• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between rocks

Na igen, az tuti hogy trükköznek, vagy a másik lehetőség ami megfordult a fejemben hogy durván sokat adagolnak azokból a tápokból, mondjuk sokat tápoztam én is az új ADA módszerrel (brighty-k, mineral, iron, nitrogen) egész jó volt, tényleg nagyon stabil volt az akvárium, persze ha jól sikerült belőni a mennyiségeket, de a gyári adagolásnál ott sem kellett sokat változtatnom. Jelnleg a piros az nekem sem piros :D Igaz meg kéne ejtsem rajtuk az első metszést is, jövő héten meg fog történni és akkor majd az új hajtásokon derül ki igazán, ez még csak az ültetési növekedési állapotuk. :)



Azt hiszem említették ezt a nevet is rájuk és még sok mást is, igen kb 1.5cm körül van a test méretük :)
 

Valóban ők lesznek azok köszönöm, a másik pedig akkor stimmel a moszkító :)
 
Eddig szűkösen adagoltam, talán ez probléma volt, most napi 5ml megy 1 hete és figyelem a reakciókat a növényeken, és látok is talán fejlődést így már, de még leskelődök. :) Persze a gyártó 100 (nekem kb 120 liter a 80x40x40cm teljes számítással, ebből a nettó amivel feltöltöttem az olyan 90 liternyi víz kezdéskor) literre ha jól rémlik 3ml-t ad meg, de azt én is keveslem igazából.
200 literre 3,5ml-t adok. Elég masszív növénytömegem van.
 
az egyikre, a "csíkos" halakra moszkító razbórákat mondtak,

Urophtalmidesnek á türkizcsíkú törperzbórának tűnik nekem.

A cyano megjelenésében a nitrát hiány is szerepet játszhat. Az antibiotikum-kúrával párhuzamosan a nitrátszint emelése segít végleg megszabadulni tőle. Nálam iszonyat brutál cyano fertőzésre akvarisztikában használatos antibiotikumot adtam - Sera bactopur direct tablettát, visszaszorította a dögöt, majd a nitrát emelése megadta neki a kegyelemdöfést.
 
Jelnleg a piros az nekem sem piros :D Igaz meg kéne ejtsem rajtuk az első metszést is, jövő héten meg fog történni és akkor majd az új hajtásokon derül ki igazán, ez még csak az ültetési növekedési állapotuk. :)
Gyökértápon sok múlik. Topolás után 1 hétig erőteljesebb, rózsás, majdnem piros a Rotala colorata, majd(amikor gyökeret is ereszt) utána a csúcshajtás világosabb, sokszor sárgás fakó, majdnem zöld az első pár levélig. Brutál sok kálium (60ppm)gyűlt fel, amikor majdnem egy hónapig kimaradt a vízcsere. Ennek ellenére stabil volt az üveg.
 
Urophtalmidesnek á türkizcsíkú törperzbórának tűnik nekem.

A cyano megjelenésében a nitrát hiány is szerepet játszhat. Az antibiotikum-kúrával párhuzamosan a nitrátszint emelése segít végleg megszabadulni tőle. Nálam iszonyat brutál cyano fertőzésre akvarisztikában használatos antibiotikumot adtam - Sera bactopur direct tablettát, visszaszorította a dögöt, majd a nitrát emelése megadta neki a kegyelemdöfést.
A cyano tudja hasznosítani a légkör nagy részét kitevő, N2 molekula formájában jelen lévő nitrogéngázt is, a növényekkel ellentétben. Ezért figyelhető meg adott esetben, hogy erősen nitrátszegény környezetben is burjánzik, vetélytárs hiányában.
 
Urophtalmidesnek á türkizcsíkú törperzbórának tűnik nekem.

A cyano megjelenésében a nitrát hiány is szerepet játszhat. Az antibiotikum-kúrával párhuzamosan a nitrátszint emelése segít végleg megszabadulni tőle. Nálam iszonyat brutál cyano fertőzésre akvarisztikában használatos antibiotikumot adtam - Sera bactopur direct tablettát, visszaszorította a dögöt, majd a nitrát emelése megadta neki a kegyelemdöfést.
Ohh, köszönöm szépen, nagy segítség mindkettő, ki fogom próbálni ezt a tablettát. :) Nagyon szépen köszönöm :)

Iszonyat sok infóval bomzátatok meg ma este, hirtelen nem is tudom hova tenni őket, feldolgozom őket egyesével és cselekszem :D
 
Nálam iszonyat brutál cyano fertőzésre akvarisztikában használatos antibiotikumot adtam - Sera bactopur direct tablettát, visszaszorította a dögöt, majd a nitrát emelése megadta neki a kegyelemdöfést.

