• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jó! - Közepes! Leülhetsz... 60l

Az akvárium szépen ketyeg, semmi érdemi változás nem történt, némi alga azért maradt (A feleségem időnként megkérdezi, hogy megint az akváriumot fésülöm-e?). Ma rászántam magam egy szűrő takarításra, csőpucolásra. A perlont a tetején nem cseréltem csak kimostam akváriumvízben. Új aktív szenet tettem be az előző helyére (-nekem ez bevált és van még itthon). Üvegpucolás és vízcsere megvolt. Nyírni ma nem volt kedvem... Néhány részletfotó:
IMG_20211205_201057.jpgIMG_20211205_201133.jpgIMG_20211205_201207.jpgIMG_20211205_201219.jpg
 
Max az újszülött garnikra és halakra veszélyes. Úgy tudom a tömény carbo-t nem szereti. Tekintsd makacs bba-nak és aszerint kezeld. 😉
Lehet bele kellene tennem valami halat ami megeszi, a Galaxy talán felfalná.... vagy nem? És akkor most karbózzam, pedig nem is látom, csak fotón? :eek:
 
Lehet bele kellene tennem valami halat ami megeszi, a Galaxy talán felfalná.... vagy nem? És akkor most karbózzam, pedig nem is látom, csak fotón? :eek:
Nó para. A hidra szinte csak mikroszkóppal látható lényekre vadászik. Apró csalánozó nyilakat lő ki a zsákmány felé, majd a csápjaival befogja és lenyeli. Ha van erős szűrés, akkor simán éhen fog halni pár hét alatt. Az én El naturálos 60 literesemben lenne neki kaja, ott mégsem láttam még. Pedig engem ott nem zavarna, elférne az egyéb alsórendű rákokkal.
Szerk. : a hal valószínűleg algának nézné és nem jóízűnek. Viszont elenné a táplálékát, ha van.
 
Lehet bele kellene tennem valami halat ami megeszi, a Galaxy talán felfalná.... vagy nem? És akkor most karbózzam, pedig nem is látom, csak fotón? :eek:
Csak hogy még egy megerősítést kapjál :) Egyetértek Zsoltival, de szerintem kár bármit tenni ellenük. amiket megesznek azt jobb is hogy megeszik, utána eltűnnek. nekem születtek mellettük garnélák, és sosem láttam, hogy elkapták volna a kicsiket.
Mindegyik üvegemben volt olyan időszak, kb 1-2 hét, hogy több száz vagy ezer hydra is volt. :) akkor persze carboztam én is. de annyira nem tűnt hatásosnak a dolog. Aztán visszaszorultak maguktól kb 10 re, majd egy hónap múlva teljesen eltűntek.
A coryk viccesen vakaróztak ha hydrának ütköztek, biztos nem kellemes, de nem a világ vége. én meg azt hittem már betegek lesznek.... :D
 
Tegnap megnyírtam az erdőt, újraültettem a Valesneriát, (csak úgy szaporodik és hozza az új hajtásokat-ez volt az egyszerűbb) és levágtam néhány levelet az Anubiasról, mert tele volt barna ecsetalgával. A hátteret végül fehér akril festékkel megfestettem, három réteggel. -most még világosabb lett, még a halak is előre jöttek ma. Egy jól megkopasztott fotó:
1639317714464.jpg
 
Megjelent némi zöld pont alga a leveleken illetve egy kis barna ecset itt-ott. Valószínűleg a kicsit visszavett (véletlenül tekertem el)CO2 illetve a friss mic-mac táp ereje lehet az oka, hogy kicsit borult a rendszer. CO2 visszaállítva 2 másodperc/bubira, növénytáp próbaképpen 1 nyomás /nap mindenből.
A fűtőt kivettem a flow -ból és hátra raktam. -ott se szebb.
-Vízcserét és üvegvakarást csináltam ma.
-Elhalt a hagymacsigám.
20221019_202051.jpg
 
Ezt most csak ide berakom, mert nem szeretnék külön naplót indítani. A kiszedett növényekből Wabi tál lesz remélhetőleg. -19cm átmérőjű IKEA üveg.
3db JBL golyó-t fedtem le használt akváriumi aljzattal.-vegyesen manado, mosott sóder, bazalt.
Tápozni mic-mac -cal szándékozom mint az akváriumot, spriccelni pedig ozmózis vízzel.

Növények:
Rotala
Anubias Nana
Bucephalandra valami
Alternanthera reineckinii mini
Bacopa
néhány szál moha

Világítást nem tervezek, csak a déli ablakba teszem.
Kíváncsi vagyok mi marad meg...

20221023_140757.jpg20221023_140145.jpg20221023_114903.jpg
 
Back
Oldal tetejére