• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jó! - Közepes! Leülhetsz... 60l

A rezsicsökkentés jegyében ma meghozta a póstás az új akváriumfűtőt (a régi nem mindig működött) illetve a hőmérőt, így aztán visszaadtam feleségemnek a húshőfok mérőt..
"A rezsicsökkentés jegyében ma meghozta a póstás az új akváriumfűtőt..."

Ez is lehet egy módszer...
Én egyszerűen az akvárium felé fordítottam a TV-t, amikor a kormányinfo-n bejelentették, hogy mostantól 18°C van, és kész. A halak tudomásul vették és eregettek egy pár buborékot, hogy megértették. Ennyi.
 
Én még egy darabig kitartok, próbálok... meglátjuk meddig tudom biztosítani a kedvező feltételeket.
A tegnap telepített halak még nem látták a TV-t, mármint az emlegetett kormányinfót, hiszen csak tegnap érkeztek - még egy ideig be kell etessem őket, hogy jók a körülmények :S
Mellesleg az akvárium 24 C-os vize remekül fűti a szobát! :D
 
Én még egy darabig kitartok, próbálok... meglátjuk meddig tudom biztosítani a kedvező feltételeket.
A tegnap telepített halak még nem látták a TV-t, mármint az emlegetett kormányinfót, hiszen csak tegnap érkeztek - még egy ideig be kell etessem őket, hogy jók a körülmények :S
Mellesleg az akvárium 24 C-os vize remekül fűti a szobát! :D
Csinálsz egy akváriumos falat és a radiátor már nem is kell. Sokkal jobban néz ki, mint egy fűtőtest. 😀
 
Ma került a gyerekszobába is egy "fűtőtest". Leddy 40 volt valaha... 95g os CO2 rendszerrel, növénynevelő led világítótestekkel és ledszalaggal.
Minden ami itthon volt.
Tápozás easy life csomaggal próbaképpen, előírások szerint.
Növények minden nyesedék a naplózott akváriumból.- ültetés alatt
Víz ro lágyvíz csapvízzel keverve
Belső szűrő, amit a szetthez adtak eredetileg, matrix és gyári szivacs.20221029_212326.jpg
 
Ma megnyírtam a Ludwigiát- toppoltam. -mondjuk most nem is látszik :D Jövő héten a Bacopa jön. A HC vagy Monte Carlo- nem emlékszem, nem tudom- (az egyik kisebb levelű de melyik és mihez képest???) is megmetsződött. Kiszedtem a szűrőből 3 kéksávos törperazbórát- letört a vége a kifolyó csőnek és rosszul kezeltem a helyzetet így kiszívta őket :S- mindenki túlélte.
Egy letört nyíllevél (Syngonium podophyllum) szárát belógattam az akváriumba, hátha meggyökeresedik. Legalább beleakadt a berakott szárba a Limnobium laevigatum, amit a mézgurámival együtt installáltam.
Egy vödör vízet is cseréltem, csövet és szűrőt takarítottam, hamár szétszedtem.
Csatolok egy ködös képet:
20221112_182732.jpg
 
A HC vagy Monte Carlo- nem emlékszem, nem tudom- (az egyik kisebb levelű de melyik és mihez képest???) is megmetsződött.
A HC a kisebb levelű, a MC-hoz képest. A HC cuba levelei olyan 2-3 mm átmérőjűre nőnek, a MC 4-5.
Viszont ha a szemből nézve jobb oldali növényszőnyegre értetted, akkor az Hemianthus Micranthemoides (HM).
Azt is lehet ugyan gyepnövénynek nevelni, de sok fény és CO2 mellett meggyűlik vele a bajod.
Hetente kell majd nyírnod, ha bedúsul, mert rettentő gyorsan fejlődik. A mögötte lévő Ludwigiába is belemászik, felkapaszkodik rajta és elnyomja.
 
A HC a kisebb levelű, a MC-hoz képest. A HC cuba levelei olyan 2-3 mm átmérőjűre nőnek, a MC 4-5.
Viszont ha a szemből nézve jobb oldali növényszőnyegre értetted, akkor az Hemianthus Micranthemoides (HM).
Azt is lehet ugyan gyepnövénynek nevelni, de sok fény és CO2 mellett meggyűlik vele a bajod.
Hetente kell majd nyírnod, ha bedúsul, mert rettentő gyorsan fejlődik. A mögötte lévő Ludwigiába is belemászik, felkapaszkodik rajta és elnyomja.
ÁÁÁÁÁÁ igen HM! Köszönöm! Mindig ez volt itthon- évek óta néhány szálról mindig újra tudom nevelni "gyepnek". Nem zavar, hogy nyírni kell, legalább lefoglal, meg aztán ez a fényforrás sem valami fényágyú (Beamworks 400+ Led 60 cm, 24W-mérve 21W). Mögötte Alternanthera reineckii mini van jobb hátul. A Ludwigia az Anubias nana mögött van, lesz, ha ismét megnő.
 
Back
Oldal tetejére