• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon's Hill - 108l

Ismét eltelt egy hét és szépen alakulnak a dolgok.

A stemeket már nyírni kell, nagyon ki akarják dugni a fejüket a vízfelszín fölé. Egyelőre a levágott darabokat betűzöm a többi közé, hadd sűrűsödjenek. Az előtéri növények is megindultak, egyedül a blyxán nem nagyon látni túl sok változást.

Így a második héten - nem meglepő módon - megjelentek az algák is. A köveken zöld, a növényeken barna. Hogy nagyon ne durvuljon el a helyzet, tegnap hazafelé útba ejtettem a GA-t és három otoval és egyelőre két amanoval tértem haza. 3-4 óra szoktatás után (közben bőszen szellőztettük az akváriumot) be is kerültek a helyükre és nagyon rövid idő után munkába is álltak valamennyien.

Az otokat eléggé félt(ett)em, de nagyon nem látszik rajtuk, hogy megviselte őket a költözés, vidáman úszkálnak és tömik a hasukat.

Íme két mobilos kép:
otoka.jpg


otik_2.jpg


Remélhetőleg az alga helyzet innen már csak javulni fog.
 
Dráma van, nem hiába aggódtam az otok miatt, a mai napon az egyik jobb létre szenderült :(

Az első napot teljesen szépen viselték, úszkáltak táplálkoztak (co2 ment, easy carbo és 4ml profito került a vízbe). A mai napot is jó erőben kezdték, de 3 órával a tápozás (GA wellness) után az egyik meghajolva a víz felszínén lebegett és egy másik is eléggé maga alatt volt (van azóta is). Igazat megvallva, csak a tápra tudok gondolni. Nagyon óvatosan, szinte cseppenként adtam közvetlenül a befolyó ág sodrásába, mert olvastam, hogy erre is érzékenyek, de úgy látszik ez nem volt elég. Halott kis barátomon semmi pirosodás, vagy halványodás nem volt, pocak kigömbölyödve.

Azonnal utána co2 leáll, esőztető maximumra állítva, azóta 30% vízcsere. Nem tudom, hogy a másik sebesült túléli-e az éjszakát :(
 
Az otok már csak ilyenek. Nem a táp a ludas ,hidd el. Vannak érzékenyebb egyedek, túlreagálják a dolgot és dobnak egy hátast :(. Pár példány kidőlt már nálam is , de a jelenlegi 2 darab igazi survivor. Isszák a CO2-t :hungry: .
Az a titok ,hogy ki kell fogni egy jó szériát :devil:. Bocs, lehet kissé morbid voltam :angelic:.
 
Az a baj az oto-val, hogy nem jöttek rá, hogy lehet tenyészteni, mi váltja ki belőlük az ívási hajlamot. Így sajnos az összes példány vadon befogott, amiknél előfordul az elhullás. (n)
 
Én is így jártam 1el a múlt héten, reggel még vígan úszkált mindegyik, estére az egyik beadta a kulcsot. Nem hiszem hogy co2 lett volna, mert a maradék ot konkrétan a diffúzorról nyalta le az algát :D
Én úgy vettem észre, hogy némelyik szó szerint "ideggyenge". Annyira meg tud ijedni némelyik akár egy apróbb mozdulattól az akiban, hogy nézni is rossz, hogy utána mit ösze vissza cikázik. Szerintem egyszerűen sokkot kapnak.
 
Sajnos ma már csak egyetlen oto tapad az akvárium falára, hamarosan újabb jelentkezőket kell hoznom. :( Nem teszek le róla, szándékom, hogy hosszú távon hárman is lakjanak nálunk.

Közben sikerült beszereznem jutányos áron egy Eheim 2226-os szűrőt. Térültem-fordultam és került bele friss szivacs, perlon, Seachem Purigen, 3/4 liter Seachem Matrix és 2 liter ADA bio rio, plusz pár ADA bacter ball. Amíg a bacik belakják az új szűrőt, Viktor tanácsára párhuzamosan megy a régivel. Nem volt elég viszont a majdnem 3 liter biológiai szűrő fojtás, még a ki- és bemenő ágon is vissza kellett fognom majdnem 50%-ra az Eheim szűrőt, akkora áramlást generált a kettő együtt. Ez nem okoz hosszabb távon problémát (mármint a ki- és bemenő ág leszűkítése)?

Ezzel kapcsolatban merült fel bennem az az ötlet, hogy egy T csatlakozó segítségével összekötöm a két kimenő ágat és hosszú távon is maradna a két szűrő. Ez mennyire jó megoldás?
 
Sajnos ma már csak egyetlen oto tapad az akvárium falára, hamarosan újabb jelentkezőket kell hoznom. :( Nem teszek le róla, szándékom, hogy hosszú távon hárman is lakjanak nálunk.

