• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő 112L

Rendben, átrendezem majd... mi a helyzet a vízzel? Erre még nem kaptam választ, van valami észrevétel hogy miért lehet ilyen a víz? Fél éve így van az akva és ilyen probléma még nem fordult elő hogy ilyen lenne a víz..
hát szerintem pont ez a baj, hogy a nyomó ágad a szívó felé megy, így elkavarja előle a vizet, nem szívja el a szűrő a szemcséket vagy nem annyit amennyit kellene...
 
De szerintem ennek az lesz a vége higy szétszedem:( aztan ujra kezdés, de akkor csak lágyvízzel. Amúgy nekem azt mondták akvarisztikai üzletben(elvileg hozzáértő) hogy csapvíz és ládyvíz is mehet egybe
 
Rendben, átrendezem majd... mi a helyzet a vízzel? Erre még nem kaptam választ, van valami észrevétel hogy miért lehet ilyen a víz? Fél éve így van az akva és ilyen probléma még nem fordult elő hogy ilyen lenne a víz..
Lehet kéne perlont cserélni a szűrőben. Kicsit olyan az üveged, mintha az indításhoz szükséges bacikultúrát még mindig heti szinten adagolnád. Mik a mostani értékeid? 🙂
 
1 pumpa. Easycarbo 5ml Flourish Excel.
a kettőt együtt mi okból használod? elég az excel...
Amúgy nekem azt mondták akvarisztikai üzletben(elvileg hozzáértő) hogy csapvíz és ládyvíz is mehet egybe
egy mondvacsinált akva boltos, annyit ért az akvarisztikához, mint a harangöntéshez... persze lehet vegyíteni a kettőt de minek? Egyáltalán kezelve van a csapvíz vagy csak összekevered azt pá...?
informaciom az, hogy hetente vizcserekor adagoljam.. megse olyan hasznos?
ez függhet attól is, hogy mit használsz.
 
50% vízcserénél 25% csapvíz 25% làgy legyen visszatöltve, ezt mondta, persze fokozatosságra figyeljek azt mondta, hogy a növények és a halak is szokják az új víztulajdonságokat. Ettől független ocsmány az akva
 
50% vízcserénél 25% csapvíz 25% làgy legyen visszatöltve, ezt mondta, persze fokozatosságra figyeljek azt mondta, hogy a növények és a halak is szokják az új víztulajdonságokat. Ettől független ocsmány az akva
én értékelem, hogy ezeket leírod, de egyszerűen nem vagy hajlandó válaszolni a kérdésekre... akkor, hogy vársz így segítséget? ez így úgy tűnik, hogy berobbant az akva...
 
50% vízcserénél 25% csapvíz 25% làgy legyen visszatöltve, ezt mondta, persze fokozatosságra figyeljek azt mondta, hogy a növények és a halak is szokják az új víztulajdonságokat. Ettől független ocsmány az akva
A vízcseréknél gonolom 50-50% lágy - csapvízet használsz :) vagy a maradék 50% mi akar lenni?

Az akváriummal nincsenek túl nagy gondok... a víz bár "koszos-zavaros" de ezt gyorsan lehet orvosolni :p (5-10 nap) A növények még viszonylag jó álapotban vannak, amit nehezebb lenne kezelni.

átfutottam a naplón, remélem nem siklottam át semmin XD

Mivel tudsz már Ro vízet készíteni a csapvízet felejtsd el. Az Ro vízet is vissza kell sózni amire van gh+ és gh/kh+. ezeknek olvas utána az élőlényektől függően kell választani.

A következőket tenném:

1. A vízet töltsd fel az akvában -2 cm a tetejéhez képest.
2. A ködöt nem tudom eldönteni, hogy az áramlás vagy a bacik csinálják. Nekem a képeken túlságosan erősnek tűnik az áramlás folytsd vissza annyira, hogy épphogy fodrozza a vízfelszint.
3. Csinálj egy alapos múlmozást vízcserekor. Ne etess túl és akkor havonta-kéthavonta elég múlmozni. A túl sok múlmozás sem tesz jót a baciknak, felkevered az alját az akvának.
4. takaritsd ki a belsőszűrőt, ha nem etetsz túl havonta elég a perlont cserélni(szivacsot mosni) 4-6 havonta takarítani a belsejét az iszaptól.
5. amennyiben a növényekkel minden rendben felesleges az excel vagy a carbo(alga gondra van de a legtöbb rendezett akva egyáltalán nem igényli egyiket sem), együtt meg káros is(túladagolás)
6. a plusz bacikultúra az első hét után elhagyható, az is okozhatja a ködöt, a termékleírásban említik is legtöbbször!
7. Amennyiben a keret engedi a Seachem Purigen is sokat segíthet az átlátszó, tiszta víz elérséhez, a színezéket szedi ki a vízből, regenerálható, így egszeri befektetés :) (nem kötelező, de bagyonb hasznos)

Amennyiben ezeket megcsinálod szerintem max 5-10 nap alatt eltűnik a köd. Utána a tápozást kell beállítani és élvezni az akvát ;)
 
Utoljára módosított:
Más irányból közelíteném meg a problémát. Remélem, nem veszed zokon. Szerintem a víz infuzóriás, azért ködös. A vízben valószínűleg felszaporodtak a bomlástermékek, ami kedvez az infuzóriának. Ez elégtelen szűrés vagy túletetés miatt szokott előfordulni. A képeid alapján nagyon kevés a növény, a meglévők nagy része lassú fejlődésű.
Az akvárium szerintem már most túl van telepítve, pedig a halaid még nőni fognak. Nem tudom, hogyan fogod biztosítani az egyensúlyt, ha elérik kifejlett méretüket. A képeken ezeket látom, de valószínűleg több van belőlük.
- 4 db kínai paradicsomhal - 10 cm
- 3 db sziámi algaevő - 15 cm!!!
- 7 db rubinmárna - 7 cm
- 12 db fekete neonhal - 5 cm
- 13 db neonhal - 3,5 cm
Szerintem ennyi hal már most is sok, mi lesz később? Erős szűréssel talán kézben tartható a dolog, bár a halaknak nem lesz túl nagy mozgásterük.
 
Szerintem a víz infuzóriás, azért ködös.
Nekem is annak tünik.

112 l-es akváriumba ez rengeteg hal.
Mint ahogy Rudi is irta, a sziámik és paradicsomok még sokat fognak nöni, nem valóak ebbe az akváriumba.

Szerintem a legjobb lenne, ha ezeket a halakat továbbadnád.
Én is tartottam régebben ekkora akváriumban sziámikat (vagy más Crossocheiliust?), egy játékos kergetözés során az egyik a kis hely miatt úgy lefejelte az üveget hogy meg is doglött. Sokkal nagyobb úszótér kell nekik.
 
én értékelem, hogy ezeket leírod, de egyszerűen nem vagy hajlandó válaszolni a kérdésekre... akkor, hogy vársz így segítséget? ez így úgy tűnik, hogy berobbant az akva...
Mindenre nem tudok figyelni ki mit kerdezett:) amugy meg azert hasznalok mert nezegettem topikokat es ott is irtak hogy adott ember igy hasznalja, en pedig mivel meg nem vagyok teljesen kepbe hogy mit miert, csak probalgatok...:)
 
Tudom hogy sok a hal, nem is maradnak ennyien :) az 50%os vizcsere: 50% ki majd fele fele lágy és csapvíz, ezt a tanácsot kaptam. A mulmozast lehet elrontottam, hetente csináltam az utóbbi pár hétben. Bacikultúra hozzáadása nélkül megtörtént a vízcsere, ki van simulva az akva :D zavaros víznek nyoma sincs :) Lily pipet mennyire érdemes rakni felszíntől? Most kb 5cm-el van alatta. Ha úgy állítom be az erősséget hogy épp csak hogy fodrozza a felszínt nem lesz túl gyenge az áramlás?
 
Mindenre nem tudok figyelni ki mit kerdezett
Ez elég szomorú! Te kérdezel, kapod az ötleteket de, magyarán semmibe veszed és kérdezel tovább... :unsure:
de még ezek után se veszed a fáradtságot, hogy reagálj a kérdés(ek)re...
amúgy meg velem együtt 5-en reagáltunt a panaszodra ami kicsit sem sok vagy megterhelő
en pedig mivel meg nem vagyok teljesen kepbe hogy mit miert, csak probalgatok...
ha nem vagy képbe, akkor miért élesbe próbálkozol? Kérdezel erről itt a fórumon és 10-ből 10 ember ugyanazt mondta volna...
de az isten szerelmére, most meg ne erőltesd magad azzal, hogy erre válaszolj. ;)
 
Tudom hogy sok a hal, nem is maradnak ennyien :) az 50%os vizcsere: 50% ki majd fele fele lágy és csapvíz, ezt a tanácsot kaptam. A mulmozast lehet elrontottam, hetente csináltam az utóbbi pár hétben. Bacikultúra hozzáadása nélkül megtörtént a vízcsere, ki van simulva az akva :D zavaros víznek nyoma sincs :) Lily pipet mennyire érdemes rakni felszíntől? Most kb 5cm-el van alatta. Ha úgy állítom be az erősséget hogy épp csak hogy fodrozza a felszínt nem lesz túl gyenge az áramlás?
kb. 2 cm-re vízfelszín alá. fodroznia kell a vízet az oxigénbeoldás miatt... de ne vízesés, vagy vadfolyó legyen XD azzal a co2-t is kihajtod és jöhetnek az algák is mellé ami a sodrással függ össze.

Akkor jó ha a vízfelszín enyhén mozog, a vízben a hosszabb növényeklevelei épphogy észrevehetően, de mozgásban vannak :)

amint van sód a csapvízet felejtsd el... csak kárt csinálsz vele.
 
Back
Oldal tetejére