Valahogy a nitrát emelése nálunk sosem működött. Elképzelhető, hogy bizonyos arányoknak stimmelni kell.
De eddig a blackout, manuál eltávolítás, antibiotikumon kívül nem nagyon hatott semmi :)

Az alga köszöni, de vígan burjánzik olyan akváriumokban is, ahol EI tápozás megy és nitrát az egekben.
 
Jól mondta Évi, a másik hal valóban uro.
Valahogy a nitrát emelése nálunk sosem működött. Elképzelhető, hogy bizonyos arányoknak stimmelni kell.
De eddig a blackout, manuál eltávolítás, antibiotikumon kívül nem nagyon hatott semmi :)

Az alga köszöni, de vígan burjánzik olyan akváriumokban is, ahol EI tápozás megy és nitrát az egekben.
Valamiért nem láttam az értesítésekben az üzeneteiteket :oops:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Végre akkor fény derült a halacskák kilétére is, és hát ez az alga meg majd meglátjuk mire sikerül vele jutni..

A mai napon megkezdtem a Sera Bactopur direkt adagolását @evavigh tanácsára és segítségével :) Ma bekerült, három napig nézem az undorító zöldes sárgás színét ami nme tudom le fog-e tisztulni, gyanítom hogy nem, aztán egy jó kis vízcsere és meglátjuk mire jutunk. Ma is elvégeztem egy vízcserét amivel együtt próbáltam kitakarítani az összes létező cianot aztán beleöntöttem a szétzúzott és feloldott tablettákat, szám szerint kettőt.
Szűrő megy, Co2 áll, remélem a legjobbakat , valahogy már kicsit reményvesztett hangulatban voltam eddig az algával szemben, de most majd hátha.. :)
Szorítsatok :D

IMG_20220120_160859.jpg
 
Sziasztok. Egy kis helyzetjelentés a Sera baktériumos kezelésről.
Múlt héten csütörtökön elekzdtem a kezelést, három napot ír a dolog és utána feles vízcsere. Sajnos nem vált be mert majdnem még több lett a ciano mint volt :D
Ezen felbuzdulva jól kitakarítottam ismét azt a dögöt, azokon a helyeken a növényeket is visszavágtam hogy még véletlenül se maradjon a felső felükön, aztán nekikezdtem még egy kúrának. Annyi különbséggel hogy a 3 nap helyett hagytam 6 napig a vizet és a mai napon cseréltem egy 80%-os vízcserét. Látszólag nem találtam sehol ebből a nyavalyás algából, de azért azokat a helyeket ahol volt előzőleg, szépen kiporszívóztam most is a szívó csővel, aztán egyelőre marad a várakozás :)
Adagoltam egy kis szűrő baci indítót, mert azt írják hogy nem árt, elkezdtem a nitrát szint emelését egy az easylife nitro-val.
2 hete emeltem meg az apt zero adagolást 5ml-re, ez nagyon jótékony hatással volt a növényekre, szépen elkezdtek növekedni, erősebb és szebb a színük is, meglátjuk merre indul el most az akvárium élete :)
Hoztam egy fotót is egyből vízcsere után, illetve a szekrénykémről is így már belakva mennyi a cucc benne :D

DSC_2162-Edit.jpg

DSC_2160.jpg

Egyszer valaki kérte lehet még az előző naplómban, nem tudom, az akvárium mögötti helyiségben a technikát, felfedem a kulisszát. :D Kicsit puritán, rendezetlen meg nem a legszebb a helyiség, de tárolás szerepet foglal el csak, használaton kívüli helyiség, így nem fordítok rá sok időt, energiát és pénzt, hogy rendbe rakjam mert nincs értelme sem :) A tető széklábra van rögzítve a reaktor, szekrényben van a szűrő, úgy van belőve hogy a szűrő teteje az bent az akvárium aljától kb 10 cm-rel lejjebb van a megfelelő feltöltés miatt, viszont még olyan magasságba, hogy ne kelljen pluszban sokat küzdjön az emelési magassággal, elég hogy a csövezés picivel hosszabb így, mint ha az akvárium alatti szekrényben lenne, igaz nem sokkal. Így is próbáltam kompenzálni a reaktor és a csövezés miatti veszteséget, hogy minimalizáljam azt.

