• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok! Lehet még korai ide írnom, hiszen még csak pénteken este üzemeltem be az akváriumom, de már is kiguvadt szemekkel pásztázom a növényeim leveleit. Észre is vettem pár dolgot, ez ügyben kérnék megerősítést. (Az életben nagy hypochonder vagyok, szeretek beképzelni dolgokat....remélem a növényeknél nem lesz annyi téves diagnózisom mint magamon.)

Tehát, jelenleg sápítoznak (kicsit sárgállanak) a növényeim. A hydrococtyle-on sárga levelek jelentek meg, ahogy lecsíptem róla egyet-kettőt szinte szét mállott a kezemben. Ez az én szememben egyértelműen tápanyag gondot jelentene (első két nap nem tápoztam, az általános aljzat szerepét JBL Sansibar White tölti be....elvileg ez teljesen steril, tápanyagtól mentes aljzat.), viszont már másra is gyanakszom.. a növényről azt olvastam, hogy ideális esetben 20-28 Celsius fok az amin még jól elvan. Nos nálam nincsen vízmelegítő, az akvárium vize 21,4-22,2 között ingadozik, tehát az alsó határhoz közelít. (digitális hőmérővel mértem egy nap többször.) Lehet-e gond ilyen kis mértékű vízhőmérséklet ingadozás, vagy egyáltalán az alacsony hőmérséklet is?
Valamint a világításom 13W kompakt 27-l-re. (Cosmos). Az is megfordult a fejemben, hogy ez kevés lehet, bár szerintem ideális Low-tech-be.
Megfordult még a fejemben a klorózis is..ami megint csak visszavezethető tápanyag hiányra. (Mindenesetre mától már tápozok GA ajánlás szerint.) Lehet nem kellene minden nap vizet cserélnem sem (50%), mivel nincs tápanyag az általános aljzatban. Mindenesetre talán a szűrőnek nem teszek rosszat vele.

Ha valamit tudtok esetleg tanácsolni megköszönném.
 
Nano akváriumoknál kicsit eltér a low-tech világítás, ott kicsit feljebb kell menni vele, 0,65-0,75 W/L környékére. A pontos okát nem tudom, de a kisebb akváriumok általában nagyobb vízforgatást és több világítást igényelnek arányaiban, mint nagyobb társaik.
Ilyen talaj esetén felesleges a napi vízcsere, csinálj heti 2X 50%-ot az első két hétben, aztán mehet a heti 1X 50%.(y)
 
Nano akváriumoknál kicsit eltér a low-tech világítás, ott kicsit feljebb kell menni vele, 0,65-0,75 W/L környékére. A pontos okát nem tudom, de a kisebb akváriumok általában nagyobb vízforgatást és több világítást igényelnek arányaiban, mint nagyobb társaik.
Ilyen talaj esetén felesleges a napi vízcsere, csinálj heti 2X 50%-ot az első két hétben, aztán mehet a heti 1X 50%.(y)

Köszönöm a válaszodat! Érdekes, hogy nano-nál kicsit dől az elmélet, mindenesetre ennek megfelelően cserélem a 13W-os izzót, egy 20W-osra amint tudom. Addig is emelem a világított órák számát 5,5-ről, 6,5-re.
A vízcserékkel már leálltam....ez van ha az ember már annyit olvas utána, hogy már rutinnak érzi azt is amit még soha életében nem csinált...persze ezzel óriásit hibázva. :D
 
Tanácsot kérnék tőletek.
Új nano akvárium beüzemeléséhez hoztam a következő növényeket: HC, Bacopa Australis, alternanthera reineckii 'mini', myriophyllum mattogrossense
Átmenetileg, elültetés előtt 3 napig ücsörögtek egy fazékban, 20W-os halogénnel világítva, 1-2 csepp Easy Life Profito és Co2 társaságában. Gyönyörűen néztek ki.
A beültetés után(Eheim nano 24l, amazonia talaj, co2, Profito) nem egészen 24 órával a Mattogrossense elkezdte magát megadni. A legfelső, új hajtások kivételével barnul és bomlik az egész(a szára is). Szépen nő, minden nap hoz egy új szintet, az alatta lévő pedig elkezd barnulni. A többi növény jól érzi magát. Nem tudjátok mire lehet érzékeny ez a növényke?
 
Tanácsot kérnék tőletek.
Új nano akvárium beüzemeléséhez hoztam a következő növényeket: HC, Bacopa Australis, alternanthera reineckii 'mini', myriophyllum mattogrossense
Átmenetileg, elültetés előtt 3 napig ücsörögtek egy fazékban, 20W-os halogénnel világítva, 1-2 csepp Easy Life Profito és Co2 társaságában. Gyönyörűen néztek ki.
A beültetés után(Eheim nano 24l, amazonia talaj, co2, Profito) nem egészen 24 órával a Mattogrossense elkezdte magát megadni. A legfelső, új hajtások kivételével barnul és bomlik az egész(a szára is). Szépen nő, minden nap hoz egy új szintet, az alatta lévő pedig elkezd barnulni. A többi növény jól érzi magát. Nem tudjátok mire lehet érzékeny ez a növényke?

