• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

First attempt

Bekerült az akvába 15 amandalazac, 3 bohóccsuka, 1 amano és 2 pinókió garnéla:) A növények szépen fejlődnek egyenlőre alga se nagyon van, egy kis jelentéktelen pontalgát leszámítva az üvegen.



DSCF0120
by Rollia, on Flickr


DSCF0096
by Rollia, on Flickr

Emers rész is fejlődik:):

DSCF0101
by Rollia, on Flickr

HM et mikor nyírjam?:

DSCF0082
by Rollia, on Flickr


DSCF0079
by Rollia, on Flickr

Olvastam pár helyen, hogy az Amandák eléggé félősek de ilyet egyáltalán nem tapasztalok, sőt ezek őrültek :D
 
Bocsi a minőségért ennél jobb nem megy sajna.
8,5 órában világítok.
Vízlágyításon gondolkodtam de RO kizárva. Hogy lehetne ezt máshogy olcsón megoldani. Nem kéne sok víz elég lenne mondjuk hetente max 5-10 liter.
Co2 még nincs de lehet hogy összedobok egy zseléset nemsokára DIY belső reaktorral, hogy legalább a beoldódás jó legyen. Aztán később nagypatronos rendszer ha lesz rá keret.
 
Vízlágyításon gondolkodtam de RO kizárva. Hogy lehetne ezt máshogy olcsón megoldani. Nem kéne sok víz elég lenne mondjuk hetente max 5-10 liter

Szia!
Használhatnál ioncserélt vizet, de legyen ráírva, hogy használható akvarisztikai célra is.
 
HM et mikor nyírjam?:
Hali!
A HM-et már nyírhatod amit meg lenyestél dugd is vissza hadd sűrűsödjön.
Az ioncserélt vízből meg vannak amit Lilla is említett 5 literes flakonokban Pl. Old Boy,nagy áruházakban kapható. Kb. 250-450 Ft ig.
 
Ez a fajta mehet bele?


WP_20131108_003
by Rollia, on Flickr

Azt írják, hogy akvárium utántöltéshez is használható. Megmértem a Ph-t csíkteszttel és 5-6 között van szóval elvileg enyhén savas is.
kb 18 litert cserélnék hétvégén abba mehet 5 liter ebből a vízből elsőre?
 
Hali!
A HM-et már nyírhatod amit meg lenyestél dugd is vissza hadd sűrűsödjön.
Az ioncserélt vízből meg vannak amit Lilla is említett 5 literes flakonokban Pl. Old Boy,nagy áruházakban kapható. Kb. 250-450 Ft ig.

Okés köszi. Megtettem. Az első vízcserébe mehet egyből 5 liter? KB. 18 litert cserélek.
 
Milyen stem illene a jobb hátsó sarokba? Co2 nem nagyon lesz maximum zselés egyelőre és persze carbo. Most egy kisebb echinodorus van ott de azt szerintem kiveszem onnan.
 
Szia!
Szép,szép, nekem tetszik hogy ilyen vad és külön (!) tetszik,hogy a kavicsot meghagytad, különleges folyóparti hangulatot teremtettél.
Az a halványrózsaszínes növény (én valamiféle rotalanak nézem), egy picit kiüt a képből. Valami sötétebb vöröset választanék, esetleg egy szép didiplis diandra vagy valami hasonló jól mutatna.
Ha jól látom a fa elé középtájon Bonsai-t tettél. Ha igen, akkor azzal óvatosan, nekem elég foszlós volt, sok fényt igényel, és nagyon lassan nő.
A sarokba a tenellus/saggitaria jó ötlet lehet!
Így tovább! (y)
 
Köszönöm:) Igen csak épp ilyen képet vágtam be a rotaláról talán nem ilyen színe lenne élőben :D a didiplis diandra nem túl igényes? mert co2 is csak zselés lesz egy darabig. A sarokba Byxia-ra gondoltam. Az jól fejlődne ilyen feltételek mellett vagy inkább tenellus/saggitara?
 
Hello az nem fekete végű csak így sikerült nagyon gyorsan bevágni a képbe :D ez csak egy terv. Amúgy Byxia Japonica lenne.
 
Tenellus vagy Acicularis?

melyik legyen? főleg a jobb sarokba kéne meg a fa tövébe, de azt se akarom h teljesen elnyomja a parvulát. Hétvégén lehet, hogy be is üzemelek vmi élesztős co2-t.
 
Back
Oldal tetejére