• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

First attempt

Rollia

Kertész szaki
Üdvözlet!
Gondoltam indítok egy naplót a hamarosan készülő projektemről. Eddig nem is igazán volt növényes akváriumom bár régóta művelem ezt a hobbit. Jelenleg is egy ideiglenes sok növényes belső szűrős low tech akim van. Ezt szeretném leváltani egy új technikában fejlettebb akvára. Anyagilag nem vagyok eleresztve szóval ez ilyen mid tech- nek készül ahogy ez majd kiderül az adatokból. A hozzávalókat szép lassan összeszedem már meg van pár dolog ami kell hozzá. Persze jó pár növényt és lakót a mostani akvából mentenék át az új helyre.Tanácsokkal észrevételekkel ne kíméljetek! :)

Adatok:
Az üveg: 90*35*40 sima 8mm-es üvegből átlátszó szilóval (bruttó 126 liter de ebből jócskán lejön a talajemelés miatt is.)
A bútor DIY költözésből maradt bútorlapokból. (ez még nincs kész)

Világítás:
2*39 W T5HO osram 865 DIY fém függesztett armatúrában.(a fém lámpatest már megvan)

Szűrés:
Eheim 2317 1000 l/h (tervezett szűrőanyagok: matrix trop, kerámia gyűrű, szivacs, perlon)

CO2:
Kezdetben zselés de tervezem a nagynyomásút kényelem és hatékonyság szempontjából is.

Táp:
Green Aqua Micro+macro vagy TPN+ és némi kálium hozzá, ehhez majd tanácsot szeretnék kérni később.

Talaj:
Ez még nincs eldöntve, de mindenképp valami sötét agyag talajt szeretnék ami illik a képbe. Talajemelést tervezek lávakővel.

Dekoráció:
Szőlőtőkék, Sóderből szedett szedett nagy szemű sötét szürke kavicsok több méretben, apró szemű dekor kavics.

Növények:
A mostani akvából ezeket fogom áttelepíteni első körben:
Echinodorus amazonicus
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green és brown
Microsorum pteropus narrow (azt hiszem ilyenem van)
Jávai moha
Hydrocotyle tripartita japan

És még tervezek beszerezni:
lilaeopsis brasiliensis, eleocharis parvula mini és talán hc-t vegyesen az előtérbe
Valamilyen mohát még
Valamilyen stemet ami illik a scape be.

Lakók:
A jelenlegi akiból:
7 db ékfoltos razbóra
2 db sziámi algaevő
1 db Ancistrus cirrhosus (nem biztos, hogy át kerül)
2 db neonhal
Sok Red cherry

Illetve van még 8 db fekete tetrám de őket lecserélném valami kis csapathalra (kolibri hal nagyon tetszik, esetleg gyémánt rasbora vagy ibolyalazac ez még alakul)
Pár darab Amano és Oto jönne még.

Itt van pár terv: (minőséget nem nézni, rossz telefonos képek!, a fehér szalag a klógó ágon gyors rögzítés céljából van ott)
Az akváriummal megegyező méretben került oda a karton amin legóztam.

8870961357_92ce22c42a_m.jpg


8871580294_a532912931_m.jpg


8871599014_3d2c67153d_m.jpg



8871590684_e23be482e6_m.jpg


Készítettem egy gyors tervet is növényesítéssel. Hamar meguntam a gyepesítést, nem is pontosan így lesz ezért a bekarikázott részek jelölik a növényesítést.:D :
8871585172_a0528b54a4_m.jpg

1: Echinodorus amazonicus
2: Valami stem végig a fa mögött szépen formára nyírva a kilógó részél pedig a víz fölé engednék néhány tövet.
3: Cryptocoryne wendtii green és brown
előtte: Cryptocoryne parva
4: Microsorum pteropus narrow
5: lilaeopsis brasiliensis, eleocharis parvula mini és talán hc6: Hydrocotyle tripartita japan
7: Moha itt ott a fára kötözve

Hát ennyi lenne egyenlőre. A másik elrendezésre nem készítettem növényesítést de megmondom őszintén ebben a háromszög változatban jobban el tudom képzelni a mostani növényeimet. Mindenféle véleményt szívesen fogadok. :)
 
8871580294_a532912931_b.jpg

A talaj itt meg lenne emelve bal oldalt azért is tettem egy követ a középen lévő lelógó kis fadarab alá. :)
 