Közben sikerült beszereznem jutányos áron egy Eheim 2226-os szűrőt. Térültem-fordultam és került bele friss szivacs, perlon, Seachem Purigen, 3/4 liter Seachem Matrix és 2 liter ADA bio rio, plusz pár ADA bacter ball. Amíg a bacik belakják az új szűrőt, Viktor tanácsára párhuzamosan megy a régivel. Nem volt elég viszont a majdnem 3 liter biológiai szűrő fojtás, még a ki- és bemenő ágon is vissza kellett fognom majdnem 50%-ra az Eheim szűrőt, akkora áramlást generált a kettő együtt. Ez nem okoz hosszabb távon problémát (mármint a ki- és bemenő ág leszűkítése)?

Ezzel kapcsolatban merült fel bennem az az ötlet, hogy egy T csatlakozó segítségével összekötöm a két kimenő ágat és hosszú távon is maradna a két szűrő. Ez mennyire jó megoldás?
Ameddig nem kezd zörögni a rotor, addig nincsen gond, fojthatod a szűrőt.
Viszont az összekötést felejtsd el. Az erősebb visszanyomhatja a vizet a gyengébbe. Na nem szó szerint, de lecsökkenti a teljesítményt.
 
Ameddig nem kezd zörögni a rotor, addig nincsen gond, fojthatod a szűrőt.
Viszont az összekötést felejtsd el. Az erősebb visszanyomhatja a vizet a gyengébbe. Na nem szó szerint, de lecsökkenti a teljesítményt.

köszönöm a választ!
 
Egy kis biológiai szűrés, éppen kikapcsolt állapotban (sepregető garnéla). Most lehetett valamikor a vedlés, mert gyönyörű színe van:
20121125_135900.jpg
 
Lassan egy hónapos az akvárium, ideje frissíteni a naplót.

Íme a pillanatnyi összkép:
IMG_8835.JPG


És néhány lakó:
b%25C3%25A9kasegg.JPG
galaxy.JPG

oto.JPG


Volt néhány változás a legutóbbi frissítés óta.

Hardver: Bekerült egy üveg ki- és befolyó a 2226-os csöveire. A következő feladat lesz a szűrőket sorba kötni, így végre eltűnnek a fekete csövek.

Növények: A lotus-t eladtuk és a ricciától pedig megszabadultunk. A lotus helyére nem került semmi, de a ricciát a köveken riccardia chamedryfoliával pótoltuk, valamint az előtérbe került néhány tő alternanthera reineckii 'mini''. A sziklákra ragasztottam még egy adag fissidens fontanust is. Már az akvárium indulásakor is elatine hydropipert szerettünk volna, de mivel akkor nem tudtuk beszerezni, ezért marsileával pótoltuk. Most viszont sikerült hozzájutni egy doboz elatine-hez, ez most bekerült a bal első sarokba. Ha megmarad, még a teljes előtér elatine-ra cserélése is előfordulhat.

Lakók: A héten hétfőn érkezett újabb 4 oto és néhány amano. Ebből a 4-ből azóta egyetlen sem pusztult el, úgyhogy reméljük, ezek már megmaradnak.
 
Az igen, nagyon szép lett! Az oto-k miatt ne bánkódj, szerintem alig akad olyan ember, akinek az eredeti egyedszámú Oto csapatából 1-2 hónap után is ugyanannyi van.
Én is mindig így jártam, nemrég(nov.eleje) vettem 2 oto-t 1 megadta magát 1-1,5 héttel később. (n)
 
Valaki tudna abban tanácsod adni, hogy miként lehetne úgy állítani a gépen (Canon EOS 400D), hogy normális színeket adjon vissza ne ezt a fakót? Annyival sokkal szebb élőben :(

A mostani beállítások:
ISO 400
Exposure 1/15 sec
Aperture 7.1
Focal Length 33mm
Flash Used false
Orientation 1
White Balance 0
Metering Mode 5
Exposure Program 3​
Lens 18-55mm f/4-27​

Bármi ötlet? Nagyon nem étek a fotózáshoz :(
 
Fehéregyensúlyt állíts a gépen vagy utólag egy képszerkesztővel.
 
Fehéregyensúlyt állíts a gépen vagy utólag egy képszerkesztővel.

Nézem a gép menüjét és van benne custom white balance, azt kellene beállítanom? Hogyan kell? Amikor rányomok egy képet akar kiválasztani..
 
rányomsz, keresel egy fehér lapot, ráfókuszálsz, exponálsz. ettől kezdve a gép ezt a fehér színt fogja fehérként kezelni.
 
Back
Oldal tetejére