egy kicsi friss diófa levelet. Egyből ellepték :D Vagy az a hurkapálca megint, haha
_D301211.JPG
 
Ma bekerült egy darab Tantora White Mineral Stone. Porzik nagyon, szépen befehérítette a vizet. A garnélák imádják, ha ezt tudtam volna előbb.. Ma megkóstolták a GlasGarten Artemia eleséget, szintén nagy siker, elképesztő, hogy mennyit tudnak enni :)

_D301771.JPG

_D301879.JPG
Csak úgy porzik ahogy rohan :)
_D301890.JPG
 
És mire mind elfogy, snowball/white pearl lesz belőlük!

Hozzájutottam bio diólevélhez, ha érdekel, szívesen küldök belőle, az is őrült siker náluk, hidd el!
 
És mire mind elfogy, snowball/white pearl lesz belőlük!

Hozzájutottam bio diólevélhez, ha érdekel, szívesen küldök belőle, az is őrült siker náluk, hidd el!
Nagyon szépen köszönöm! :)
Most nem élnék a lehetőséggel, szedtem sok diólevelet, már néhányat ki is szárítottam. Van, aki bélyegeket gyűjt, én most leveleket :ROFLMAO:
 
Mára több helyen lila színű lett a Tantora White Mineral Stone. Remélem ez azt jelenti, hogy megkötötte a vízben lévő rossz vegyületeket. Mióta bekerült, majdnem annyira aktívak, mint amikor vizet cserélek az akváriumban. Ma cseréltem is vizet, mert etetem őket ezerrel :D Figyelgetem, hogy mennyire ízlik nekik az új GlasGarten garnéla eledelek. Eddig nagyon eszik, talán jobb, mint a ShrimpKing eledelek, bár azok is szuperek. Nem tudom, hogy ez az ásványi kő miatt van-e, de vízcsere után nem búbuzik az ozelot. Szinte mindig szokott. Aztán olyat is észrevettem, hogy színesebbek lettek a garnélák, de lehet ezt beképzelem. Ezt is ennek a csodaszernek tudom be.
Gyorsan csináltam is pár képet, hogy mennyire színesek most. Ja igen, most egy fokkal jobbak a képek, mert belül végigtöröltem az üveget szivaccsal, így tisztább lett. Ennyit számít a tiszta átlátszó üveg. Illetve nem maxon van a világítás, emiatt kicsit sötétebb színűnek tűnnek talán.

_D301952.JPG

_D301957.JPG

_D301947.JPG

_D301954.JPG
 
Én mikróba nem teszem, inkább kis lábasban forrázom pár percig, azt bedobom nekik.
Frissen és szárazon is ugyanaz a metódus.
Másnapra csak a levelek ere marad meg!:happy:
 
Back
Oldal tetejére