8871585172_a0528b54a4_b.jpg

Na úgy néz ki sikerült nagy méretben is feltölteni a képeket. Ahogy egyszer már leírtam:
1: Echinodorus amazonicus
2: Valami stem végig a fa mögött szépen formára nyírva a kilógó részél pedig a víz fölé engednék néhány tövet.
3: Cryptocoryne wendtii green és brown
előtte: Cryptocoryne parva
4: Microsorum pteropus narrow
5: lilaeopsis brasiliensis, eleocharis parvula mini és talán hc6: Hydrocotyle tripartita japan
7: Moha itt ott a fára kötözve
 
Nem tervezek túl igényes növényeket, ahogy a jelenlegiek sem azok így elég lesz a 2*39 W a zselés co2-vel remélem(úgy terveztem, hogy beépíthető lesz még 1 fénycső ha nagyon muszáj) . Még egyetemista vagyok és a ház a szüleimé így a fogyasztás is egy fontos szempont. :D Szeretnék majd egy DIY tápadagolót(ablakmosó folyadék pumpával időrelével) is összehozni mert ugyan nyáron itthon vagyok de ősztől el kell mennem kb 4 napokra ezért meg kell oldani a tápozást.
 
Sziasztok!
Nem teljesen az lett a dologból ahogy terveztem. Közbe jött egy költözés, egy kisebb akvárium jött össze.
Adatok:
Az üveg: GA normál üveg 60x30x36

Világítás:
2*24 W T5HO osram 865 DIY függesztett DIY armatúrában.

Szűrés: Tetratex ex 600
biolabda cserélve matrix trop ra
CO2:
egyenlőre nincs de tervezek ecetsavasat. Néha megy
Táp:
Heti 2 szer 5ml TPN+

Talaj:
Tropica táptalaj + kb 10l Manado

Dekoráció:
Mangrove, szőlőtőke, lávakő, apró szemű kavics

Növények:
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green és brown
Microsorum pteropus narrow
Jávai moha
Hydrocotyle tripartita japan
Parvula mini
HM




még a fára tervezek anubias nana petit-et és hátra rotalát

A képek rosszak kompakt géppel készültek és fotózni sem tudok :D


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
A régi akiban van 10 db ékfoltos és azt hiszem 12 db neonhal. Egyenlőre ezeket át kell hoznom jövő hét végén és betelepíteni de gondolom sok lesz ez az akiba és az ékfoltosok nagyok is lesznek. Mire cserélnétek? Valami nano rasborára cserélném az ékfoltosokat amik illenének a scape-be. Valami ötlet esetleg? Ja és átkerül 2 sziámi algaevő 2 amano és sok redcherry.
 
Elég hegyesek ezek a fák, nem félsz karbantartáskor, hogy elvágod a kezed? :ROFLMAO: Jó kezdet, így tovább! ;)
Halak tekintetében amanda lazac ami jó lehet, vagy bármilyen boraras faj, de se a neont se az ékfoltost ekkora méretben nem ajánlom!
 
De elég félelmetes :D Köszi szépen igyekszem:) Élőben azért jobban mutat de ki kell hoznom a legtöbbet ebből a gépből de most nincs sok időm rá sajna majd jövő héten :)
Igen arra gondoltam én is de átmenetileg muszáj lesz betelepítenem őket mert ott nem maradhatnak már sokáig. Gondolom abból nem lesz baj. Fel is teszem majd az eladó halakhoz.
 
Komoly ez a fa! Nekem elől a kavicsos rész kicsit fura, apróbb szemű dekorhomokkal szerintem jobban nézne ki, de így sem rossz azért!
 
Köszi :) Amanda vagy Borarasok mennyire mozgékonyak? Ez is szempont nálam. Legyen valami élet az akváriumban.:D
 
Ha beszerzek valami jó dekor homokot lehet, hogy később lecserélem egyenlőre marad így.
 
Hali! Szőlőtőkén megjelent fehér taknyot már egyszer leeszívtam vízcserénél, ez még kb meddig fog megjelenni? Amano, sziámi leszedegeti róla vajon?
 
Ma bekerült egy sziámi algaevő és egy moszatevő márna meg egy halom red cherry, illetve nem vagyok benne biztos, hogy mind RC ehhez kérnék segítséget:

A középső garnéla nem sakura? Jóval teltebb és erősebb a színe, van jó pár darab ilyen a kolóniában :D(bocsi telefonnal készült)
 
Back
Oldal tetejére