Ennek a növénykének kell egy kis fény. Lehet a fazékban olyan folyamatok is elindultak ami nem volt szerencsés és most ezt látod kibontakozni.
Ennek ellenére a növény viszonylag könnyen tartható. Ha nagyon gyegének érzed az alsó részeket, vágd le a fenti néhány centis darabot és ültesd el az akiba. A régi bomló részek nem fognak erőre kapni. Ami elbarnult már nem zöldül be. Én felhasználnám a hajtás véget és elültetném. kb 1 hét míg legyökerezik kicsit és utána nekiindul majd.
 
Tanácsot kérnék tőletek.
Új nano akvárium beüzemeléséhez hoztam a következő növényeket: HC, Bacopa Australis, alternanthera reineckii 'mini', myriophyllum mattogrossense
Átmenetileg, elültetés előtt 3 napig ücsörögtek egy fazékban, 20W-os halogénnel világítva, 1-2 csepp Easy Life Profito és Co2 társaságában. Gyönyörűen néztek ki.
A beültetés után(Eheim nano 24l, amazonia talaj, co2, Profito) nem egészen 24 órával a Mattogrossense elkezdte magát megadni. A legfelső, új hajtások kivételével barnul és bomlik az egész(a szára is). Szépen nő, minden nap hoz egy új szintet, az alatta lévő pedig elkezd barnulni. A többi növény jól érzi magát. Nem tudjátok mire lehet érzékeny ez a növényke?

Az én tapasztalatom szerint a mattogrossense-nek csak hibátlan CO2-beoldás a megfelelő (magas CO2 szint, legalább addig, amíg el nem indul!). Nekem hónapokig vergődött mire magához tért, igaz ez a 'red' volt. A lámpát is rá célozd.
 
Az én tapasztalatom szerint a mattogrossense-nek csak hibátlan CO2-beoldás a megfelelő (magas CO2 szint, legalább addig, amíg el nem indul!). Nekem hónapokig vergődött mire magához tért, igaz ez a 'red' volt. A lámpát is rá célozd.

Red egy picit kényesebb
 
A növényke submers volt és szépen nőtt a fazékban. A nanoba helyezve másnap barnulni kezdett, majd bomlani. Attól tartok, hogy ha ma levágom a szép végeit, visszaültetem, pár nap múlva annak is vége, mivel folyamatosan nő, a rohadás is terjed felfelé, de nem éri utol :D
Most kimentettem egy szép véget és leültettem a nagy akiba, hátha megmentem. A co diffúzort már 4 napja áthelyeztem, hogy közvetlenül mellette eregesse a bubikat.
 
Attól tartok, hogy ha most levágom a szép végeket, lelassul a növekedésben, utoléri rohadás a végét és dobhatom ki. Vízhőmérséklet nem lehet problémás? (sima szobahőmérséklet, 22 fok körül, még a lámpa sem melegít, mivel LED-es.)
A másik, amire gondolnék, az a friss Amazonia talaj, hátha valamit csinál a vízzel.
 
Attól tartok, hogy ha most levágom a szép végeket, lelassul a növekedésben, utoléri rohadás a végét és dobhatom ki. Vízhőmérséklet nem lehet problémás? (sima szobahőmérséklet, 22 fok körül, még a lámpa sem melegít, mivel LED-es.)
A másik, amire gondolnék, az a friss Amazonia talaj, hátha valamit csinál a vízzel.

Amit a vízzel csinál az pont a növények nagyon gyors növekedésének kedvezne. 22 celsius fok ideális növényes akiban.
 
Azért köszönöm a hozzászólásokat, próbálkozok..:)
Amazoniánál arra gondolok, hogy a mikropor, ami kimosódik belőle az elején, megül a leveleken, ami lefog annyi fényt, ami pont elég a rohadáshoz. Ne feledjük, egy 7W-os led világít "csak".
 
Sziasztok, amióta átálltunk élesztős co2-ról palackosra, az addig gyönyörűen burjánzó tripartitánk a következő tüneteket produkálja: a levelek töredeznek, a szélük bebarnul, némelyik levél sárgul. Új hajtásokat se nagyon látok. Ez mit lehet és mit kellene vele kezdeni? A többi növény láthatóan jól érzi magát (rotalák, blyxa, pogostemon erectus, mohák, cryptok). A co2 szint elvileg ugyanaz, legalábbis a dc szerint.

20130106_151716.jpg
 
Valaki megtudná mondani, hogy mi lehet a baja az anubisainak?
Nem mechanikai sérülések. RC-k és otok vannak még csak illetve helena és egy ismeretlen csigafaj (akitől a csigát kaptam megnyugtatott, hogy a növényeket nem bántják és amiket tőle kaptam azokon tényleg semmi sérülés nincsen)

S5302430_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S5302431_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S5302432_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére