• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdő 112L

Akkor miért írják GA-ban hogy a max teljesítmény érdekében bypass ág javasolt? OMG Szóval feleslegesen vetették meg velem ????
 
A OASE Biomaster a legtöbb szűrőhöz képest kevesebbet nyom az előszűrő felépítése miatt. Szóval hiába felel meg papíron a BM 350 az Eheim 350-nek kevesebbet tud tolni az eltérő felépítés miatt.
Reaktorokat jellemzően a 600-as modellekhez javasoljuk. Mert ez az a szűrő, ahol tökmind1 hogy van előszűrés, vagy épp a gyárihoz képest több benne a szűrőanyag, koszosak a csövek stb akkor is tudni fogja azt ami a reaktornak kell.
Egy 350-ben nincs tartalék. Bármi ami teljesítményvesztéssel jár a reaktor működését gátolja.

A 350-es BM-ből kivágtad volna az előszűrést, felfúrtad volna az előszűrő csöveket, és figyeltél volna a rendszeres karbira, lehet működött volna hosszabb távon is.

Bypass meg nagy szűrőknél érdekes csak, vagy ott ahol a reaktor nagyon megfogja a szűrőt.
Pl egy AM1000 reaktor Eheim 600-nál már javasolt. De az Aquacare esetén még nem.
 
A OASE Biomaster a legtöbb szűrőhöz képest kevesebbet nyom az előszűrő felépítése miatt. Szóval hiába felel meg papíron a BM 350 az Eheim 350-nek kevesebbet tud tolni az eltérő felépítés miatt.
Reaktorokat jellemzően a 600-as modellekhez javasoljuk. Mert ez az a szűrő, ahol tökmind1 hogy van előszűrés, vagy épp a gyárihoz képest több benne a szűrőanyag, koszosak a csövek stb akkor is tudni fogja azt ami a reaktornak kell.
Egy 350-ben nincs tartalék. Bármi ami teljesítményvesztéssel jár a reaktor működését gátolja.

A 350-es BM-ből kivágtad volna az előszűrést, felfúrtad volna az előszűrő csöveket, és figyeltél volna a rendszeres karbira, lehet működött volna hosszabb távon is.

Bypass meg nagy szűrőknél érdekes csak, vagy ott ahol a reaktor nagyon megfogja a szűrőt.
Pl egy AM1000 reaktor Eheim 600-nál már javasolt. De az Aquacare esetén még nem.
Én BM350-en használok reaktort gond nélkül, persze kell takarítani rendesen, viszont ha naftát nézem a mellete levő 250-esnek jobb az áramlási sebessége... mondjuk azon nincs reaktor 😁
 
Vettem felszínleszívót. Eltűnt a felszínről a kosz...:D de a zavaros víz továbbra is jelen van. Azt vettem észre hogy amióta lágyvíz van hozzáadva a csapvízhez,azóta kezdődött a probléma. Erről van valakinek valami tapasztalata?
 
1
Mivel magad mondtad, hogy szűrőt cseréltél aminek erősebb a fliowja és kevés a növény, így jobban kavarja az aljzatot, nem mellesleg a leszívó is felverheti a szemcséket...
Visszavettem a szűrő teljesítményét, ma reggel egész tiszta volt, most jelenleg megint rosszabb a helyzet. Eleinte felesbe öntöttem a lágyvizet csapvízzel, javasolták hogy próbáljam meg csak lágyvízzel a heti 50% vízcserét de így se jó.
 
1

Visszavettem a szűrő teljesítményét, ma reggel egész tiszta volt, most jelenleg megint rosszabb a helyzet. Eleinte felesbe öntöttem a lágyvizet csapvízzel, javasolták hogy próbáljam meg csak lágyvízzel a heti 50% vízcserét de így se jó.
Lágyvizet nem keverünk csapvízzel, de ettől függetlenül a kettőnek semmi köze a zavarossághoz... másodszor tegyél már fel legyélszíves egy egész akvás képet, hogy lássuk mi hogy áll. vagy a visszatöltéssel kavarsz aljzatot, vagy a nyomóág van rosszul elhelyezve... és ahogy @bamboocha46 mondta, purigent rakj a szűrőbe.
 
első észrevételem az, hogy szerintem már nem kell külső szerverre képet töltened, 25 hozzászólás után már tölthetsz fel ide is.
Az akvárium... nekem nem eléggé egyértelmű a kifolyó elhelyezése... továbbra se látom, hogy esőztetőt vagy lilyt használsz, de olyan mintha átlósan nyomnád a vizet.
A szívó ágat vidd feljebb egy 5cm-ert, a nyomóágat ugyanarra a rövid oldalra tedd és hosszanti irányba menjen a flow. a DC-t is oda tedd ahol a nyomó ág lesz. a flow szerintem még mindig sok, ez látszik, evvel a felállással ki is hajtod a CO2-őt.(pláne, hogy reaktort használsz, így semmi nem is megy be) és töltsd meg az akvát vízzel, mehet abba még bele... 2cm-ert hagyj el fentről, onnan mehet a vízszint.
 
Rendben, átrendezem majd... mi a helyzet a vízzel? Erre még nem kaptam választ, van valami észrevétel hogy miért lehet ilyen a víz? Fél éve így van az akva és ilyen probléma még nem fordult elő hogy ilyen lenne a víz..
 
Back
Oldal tetejére