• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon's Hill - 108l

A másik, hogy olyan zársebességet használsz aminél csak kimosott lehet a kép. A legtöbb profi képet állványról lövik leállított szűrőkkel és ha olyan a berendezés még a zársebességet is feltolják.

Szóval sajna fel kell adnod az ISO-t ha jobb eredményt szeretnél. 800 v. 1600.
1/50 alatt nincs értelme akit fotózni. Én általában 1/50 -el fotózok de pl a garnikat jóval nagyobb zársebességgel lőttem a hétvégén.

ISO 400
Exposure 1/15 sec
Aperture 7.1
 
köszi, próbálkozom (van állvány is, csak plusz fény nincs). igazából nem az elmosódott képpel volt/van a bajom, hanem a színekkel. de csak sikerül beállítani valamit.
 
Színeket a papírlapos módszerrel amit fent is írtak be lehet lőni, de azért találkoztam már olyan esettel pl HQI ahol még úgy is siralmas színeket hozott vissza a gép.
Lehet ott is jó lett volna ha a lámpát lekartonozom, de addig nem jutottam el :)
 
Alakul a dolog, még egyszer köszönöm (y) A nagy trükk az volt, hogy a fehér lapot az aki mögé kellett rakni, hogy csak az akváriumvilágítás fénye világítsa meg.

Ha felépül a növényzet a mai brutális nyírásból, remélhetőleg már szebb képek készülnek majd! :)
 
6. hét
aki_20121216.jpg


Az elmúlt időszakban nagy változások nem voltak. Hátul a növények az első komolyabb nyírást kezdik kiheverni. Kedvesem kérésére megpróbáltam úgy rendezgetni a hátteret, hogy a macrandra nagyobb fókuszt kapjon, ezt sikerült szerintem elérni, de a nyírás vonalára legközelebb jobban oda kell figyelni, most kicsit kusza lett a kép.

Tapasztalatok a növényekkel:
  • Elatine hydropiper: Sajnos nálunk sem maradt meg. 12 darabra szedtem a dobozt, ebből 10 teljesen elolvadt már, a megmaradt kettő, amiről azt hittem, hogy már bírni fogják a gyűrődést, a napokban kezdi produkálni a rothadás első tüneteit. Sajnálom :(
  • Fissidens fontanus: Mindenhol megmaradt, viszonylag ütemesen növekszik, de - nem túl meglepő módon - ott láthatóan jobban, ahol több fényt kap.
  • Riccardia chamedryfolia: Tényleg borzasztó lassan nő, egyelőre úgy tűnik, hogy vannak új hajtások, de sok egyéb nem látszik rajta.
Általában azt lehet mondani, hogy az elatine kivételével a növények jól érzik magukat nálunk. Ez alól a nagy szikla árnyékába ültetett Hydrocotyle tripartita a kivétel, de ez inkább a DIY világítás rossz fényeloszlásának tudható be, mivel a másik oldalon gond nélkül burjánzik.

Az egyetlen növény amivel nem vagyok annyira kibékülve, az a Marsilea hirsuta. Túlságosan rusztikus és hiába a 12 algaevő az akváriumban, mindig van rajta valami alga. Ha sikerül rendezni a fényviszonyokat (ez leginkább anyagi kérdés), akkor meg kellene próbálni valamivel kiváltani. Mivel az elatine úgy tűnik kiesett, a következő ötlet a HC.

