• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fissidens fontanus

Egy gyönyörű Fissidens fonatus fotó Fabian Kussakawától
Nagyon jól néz ki ahogy rá van futtatva egy faágra :thumbup:

fissidens.jpg
 
Sziasztok!

Ha jávai mohához hasonlítjuk, akkor mennyire nő lassabban mint a jávai? Sajnos eddig egyikkel sincs tapasztalatom. 2 hónapja van jávai mohám.

Köszönöm!
T
 
beo1329 said:
Sziasztok!

Ha jávai mohához hasonlítjuk, akkor mennyire nő lassabban mint a jávai? Sajnos eddig egyikkel sincs tapasztalatom. 2 hónapja van jávai mohám.

Köszönöm!
T

Nagyon lassu. Mint a mini pelia - riccardia
 
beo1329 said:
Sziasztok!

Ha jávai mohához hasonlítjuk, akkor mennyire nő lassabban mint a jávai? Sajnos eddig egyikkel sincs tapasztalatom. 2 hónapja van jávai mohám.

Köszönöm!
T

A jávai mohához hasonlítva sokkal lassabb!
De szebb is mint a jávai moha!
Szerintem betelepítés után a fissidesnek kell minimum 1 hónap hogy helyreálljon és hogy megszokja a környezetet.
A jávainak elég 2 hét!
(Persze ha minden feltétel adott) ;)
 
Azért rendesen rá tud ám kapcsolni a későbbiekben. Általánosságban az mondható el, hogy az elején igen lassú a növekedése, de egy idő után hajlamos nagyon felgyorsulni, ha jól érzi magát. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
 
Köszönöm a válaszokat. Szerintem az egyik legjobban mutató moha, viszont kezdő akvarista lévén, CO2 és táp adagolás nélkül alig nőne valamit.

Mivel nem találtam karácsony moha témát , feltenném itt a kérdést. Vettem karácsony mohát is a jávai mellé. Szép vékonyan felkötöttem szőlőtőkére. Eltelt két hét és fehér vattaszerű csomókat fedeztem fel rajtuk. Úgy néz ki, mint a penész és sok helyen megjelent. Mindenhonnan nem is tudom levágni,mert akkor nem maradna moha. A világításom nem nagy, közepes és a szűrés közel 13x-os.

Valaki látott már ilyet? Csatolok majd képet szombat este, hátha az segít.
 
A szőlőtőke már régi és ezelött nem láttam azt a fehér izét. És csak a karácsony mohán van.
 
Fissidens fonatus és néhány gyönyörű Iriatherina werneri

laiii.jpg


http://www.aquatic-photography.com/foru ... hp?t=17338
 
Hullámvonal 1 hónapja nevelek két kis adagot ebből a gyönyörűségből. A Green Aqua-s (Tropica?) mennyiség térfogatra ötszörösére nőtt, ám ez a szorzó azzal a mennyiséggel nem művelt csodákat. Hát. Türelmes vagyok. A rácsot egy erős ollóval ketté vágtam, majd meghajlítva azokat felerősítettem a növényt két részben egy fára.

Most 110 Watt kompakt cső pirítja 80 cm széles akváriumban 10 centiméterre a vízfelszíntől. Szeret bubizni az egyik csomag. A másik nem, mert lejebb van és más növények takarták. Szerintem ez a szekció ennek okán algásodott be kissé (nyomokban zöld szőrös csomós alga, csak pár darab, nem vészes). Most onnan áthelyeztem az árnyékoló növényeket, így eltűnt az alga és ez a csomag is bátran buborékosodik.

Az a csomag (kezdetben 3x3 cm lapos rácson) kezd félgömb alakot felvenni és rendkívül sűrűre nő. Szeretem megpiszkálni (töfködni) vízcserekor az ujjammal. :D

Kérdésem volna: A jócskán megnőtt "gömb" belseje nem szokott "berohadni", esetleg kipuszulni egy idő után? Vagy nyíráskor a belseje üdén és zölden fogad majd? Mennyire szabad engedni hogy megnőjön? Mindegy? Hogyan érdemes megnyírni? Minimum mekkora darabokat érdemes lenyírni és máshová kötözni, hogy gyorsan terjedjen? Hogyan csináljátok?

Mivel elég lassan nő szeretném, ha nem követnék el hibákat a nyírásakor. Ezért kérdezek olyan sokat. :D
 
Nini egy közeli akvakertész :)

Ez a lassan nő relatív. Én például HAC előtt pár héttel kötöztem és mostanra kb. 5cm-t nőt. Tehát kb. 2 hónap alatt.
 
Szerintetek ez a moha co nélkül, csak easy carbo-val mennyire érezné jól magát nálam?
Tetszik még a Vesicularia dubyana 'Christmas' is ,a kettő közül melyiknek lehet kisebb a co igénye? :?:
Köszi: l
 
lagen said:
Szerintetek ez a moha co nélkül, csak easy carbo-val mennyire érezné jól magát nálam?
Tetszik még a Vesicularia dubyana 'Christmas' is ,a kettő közül melyiknek lehet kisebb a co igénye? :?:
Köszi: l

Hali!
A nanó akinkban mindkettőből van!(low tech!NanoLand)A fissidens 7 hónap alatt kb 2x-eresére nőtt :thumbdown: a vesicularia meg a 20x-osára :thumbup: :wave: ..............Ja és a fissindens a fényt közvetlen közelről kapja.Érdekességnek jó de látványos eredményt mi nem tudtunk elérni vele....
 
A nanó akinkban mindkettőből van!(low tech!NanoLand)A fissidens 7 hónap alatt kb 2x-eresére nőtt a vesicularia meg a 20x-osára ..............Ja és a fissindens a fényt közvetlen közelről kapja.Érdekességnek jó de látványos eredményt mi nem tudtunk elérni vele....

Köszi az infót! Akkor megpróbálom a vesiculariat. :thumbup:
üdv: l
 
Azt olvastam a "Christmas" -ről, hogy néha ki kell venni dekorral együtt és folyó víz alatt szépen ki lehet tisztítani a közé ülepedett mulmot. Mi van ha akkora a dekor, hogy ez nem kivitelezhető? Létezik más mód a tisztántartására ( porszívózás stb) :?: Tetszik ez a moha és elég tekintélyes helyet szánok neki a leendő akimban, de nem szeretném az akváriumot havonta szétpakolni. :?

köszi: l
 
Ha a szűrő kifolyójára toldasz egy gumicsövet, szépen le tudod slagolni az akváriumban. Ha a szívó oldalra is toldasz egy kicsit, rögtön porszívózni is tudod.

lagen said:
Azt olvastam a "Christmas" -ről, hogy néha ki kell venni dekorral együtt és folyó víz alatt szépen ki lehet tisztítani a közé ülepedett mulmot. Mi van ha akkora a dekor, hogy ez nem kivitelezhető? Létezik más mód a tisztántartására ( porszívózás stb) :?: Tetszik ez a moha és elég tekintélyes helyet szánok neki a leendő akimban, de nem szeretném az akváriumot havonta szétpakolni. :?

köszi: l
 
Back
Oldal tetejére