• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

First attempt

Lehetséges hogy december-január között beüzemelek egy nagynyomásút. Addig érdemes élesztőssel vacakolni? Vagy elég a carbo? Egyébként szépen fejlődnek a növények az olajos réteg is eltűnt a felszínről.:)
 
Lehetséges hogy december-január között beüzemelek egy nagynyomásút. Addig érdemes élesztőssel vacakolni? Vagy elég a carbo? Egyébként szépen fejlődnek a növények az olajos réteg is eltűnt a felszínről.:)
Hagyd el, csak nagyobb galibát okozhatsz az ingadozó CO2 szint miatt. Annyit már könnyedén kibír :)
 
Lehetséges hogy december-január között beüzemelek egy nagynyomásút. Addig érdemes élesztőssel vacakolni? Vagy elég a carbo? Egyébként szépen fejlődnek a növények az olajos réteg is eltűnt a felszínről.:)
Szép az akid, ne csaklizd el egy élesztős co-val. Az erjesztés maradjon a pálinka főzésre...
Én annak idején kísérleteztem vele, de amíg nem találtam el a megfelelő arányokat, hát volt párszor érdekes látvány, meg hirtelen vízcsere, meg a többi...
Lehet türelmetlen voltam sokszor, de volt, hogy az egész aki úszott az élesztőtől, 160 litert meg lekomandózni a nappali meg a fürdő között, éhesen megtérve a munkából, úgy hogy reggel még minden tökéletes volt, hát nem a legszebb élmények közé sorolnám. Bár egy előnye van. Vízcserékhez nincsen gondom a vödrökkel, mert akkor sikerült párat beszereznem. :D
Carbo egy nagyon jó találmány!
 
Lehetséges hogy december-január között beüzemelek egy nagynyomásút. Addig érdemes élesztőssel vacakolni? Vagy elég a carbo? Egyébként szépen fejlődnek a növények az olajos réteg is eltűnt a felszínről.:)
Ha nem ész nélkül csinálod, nincs vele gond, de ilyen rövid időre felesleges vele vesződni. ;)
 
Okés köszi arról lemondtam:) Lehet, hogy inkább január lesz belőle. De igyekszem. Valami nagy patronos rendszer van tervben.
 
Okés köszi arról lemondtam:) Lehet, hogy inkább január lesz belőle. De igyekszem. Valami nagy patronos rendszer van tervben.
Én az első nagynyomású rendszeremet úgy raktam össze, hogy co2-vel oltó, a gyárba leselejtezett szódásgépről kölcsönvett nyomáscsökkentő, meg egy levegővezérlésről "leesett" mágnesszelep lett össze rakosgatva, és tökéletesen elműködött. ;)
 
Valami ilyesmiben gondolkodom én is bár nekem nehezebb lesz beszereznem az alkatrészeket :D
 
Hát ha olyan a munkád, életviteled, előszőr elég ha csak a palackon a csapot zárod el, illetve nyitod ki, így elég egy palack, meg a reduktor. ;) Nekem azért van szükség mindenképpen a mágnesszelepre, mert 3 műszakban dolgozom, és nincs lehetőségem mindig ugyan akkor nyitni, zárni a csapot. Esetleg így lehet spórolni, vagy előbb egy jó kis szettet össze rakni...
 
Hát sajnos én sem vagyok itthon mindennap így muszáj mágnesszelep. Mindenesetre 2 méter CO2 csövem már van :D
Valami ilyesmiben gondolkodom: SodaStream szódapatron 425 g CO2 és UP Co2 Plant Aquarium Simple Regulator Manometer A148 ez így működhet? láttam ebből olyat is amin mágnesszelep is van gyárilag de most nem találom... Ilyen palackot láttam a tecsóban nem is olyan drága. Meddig lenne nekem elég kb ha félgőzzel nyomatom egy reaktorral? Mert a világításom se olyan sok nem kéne sok co2.


UP Co2 Plant Aquarium Simple Regulator Manometer A148
 
Annak idején én is ezen gondolkodtam, de valahol egyszer nagyon negatív tapasztalást olvastam a kínából rendelt, összelegózott cuccokról, és inkább össze varázsoltam máshogy. Nyílván a lehetőségeid nem ugyan azok, de lehet fel dob itt valaki egy frankó kis cuccot eladásra, ami neked is megfelel. Nem szoktam nézegetni azokat a fórumokat, mert a cuccaim javarészt a német aukciós link moderálva-ról lett levadászva (ismerősök által). Onnan lett az első profi kis komplett szettem, félkilós palackkal, mágnesszeleppel, reduktorral, meg ami kell hozzá. kis WD-40 a szelepnek, azt tökéletes is volt, póstával együtt éppen 50 euró.
 
Nekem az egyik barátom élt kint sokáig, és ő nagy vadász volt, imádott aukciós link moderálva-n keresgélni, és aukciókról volt minden. Ott kint nagyon pörög. Vissza is sírjuk azokat a szép időket... :D
A legnagyobb bolt az volt, amikor 200 euróért haza mentett egy komplett 500 literest. Még lent van a pincébe belőle egy 2075-ös... :) Jah meg ami nem kellett "kacat" 400-ért ment el. :)
 
Back
Oldal tetejére