• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

Na, ide is régen posztoltam, mondjuk nem is véletlenül, ezen a szuperfelbontáson megnézhetitek a szuperalga tenyészetemet:
12891974674_da2c7c796d_o.jpg


asszem ebből már nem fogok tudni újat kihozni, ennek ez a 4-5 hónapos kora volt a csúcsformája. De azért még mindig szép, de rettentően nehezen karbantartható.
ezek a verticilláták viszont nem viccelnek, most épp azutáni a kép, hogy letépkedtem a telep több mint harmadát:
12891550395_3f15fdbe34_o.jpg
 
Nem kíméllek benneteket, most 8 hónapos az akvárium, legalább egy hónapja nem nyúltam hozzá egyetlen vízcserét leszámítva -- most jöttem rá, hogy tápozni is elfelejtettem már hetek óta ---- kicsit elsodort az élet. De néha nem árt békén hagyni a dolgokat: brutálisan túlnőtt állapotban is viszonylag jól néz ki, alig van benne alga, csak hát szegény neonok nem tudnak merre úszni már :D

A hydro koronát megtéptem a fotó előtt, egyébként az elvadult, túlburjánzott állapotot mutatom, változtatás nélkül. A pinnatifida volt az egyetlen, ami besértődött az ápolás szinte teljes hiányán:

13625707964_4d0e02b222_o.jpg


csak a víz alatt:

13625348545_dc80f707c3_o.jpg


kiskertem belenőtt a lámpába :)

13625362353_4344fa36d2_o.jpg


van itt minden, mint a búcsúba' :D

13625360563_6b9ce645f4_o.jpg


ezt a marsileát, ami jobbra lefelé látszik már tök el is felejtettem -- régebben bedobtam egyet, de most látom, hogy dugogatja az osztott emers leveleit :) A HC meg persze menekül kifelé a vízből, a könnyű CO2 irányába :)

13625345725_15c91d0d3a_o.jpg


Na ennyi :)
 
Bocsi az offért de nekem hirtelen ez ugrott be róla:

"A magyar Ugaron
Elvadult tájon gázolok:
Ős, buja földön dudva, muhar.
Ezt a vad mezőt ismerem,
Ez a magyar Ugar.
Lehajlok a szent humuszig:
E szűzi földön valami rág.
Hej, égig-nyúló giz-gazok,
Hát nincsen itt virág?

Vad indák gyűrűznek körül,
Míg a föld alvó lelkét lesem,
Régmult virágok illata
Bódít szerelmesen.

Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett."

Amúgy nagyon ott van az aki(y)
 
Bocsi az offért de nekem hirtelen ez ugrott be róla:

"A magyar Ugaron
Elvadult tájon gázolok:
Ős, buja földön dudva, muhar.
Ezt a vad mezőt ismerem,
Ez a magyar Ugar.
Lehajlok a szent humuszig:
E szűzi földön valami rág.
Hej, égig-nyúló giz-gazok,
Hát nincsen itt virág?

Vad indák gyűrűznek körül,
Míg a föld alvó lelkét lesem,
Régmult virágok illata
Bódít szerelmesen.

Csönd van. A dudva, a muhar,
A gaz lehúz, altat, befed
S egy kacagó szél suhan el
A nagy Ugar felett."

Amúgy nagyon ott van az aki(y)
Úristen, finisben a kampány :D
 
Azért sokan hazatolnák ezt az elhagyatott dzsumbujt;)
Nem kell azt tolni. Nézd a HC-t, megy az már magától is. :)
Btw. A "Varázsló kertje" típusú akváriumoknak megvan a maguk diszkrét bája. IMO ha egy gondosan stuccolt akváriumot hagyunk kicsit "angolosodni", és úgy is jól néz ki, na akkor biztos, hogy az alap is jó volt.
 
Na, képzeljétek, asszem kezdem érezni, hogy mi lesz ezután -- pár hónap és átcsinálom szegényt.
Amúgy most úgy áll, hogy hátulról kiszedtem az összes acicularist és még ami el volt szórva benne (mondjuk annyira nem kellett szedni, mert jött magától) úgyhogy csak az a növény van, ami a fára nőtt. A fenti sziget most csak moha -- félig szárazföldi, félig vízi fajtákkal. Nem néz ki rosszul, de annyira jól sem :D
Az egész még így is eléggé karbantarthatalan, mert annyi a mulm már benne, hogy akármit csinálok, jönnek az algácskák.
Szóval most már látom, hogy mi lesz a rescape, csak ezért szóltam :D
 
látod, ez egy rettentően jó kérdés!
tudtommal hozzá sem nyúltam a flickr accountomhoz, már csak azért sem mert fogalmam sincs, hogy mi volt a passwordom :D
Mondjuk a Walkingfarmon majdnem több képet találtam!Lehet,hogy a Kinaiak megmahinältäk az oldaladat?
 
Back
Oldal tetejére