• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekerdő közepén

Kb egy hónapja cseréltem ebben utoljára vizet. Ideje volt már. Mostanában leginkább tápot sem kap, mert mindig elfelejtem. Heti egyszer kap valamennyit.

5902131A-5175-4DB0-A90B-FF282AB33936.jpeg
766D666D-F751-4B70-8317-4E785D4376E3.jpeg

Augusztus közepén szétszedem, mert tengeri lágykorallost csinálok helyette. Ha valakinek kell belőle növény, szívesen adok. Postázni nagyon nem szeretnék, szóval Győr/Tatabánya környèki átadás előnyben.
 
Milyen tápozást alkalmaztál? A "fű" algásodása miatt kérdem,nálam az gond még.
Komplex rendszer volt, de annyira stabil volt a végén, hogy szinte hozzá sem kellett nyúlni. Felülről 4600 lm perzselte az üveget, de az úszónövényeken alig-alig jutott át fény, annyira árnyékoltak. Felesleges tápanyagot az úszónövények ritkításával vettem ki a rendszerből. Az echinodorusok alá fél-egy évente masszív mennyiségű osmocote bogyeszeket dugtam. Mivel klimatizált volt nyaranta a szoba, ezért egyenletesen oldódott ki. Folyékony tápom TheCineScaper táp volt. Fontos pillér volt még az enyhén túltelepített üveg. A maradék eltakarításában pedig a neocaridina garnéla hadsereg segített 3-4 amanoval együtt.
 
Komplex rendszer volt, de annyira stabil volt a végén, hogy szinte hozzá sem kellett nyúlni. Felülről 4600 lm perzselte az üveget, de az úszónövényeken alig-alig jutott át fény, annyira árnyékoltak. Felesleges tápanyagot az úszónövények ritkításával vettem ki a rendszerből. Az echinodorusok alá fél-egy évente masszív mennyiségű osmocote bogyeszeket dugtam. Mivel klimatizált volt nyaranta a szoba, ezért egyenletesen oldódott ki. Folyékony tápom TheCineScaper táp volt. Fontos pillér volt még az enyhén túltelepített üveg. A maradék eltakarításában pedig a neocaridina garnéla hadsereg segített 3-4 amanoval együtt.
Köszönöm! :)
 
Back
Oldal tetejére