• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

40 bar a kétkilós palackban -- szerintetek meddig bírja még?
Hát attól függ, hogy hány bubi/sec-el megy a beoldás és hogy mettől meddig. Ha nagyon pesszimista vagyok van még 5 napod, ha optimistán szemlélem lehet még több mint másfél hét. Persze nem muszáj megvárni, hogy teljesen leürüljön, akkor jobban tudsz előre kalkulálni.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ezt pontosan sajnos ugy sem lehet kicentizni ,mármint napokra ,mert nálam is azt mutatta az óra hogy van még benne bőven azt egyik napról a másikra lezuhant a mutató ,és kiürült a palack.Vagyis marad benne ,de az meg már ugye nem elegendő nyomás(n)
 
Nekem sera reduktorom van. Ott a piros sav az 30 bar nal kezdodik. Nekem onnan meg elment 2-3 hetig. A mutato mar teljesen elfekudt mikor elvittem tolteni.
 
Zseniális!(y) Lehet kérni egyet 10mm-en is, csak kíváncsiságból? (állvány, ISO100, F16, fókusz a virágon?:whistle: Most úgyis ráérsz!:D:D:D) (Megvetted az egész szettet?)
 
Zseniális!(y) Lehet kérni egyet 10mm-en is, csak kíváncsiságból? (állvány, ISO100, F16, fókusz a virágon?:whistle: Most úgyis ráérsz!:D:D:D) (Megvetted az egész szettet?)
Támogatom a felkérést

@letsgodisco
:love:
Na tőlem csak ezt a smiley-t kapod, szerelmes levelet biztos nem:D Viszont ez remélem eléggé ösztönző:sneaky:
Baromi jól néz ki ez az emers sziget, most már tényleg csak egy 100%-os fotó hiányzik.
 
Hú de tetszik! 10mm-en szerintem gyengébb a képalkotása. én 12 mm-en fotózgattam vele, de majd rájössz te is. Kaphatnék egy növénylistát az emers részről?
 
Lefényképeztem az egészet, nem a legjobb formában, de van egy olyan benyomásom, hogy már nem is lesz olyan mint a versenyfotón. Még a punk hajjal, ettől azért meg fogom szabadítani hamarosan :D
Az ecsetet értem, magam is művész volnék, de jobb hátul a parvula / acicularis vajon miért fonalasodik??


Fabulous Decay, emersed hydrocotile verticillata heavily overgrown
by lecgo, on Flickr

most látom milyen klasszul becsillant rajta a másik is :D
 
Utoljára módosított:
Hú de tetszik! 10mm-en szerintem gyengébb a képalkotása. én 12 mm-en fotózgattam vele, de majd rájössz te is. Kaphatnék egy növénylistát az emers részről?
ezt az egész milliméterezést nem értem egyelőre, de majd egyszer biztos :) --- az emers növénylista egyre szűkül: kétféle szárazföldi moha + vízszint körül weeping, amik együtt megoldják a vízellátást, abban ami látszik az már szinte csak a hydro verticillata, a ludwigia arcuata és a rotala asszem nanjenshan, de lehet hogy vietnam. Ezeken kívül még van egy ranunculus ami most épp nem érzi magát valami remekül, a bonsai-t megfojtotta a rotala, és hátul egy reineckii mini van még -- szerintem ennyi. Ja, alul még persze ott a HC. Néhány szenvedőt áttelepítettem a nano mocsaramba, néhányan pedig egyszerűen feladták.

Elkezdtem phython git-et adagolni, kíváncsi vagyok segít-e az alga helyzetben -- főleg a felszín-közeli BGA eltűnésében reménykedem.
 
Ezt a rotalát nem tudtam beazonosítani. A miliméterezés egyszerű. Minél kisebb annál nagyobb a tank mélysége, de ezt majd viktorlantos biztosan jobban el tudja mondani
 
Ha valósak a színek akkor a DC alapján soknak mondnám a CO2-t.
Rá kell nézni a pH-ra. Lehet nagyon sok a CO2 lebombázod a szűrést a fonál meg erre jön.

Alapból picit vissza a CO2-ből. Éjjel levegőztetéssel segíts rá a szűrésre és nézd meg pár nap múlva mi a szitu.

Szerintem lehetne belőle még egy jó kép, mert a sisak most megint egy más formáját mutatja.
Csak vágd le az emers rész lógó gyökereit. Csinálj egy nyírást. Középen kapd le a fonalas Microt. És mehet a sztárfotó :)
 
Ha valósak a színek akkor a DC alapján soknak mondnám a CO2-t.
Rá kell nézni a pH-ra. Lehet nagyon sok a CO2 lebombázod a szűrést a fonál meg erre jön.

Alapból picit vissza a CO2-ből. Éjjel levegőztetéssel segíts rá a szűrésre és nézd meg pár nap múlva mi a szitu.

Szerintem lehetne belőle még egy jó kép, mert a sisak most megint egy más formáját mutatja.
Csak vágd le az emers rész lógó gyökereit. Csinálj egy nyírást. Középen kapd le a fonalas Microt. És mehet a sztárfotó :)
:))
ok megmérem a CO2-t, remélem igazad van, mert azon könnyen tudok változtatni, de igazából nem hiszem, a DC sem ilyen színű teljesen.
éjjel meg a levegő most is.

oké, megörökítem így bozontos séróval is :D
 
Ha valósak a színek akkor a DC alapján soknak mondnám a CO2-t.
Rá kell nézni a pH-ra. Lehet nagyon sok a CO2 lebombázod a szűrést a fonál meg erre jön.

Alapból picit vissza a CO2-ből. Éjjel levegőztetéssel segíts rá a szűrésre és nézd meg pár nap múlva mi a szitu.

na, megmértem, kH = 5, pH = 7.0 ha ceruzával mérem, és 6.0 ha csepegtetem. Ez utóbbi nem egészen mindegy, hiszen ha hét, akkor inkább alacsony a CO2, ha meg tényleg hat, akkor már nem volna állati élet az akváriumban (180 ppm CO2).

Visszaveszek egy kicsit a CO2-ből, bár akkor meg félek, hogy az ecset fog rázendíteni jobban.
 
Back
Oldal tetejére