• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

na, megmértem, kH = 5, pH = 7.0 ha ceruzával mérem, és 6.0 ha csepegtetem. Ez utóbbi nem egészen mindegy, hiszen ha hét, akkor inkább alacsony a CO2, ha meg tényleg hat, akkor már nem volna élet az akváriumban.

Visszaveszek egy kicsit a CO2-ből, bár akkor meg félek, hogy az ecset fog rázendíteni jobban.

Az ecset ilyen lágy vízben csak a túl erős forgatás miatt lehet, vagy mert befertőzöd.
Nem nagyon érzi jól magát ilyen körülmények között.

Én a csepptesztnek jobban hinnék. Alacsony a pH sok a CO2 döglődik a szűrőd :) A jó dolog az, hogy ezen gyorsan lehet javítani ha ez a gond.
Kis CO2 csavargatás és a szűrő fellélegzik a fonal alga meg huss elillan :)
 
Az ecset ilyen lágy vízben csak a túl erős forgatás miatt lehet, vagy mert befertőzöd.
Nem nagyon érzi jól magát ilyen körülmények között.

Én a csepptesztnek jobban hinnék. Alacsony a pH sok a CO2 döglődik a szűrőd :) A jó dolog az, hogy ezen gyorsan lehet javítani ha ez a gond.
Kis CO2 csavargatás és a szűrő fellélegzik a fonal alga meg huss elillan :)
legyen így!! :)
azért nem annyira lágy az a víz, vizcsere után 2-3 nappal már a 200-as tDS tartomány közelében van újra.
 
Többek között ezért sem szeretem a pH cerkát. Macerás lassú és majdnem annyi időt kell rászánni, mint egy vízcserére :)
akkor te hogy csinálod? Dekantálod, és szájpadlásra veszed?
vagy hogy megy ez? egy ilyen kontroll-oldat stabil marad tartósan is? Ha bekeverem, akkor lefedve használhatom hosszú távon, vagy ezt a bohóckodást minden alkalommal elő kellene adni??
 
akkor te hogy csinálod? Dekantálod, és szájpadlásra veszed?
vagy hogy megy ez? egy ilyen kontroll-oldat stabil marad tartósan is? Ha bekeverem, akkor lefedve használhatom hosszú távon, vagy ezt a bohóckodást minden alkalommal elő kellene adni??

Vannak itt laboros kollegák akik erről többet tudnak mesélni, de a pH cerka szerintem időrabló és folyamatos kezelést kíván.
Van amelyik nem bírja ha kiszárad, a szenzort időközönként cserélni kell. Állandóan kell kalibrálni célszerű minden mérés előtt, hogy pontos eredményt kapj.
Iszonyat lassú ez a kategória, lehet a profi laboros cuccok gyorsabbak, de az akvarisztikai cerkák 10 körül ennyit tudnak.

Én csepptesztre esküszöm. De még fotométerrel is gyorsabban megmérem, mint pH cerkával szerintem :)
 
Vannak itt laboros kollegák akik erről többet tudnak mesélni, de a pH cerka szerintem időrabló és folyamatos kezelést kíván.
Van amelyik nem bírja ha kiszárad, a szenzort időközönként cserélni kell. Állandóan kell kalibrálni célszerű minden mérés előtt, hogy pontos eredményt kapj.
Iszonyat lassú ez a kategória, lehet a profi laboros cuccok gyorsabbak, de az akvarisztikai cerkák 10 körül ennyit tudnak.

Én csepptesztre esküszöm. De még fotométerrel is gyorsabban megmérem, mint pH cerkával szerintem :)
a csepptesztben -- legalábbis a Tetrában, ami nekem van -- az a baj, hogy nincs igazi skála -- vagy 6 vagy 7 a pH --- közte semmi. Ami azért nem elhanyagolható pl a CO2 koncentráció becsléséhez.
 
Nekem a tetra amugy sem valt be. Van ph cerkam is es kaptam sera ph tesztet. A tetra 0.5 ot tevedett. 6.4ph nal a tetra 7et adott a sera 6.5-t.
 
Nekem a tetra amugy sem valt be. Van ph cerkam is es kaptam sera ph tesztet. A tetra 0.5 ot tevedett. 6.4ph nal a tetra 7et adott a sera 6.5-t.

A tesztek már csak ilyenek. Ha az életünk múlik rajta, akkor inkább legyen mindig egy kontroll a zsebben, hogy vissza tudjunk ellenőrizni.
 
a csepptesztben -- legalábbis a Tetrában, ami nekem van -- az a baj, hogy nincs igazi skála -- vagy 6 vagy 7 a pH --- közte semmi. Ami azért nem elhanyagolható pl a CO2 koncentráció becsléséhez.

Meg kell nézni más teszteket is. Van ennél jobb biztosan. Mondjuk most belövöd utána bevághatod a sarokba a következő fotóig amikor szól valaki :)
Szóval nem egy olyan dolog amit állandóan mérsz.
 
Nalam egy ideje ingadozik a ph. En folyamatosan merem cerkaval. Nem kalibralom eleg ha tudom kb mennyi. Nem tudom mi lehet az oka de 6,5 fole nem megy mar es co2-vel nap vegen ennel is kevesebb. Mar ketszer rekertem vissza a co2-bol...
 
Nalam egy ideje ingadozik a ph. En folyamatosan merem cerkaval. Nem kalibralom eleg ha tudom kb mennyi. Nem tudom mi lehet az oka de 6,5 fole nem megy mar es co2-vel nap vegen ennel is kevesebb. Mar ketszer rekertem vissza a co2-bol...

Akkor offoljunk tovább. :) Nálam is ez van és nem tudom miért, DC halvány kék, de a pH merő szerint meg 6,4 körül van a kemhatas.
Nálam a Hannah merő elég gyors, beteszem a pohár vízbe és kb. 30 mp múlva mar a jó értéket mutatja.
@viktorlantos a bolti pH mérő nem jó, azért lassú.
 
Akkor offoljunk tovább. :) Nálam is ez van és nem tudom miért, DC halvány kék, de a pH merő szerint meg 6,4 körül van a kemhatas.
Nálam a Hannah merő elég gyors, beteszem a pohár vízbe és kb. 30 mp múlva mar a jó értéket mutatja.
@viktorlantos a bolti pH mérő nem jó, azért lassú.
Nem tudom mikor vetted a reagenst. Én nyáron vettem és azóta látok problémát, ami persze csak abból a szempontból van a reagens miatt, hogy a ph/KH kapcsolat szerint simán túladagoltam és döglöttek a garnélák, a DC meg szép zöld volt...azóta van ilyen parám és azóta minden nap rámérek. A régi folyadékom sötét zöld volt reggel a 6,8 ph mellett és világos zöld este a 6,3-nál. Mostanában már reggel 6,5 és a DC színe egyáltalán nem változik, csak ha kiveszem a vízből. Akkor kék lesz :) Lehet kevésbé érzékeny, mint régen?
Nem offolok itt tovább, lehet át is kéne ezt tenni a ph szekcióba Dani :)
 
Utoljára módosított:
Én azért inkább a pH meronek hiszek, nem a DC-nek. Legközelebb veszek új reagenst és megnézem azzal.
 
Back
Oldal tetejére