• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

First attempt

Max nyìrd meg picit. Lecsapod a régi levélkéket, azt rájössz mennyire hiányzik... :D
Idővel meg úgy is vissza nől.
Csak az a baj, hogy nagyon lassan... :/
Én is meguntam, azt próba képpen csak megkopasztottam, de most hiányzik, és várpm, hogy ismét nagy legyen, de hát náluk nem megy túl gyorsan... :(
 
Meglátjuk egyenlőre marad :D Hát nem tudom, ha egy szinttel lejjebb költözne ott szerintem nem kapna elég fényt.
 
Meglátjuk egyenlőre marad :D Hát nem tudom, ha egy szinttel lejjebb költözne ott szerintem nem kapna elég fényt.
Kb. oda képzelném, ahol a fák elágaznak, az alsóra ültetve. Kb. egy pontból mennének szét a zöld levelek és mögöttük a sötét faágak. - Azt nem tudom, mennyi fény lenne ott neki.
 
Mármint középen az íves részen? Ott kevesebb a fény sajnos mert felette van az a vékonyabb ág de meglátjuk.
 
Üdvözlet!
Régen jelentkeztem de megvolt az oka. Vizsgaidőszak..(n)
Szép kis dzsungel jött létre. Holnap megejtek egy nagyobb nyírást. Már nagyon ráfér. Ma értem haza nem volt erőm már hozzá. Annyi változás történt , hogy elölről kikerült a mohás lávakő mert ott kezelhetetlenné vált. Sajnos jobb hátul a rotala nem fejlődik szépen leárnyékolja a fa kinyúló része és a ránőtt hydro gombóc. A hydrot lehet, hogy hamarosan el is távolítom mert túl gyorsan nő és árnyékol. Az előtérben a gyepszerű képződmény nem fejlődik szépen de a héten beszerzek egy 2 kilós co2 palackot reduktorral, már csak egy mágnesszelep kell hozzá :) Remélhetőleg azzal beindul majd. Nem terveztem csúcsrajáratni a co2-t sem,de vele együtt egy kicsit talán emelek a világítás óraszámon majd meg beszerelek 2 reflektort a fénycsövek alá.
Heti 12 ml TPN+ elégséges lesz co2 mellett is szerintetek?

és akkor a képek:


kertesz2
by Rollia, on Flickr



kertesz3
by Rollia, on Flickr



kertesz4
by Rollia, on Flickr

A minőség még mindig a régi sajnos..
 
Pöpec kis low-tech akvárium (y) Kár, hogy átálsz a "sötét oldalra" (co2 bevezetés). Kíváncsi lennék mit tudnál még kihozni az akváriuból co2 nélkül:)
 
Üdvözlet!
Régen jelentkeztem de megvolt az oka. Vizsgaidőszak..(n)
Szép kis dzsungel jött létre. Holnap megejtek egy nagyobb nyírást. Már nagyon ráfér. Ma értem haza nem volt erőm már hozzá. Annyi változás történt , hogy elölről kikerült a mohás lávakő mert ott kezelhetetlenné vált. Sajnos jobb hátul a rotala nem fejlődik szépen leárnyékolja a fa kinyúló része és a ránőtt hydro gombóc. A hydrot lehet, hogy hamarosan el is távolítom mert túl gyorsan nő és árnyékol. Az előtérben a gyepszerű képződmény nem fejlődik szépen de a héten beszerzek egy 2 kilós co2 palackot reduktorral, már csak egy mágnesszelep kell hozzá :) Remélhetőleg azzal beindul majd. Nem terveztem csúcsrajáratni a co2-t sem,de vele együtt egy kicsit talán emelek a világítás óraszámon majd meg beszerelek 2 reflektort a fénycsövek alá.
Heti 12 ml TPN+ elégséges lesz co2 mellett is szerintetek?

és akkor a képek:


kertesz2
by Rollia, on Flickr



kertesz3
by Rollia, on Flickr



kertesz4
by Rollia, on Flickr

A minőség még mindig a régi sajnos..
Hali,

gyönyörűek a növényeid,ekkora növénysűrűségnél nem mulmosodik nagyon a növényeid alja?Hogy takarítod ki?
 
Pöpec kis low-tech akvárium (y) Kár, hogy átálsz a "sötét oldalra" (co2 bevezetés). Kíváncsi lennék mit tudnál még kihozni az akváriuból co2 nélkül:)

Köszönöm, igyekszem. De azért a következő scape már átgondolt lesz. Pl nem vagyok megelégedve a manado-val sem de elsőre jó volt. Teljesen betemette már a kis dekorkavicsos részt sajnos.
Hát muszáj, néhány növény igényli és most jó áron be tudom szerezni. Bár a HM így is kifut az akvából nem tudom mi lesz ezután de majd meglátjuk :D
 
Utoljára módosított:
Hali,

gyönyörűek a növényeid,ekkora növénysűrűségnél nem mulmosodik nagyon a növényeid alja?Hogy takarítod ki?

Köszi szépen!
Nem vettem észre különösebb mulmosodást, nem is takarítom. A szűrő kosár pont ott van a dzsungel szélén lehet, hogy az is sokat segít de nincs ilyen gondom :)
 
Nagyon brutál a Hm rengeteg :D Bohóc csukák mind megvannak, nemek aránya? Nagyon királyul néz ki az egész! :D

Köszi. :) Ebből adok holnap :D
Hát sajnos a nőstény kiugrott nem is olyan régen az aki mögött találtam meg :( Most két szép hím van ezért be kell szereznem hozzá pár nőstényt.
 
Köszi. :) Ebből adok holnap :D
Hát sajnos a nőstény kiugrott nem is olyan régen az aki mögött találtam meg :( Most két szép hím van ezért be kell szereznem hozzá pár nőstényt.


Végre!!! :D Nem csak a pesti kollegák járnak jól xD Majd ha látsz valahol egy csapatnyit szólj, mert nekem is kiugrott egy nőstény még a kezdeteknél és most szegény Leonárd csak Leokádiával van :( :DD
 
Egy nagy nyírás utáni állapotok:
Leszedtem a fa kinyúló részéről az emers hydrot mert árnyékolt és nagyon sűrűn kellett vágni.
Nem kell valakinek? :D :

emers hydro
by Rollia, on Flickr

Az új emers sziget:
A hydro helyére a fa mélyedésébe kötöztem egy marok jávait és abba dugdostam staut, rotalát, hc-t , hm-et aztán majd kiderül melyik marad meg. Ez így terveim szerint szolidabb lesz és nem fog árnyékolni :)

DSCF1165
by Rollia, on Flickr

És két távoli:

DSCF1164
by Rollia, on Flickr



DSCF1162
by Rollia, on Flickr

Meg is van a 2kg -os tűzoltópalack reduktorral, elvileg jövő héten megjön a mágnesszelep is és indulhat a rendszer.
Összedobok neki ideiglenesen egy belső reaktort egy kis szökőkút szivattyúval. Inline atomizer mennyire hatékony? Milyen sűrűn kell takarítani? Küldő reaktort nem szeretnék használni mert lefojtaná az amúgy sem erős ex 600 ast, de hatékony beoldást szeretnék diffúzor helyett mert nem akarom sűrűn tölteni a palackot és nem is kell olyan rengeteg co2-t beoldani, nem akarom csúcsrajáratni az akit.
Co2 vel is maradhat a heti 2x6 ml TPN+?
 
Back
Oldal tetejére