DSC_2169.jpg DSC_2170.jpg
 
Nincs benne semmi cask a matrix meg a perlon és a kék szivacs a tetején :)
Akkor nem értem, hogy nem működött.
Bár én ezt az akvarisztikai gyógyszert nem ismerem, én azzal toltam amit írtam neked, az 5napos volt és nyoma se volt utána cyanónak. Ahogy látom, bal oldalt a talajmentén maradt még rendesen. De ettől függetlenül szép az összhatás.
 
Akkor nem értem, hogy nem működött.
Bár én ezt az akvarisztikai gyógyszert nem ismerem, én azzal toltam amit írtam neked, az 5napos volt és nyoma se volt utána cyanónak. Ahogy látom, bal oldalt a talajmentén maradt még rendesen. De ettől függetlenül szép az összhatás.
Igen a talajban még van egy kicsi, de annak a nagy része már elhalt, csak most nem volt kedvem a bal oldalt kitisztítani, a jobb oldalt megcsináltam aztán elfogyott a kedv és az idő :D majd a következő alkalommal ha nem terjed el akkor kiszedem onnan is :)
 
Sziasztok.
Eltelt egy hónap az utolsó naplózásom óta.
Sok minden esemény nem történt, az utóbbi hétben végrehajtottam a cyano ellen egy második hadjáratot, mert sajnos az előző Serás kísérlet nem sikerült. Sikerült beszereznem antibiotikumot egy állatorvos segítségével, aztán @Burney segítségével amit innen is köszönök ismét, beadagoltam az akváriumba feloldva. A kezelés most fejeződött be csütörtökön így az eredményességéről még nem tudok nyilatkozni, de remélhetőleg ezzel már sikeres lesz a harc. (Elkiabálni mindenesetre nem szeretném)
Aztán most vissza van vágva minden növény frissítés gyanánt, meg van ritkítva minden, ösvény helyrehozva és a kövek is lesikálva fogkefével, Szóval tegnap ráment 2 óra hossza, de most kinéz valahogy legalább :) (eltekintve a növényeket, nekik most kell pár hét)
Meglátjuk mit sikerül összehozni az összképben pár hét múlva, szeretnék ebből is egy faliképet szóval remélem szépen helyre kupálódik :D

51948730912_26bf40f638_h.jpg
51949708196_67534e1fc1_h.jpg
 
Sziasztok.

Eltelt néhány hét az akváriumban ismét, szinte kijelenthetem hogy a cyano kezelés hatásosnak tűnik, egyelőre nem kellett küzdenem vele és nem is látom nyomát szerencsére.
Szóval nagy köszönet mindannyiótoknak akik segítettek, különösen @Burney :)
Sajnos a gyep elég rossz állapotban van és valamiért zöldülnek a kövek is, de erre majd ki kell találnom valamit. A fűbe azon gondolkodtam, hogy frissítés gyanánt új adagokat ültetnék bele ami kicsit feldobná az egész előteret.
Gondolkodom, hogy a bal hátsó sarokban a piros növényzetet kibányászom és valami alacsony növésű növénykét ültetek a helyére, de ez még kidolgozás alatt, következő hónapok kérdése lesz. :)
A szűrésemmel nem vagyok valami elégedett, olyan mintha a 2273 Eheim szűrőm kicsit kevésnek bizonyulna most ennél a berendezésnél a reaktorral. Kevésnek érzem a vízforgatást és a szűrés minőségét is kicsit furcsállom. Szűrőben kell időnként cserélni a szűrőanyagot? Matrix van benne kb 4 vagy 5 éves lehet. Át szoktam mosni vízben és annyi, semmi különlegeset nem szoktam vele tenni.
Szóval sajnos nincs valami csúcsformában az akvárium, főleg hogy szeretném még lefotózni, hogy kikerüljön a falra a többi közé, ezért kénytelen leszek valahogy gatyába rázni a berendezést :)

DSC_2244-Edit.jpg
 
Back
Oldal tetejére