Egyelőre ennyi, örömmel vesszük az építő kritikákat és az ötleteket :)
 
Nekem nagyon tetszik ez az akvárium, színkavalkád, egy kis dzsungel feeling, rengeteg féle növény.:) Jó ránézni. Van benne szabálytalanság is, de pont ettől jó :) (y)
Ilyenkor érzem, hogy elkap a gépszíj, és nekem is kell egy steam növényes, dzsungeles, holland stílusú akvárium, tele növénnyel... csak aztán ha elmegyek nyáron 2 hétre bicajtúrára akkor mire visszajövök mehetek be bozótvágóval a szobába. :D
Mégegyszer gratula, nekem tetszik ;) és még csak 6. hét. :) (Ilyen kezdés után, asszem a következő akvárium nem lesz piskóta :) )
 
Jo lesz az, a legjobban az tetszik benne hogy természetes hatást kelt a növények változatossága es sűrűsége. :) csak így tovább.
Az otok valóban nagyon érzékeny kis halak. En is szeretnék belőlük kettőt minimum, de sajnos a vízminőségre is nagyon érzékenyek, nálam meg egyelőre csapvíz van csak. :/
 
(kezelt) csapvízben is kiválóan működnek.

Valóban? :) ez jó hír akkor. Én abból indultam ki amiket eddig olvastam a GA oldalán meg itt is, hogy a lágy vizet kedvelik. De ezek szerint akkor ha oda figyelünk a fokozatos és türelmes átszoktatáshoz akkor jó eséllyel megmaradnak?
 
Valóban? :) ez jó hír akkor. Én abból indultam ki amiket eddig olvastam a GA oldalán meg itt is, hogy a lágy vizet kedvelik. De ezek szerint akkor ha oda figyelünk a fokozatos és türelmes átszoktatáshoz akkor jó eséllyel megmaradnak?
én se fokozatos, se türelmes nem voltam, és nem volt különösebb baj, mondjuk egy elhagyott azonnal (másnapra), de a maradék négy az azóta is él mint hal a vízben.
 
Ez biztató akkor! :) talán megér egy vásárlást mert valóban szép es hasznos kis halak. Köszi az infót!
Nálam is kezelt csapvízben laknak egy seiryu hegység lábainál. :) Igaz, még nincsenek meg egy hónapja, de teljes legénységgel üzemelnek. Még a vivipara leveleit is végiggyalulják, meg üres állapotban a co2 harang belsejét is. Nagyon jópofa és szorgos jószágok.
Kicsit könnyen bepánikolnak, ha nagy matatás van az akiban, szóval az ilyesmivel érdemes óvatosan.
 
8. hét (mobil kép)
aki_20130106.jpg


Sajnos a palackos rendszere történő átállás nem történt zökkenőmentesen, valami szennyeződést sikerült behurcolni, ezt eddig 2 oto és egy pár galaxy bánta és néhány növény sem úgy áll ahogy kellene :sick:

Növények:
  • Tripartita sp. japan elég rossz karban van, de nem igazán tudnám megmondani az okát, ezt fel is dobtam a diagnózis topicba: Növénygondok - diagnózis
  • Pogostemon erectus nagy meglepetésemre meglódult a vágás óta, szépen belakta a jobb oldalt. Egyik szár a nyírás pontján 3-4 felé is elágazott :happy:
  • Fissidens fontanus gyönyörűen növöget, kezd kigömbölyödni, nagyon tetszik a sziklán
  • Blyxa japonica gyakorlatilag kinőtte a középen neki szánt részt, ezért a kisebbik kő melletti töveknek előbb-utóbb menniük kell, de a nagy átrendezéssel szeretném megvárni, hátha belátható időn belül sikerül beszerezni a végleges világítást (reméljük összejön egy 4 csöves ATI)
  • Alternanthera reineckii 'mini' is megindult, az új hajtások szépek, valamikor majd vágni kell de egyelőre nem merem/nem tudom mikor kéne.
 
Így kép alapján nagyon fainul néz ki az akid!(y)
Az Otok érzékenyek!
Lehet nyomtál egy kis co2 és érzékenyen érintette őket!
 
Szia gberecz!

Szépen bedúsult!
Egy kicsit szimmetrikus lett így az elrendezés, viszont egészséges formát mutatnak a növények (kivéve a Hydrocotilét)

A.ttila!
 
Back
Oldal tetejére