• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Mióta beletettem azóta nem nyúltam hozzájuk. :) ADA tápozásnál nem volt gondom az algásodással csak egyszer de az is azért mert a szűrőt hanyagoltam el és nem takarítottam. Azt rendbe tettem, egy vízcsere és az alga eltűnt. GA tápozásnál az előző berendezésnél voltak gondok ,azzal nem tudtam rendesen tartani, mindig penge élen volt az egyensúly de azt nem pont a tápra fogom hanem ott nem voltak akkora igényű növények hanem szinte csak montecarlo gyepet neveltem minimál stílusban :)
Értem, és köszönöm. GA tápozást használok.
 
Sziasztok!
Először is nagyon boldog újévet szeretnék kívánni minden kedves Akvakertésznek és családjának! Legyen scapekben és eredményekben gazdag az év! :)
Sajnos az ünnepek alatt volt egy nagyobb halpusztulásom, 11ből egy éjszaka alatt 5db halacskám maradt, az összes öregebb halam eltávozott az örök tengerekre :( purigent cseréltem a szűrőben amit csak folyó vízben mostam át és szerintem ez volt a gond, mert akkor mást nem tettem az akváriummal. Így legközelebb áztatni fogom sokat mielőtt egy újat betennék. Most az új évet hal vásárlással kezdem majd.
Megvolt az idei első vízcsere és karbantartás is. És az új évben is naplózunk tovább :D

IMG_20190105_110658.jpgIMG_20190105_110707.jpgIMG_20190105_111851.jpg
 
Utoljára módosított:
Inkább a szűrő megbontáshoz lehet köze a pusztulásnak, a Seachem Purigen lögyböléssel szerintem semmit nem csináltál.

Hát nem tudom. Szűrővel nem csináltam semmit csak a durva szivacsot átmostam akvárium vízben mert sok volt benne a növény maradék. Ezen kívül semmit nem tettem vele, így csak a purigenre gyanakszom, biztos áztatnám legközelebb ha új kerülne bele. Bármi is volt, csak az idősebb halakra volt hatással, a fiatalok átvészelték és semmi jelüket nem mutatták hogy betegek, ezt sem igazán értem, de gyorsan vizet cseréltem majdnem teljesen és akkor helyre állt a rend, mindenki jól van szerencsére.
 
Kedves naplóm (és nézői) :)

Ma egy nagyon durva gyérítésben volt része az akváriumnak és úgy döntöttem hogy miért ne mutatnám meg ezt is a közösségnek (akit egyáltalán érdekel :D ), mindig csak a tökéletes közeli állapotokat látjuk nagyrészt, legyen akkor most egy ilyen ebben a naplóban is :)
A stemeket szinte tarra vágtam kis frissítés gyanánt és most azt tervezem vele hogy megpróbálom alacsonyabban tartani és nem felengedni a víz felszínéig. Kíváncsi leszek így mennyivel mutatja másabb arcát majd, még nem próbáltam :)

DSC_0248.jpg

A másik amivel ma ténykedtem, nem tudom emlékeztek még ennek az akváriumnak a kis tesójára, a 7 decis pöttömkére. Nos, azt ahogy elindítottam szinte magára is hagytam, így algatenger lett és a víz fele is elpárolgott, nem szenteltem neki elég időt, sok volt a munka sajnos amit bánok is. Így tegnap teljesen elbontottam azt a berendezését és újra rendezgettem félig meddig a kicsikét. Nagy terveim vannak vele, most remélhetőleg nem lesz algatenger :D
Még várok egy kis faanyagot és növényt GA-ból, ma leadtam a rendelést, jövő héten remélhetőleg minden a helyén lesz.
Kap seachem matrix biológiai szűrőanyagot a gyári szivacsok mellé és most jön az igazán őrültség, meg fogok próbálkozni mini parvulát nevelni benne. CO2 nélkül biztosan érdekes lesz, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy siker vagy bukás lesz belőle :D Remélhetőleg időm is mindig annyi lesz rá mint amennyit megérdemel :)
Meg is mutatom :)

DSC_0253.jpg

A nagy kő súlyozás gyanánt van a közepén, nem tudom felúszna a redmoor vagy sem így biztosra mentem, jövő héten megpróbálom kipaterolni :D
 
Élmény volt olvasni a naplód. A nagy akváról készült videót kb. 10-szer néztem meg egymás után.

Köszönöm szépen, igyekszem mindent dokumentálni magamnak is és azok számára is akik most kezdenék a hobbit hogy mire lehet számítani :) Sokat tanultam én is pár naplóból két éve mikor ezt a hobbit kezdtem és ha már csinálom illetve létezik a fórum mint lehetőség hogy másnak is segítsünk a naplónkkal, hát akkor miért is ne :)
 
Hoztam pár fotót, rég voltam már errefelé. :)
Kezdeném egy kis kukkolóval aki valószínűleg nem szereti ha fotózzák :D kukkolt csak velem szemben és biztos cifrákat gondolt rólam és a felmenőimről :D
47043586462_9330227319_k.jpgAmano shrimp by Tamás, on Flickr

Egy gyönyörű taiwan garnélám :)
32154055397_59c661dbaa_k.jpgTaiwan bee blue bolt by Tamás, on Flickr

És a többit csak úgy :D
47043587662_7db7a4a840_k.jpgAmano shrimp by Tamás, on Flickr
47095757101_76ab1a9878_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
46182225185_df6f9294e5_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
32154056867_c202c990eb_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Köszönöm! :)
Pedig ha hiszed ha nem, semmi különöset nem teszek :) heti vízcseréken kívül hozzá sem nyúlok semmihez :) Az elejétől kezdve teljesen algamentes.
Az üvegre pár hónap után jön egy pici pont alga, az számomra azt jelzi hogy a szűrő elkoszosodott, ez 3-4 hónap általában. Kipucolom a szűrő szivacsokat, átmosom picit a szűrőanyagokat, szivaccsal letörlöm a pontokat és onnantól kezdve ismét semmi probléma :) A miértjét én sem tudom hogy miért kerül el az alga, miért nincs sehol de baromira nem bánom :D
 
Sziasztok.
Az a sajnálatos eset van, hogy bizonyos okokból költség csökkentéseket kell eszközölnöm és sajnos az akvárium (is) issza meg a levét. Szeretném ebben a véleményeteket és segítségeteket kikérni.
A havi tápanyag a három ADA 300ml tápból tevődik össze, ez a mennyiség 1 hónapig tart ki kb ekkora akváriumnál. Így a tápozáson változtatni szeretnék olcsóbb irányba. És itt szeretném megkérdezni hogy az ADA helyett ti mit használnátok egy ilyen növényes akvában amiben elég sok fajta gyors és lassú növekedésű növény van? A GA 1 literes tápjai árban és mennyiségben ugye eléggé verhetetlennek tűnik, csak ott félek hogy véletlenül algatengerbe fulladok, az előző Rainbow Valley fantázia nevű minimalista elrendezésemben azt használtam és hetente elég sok idő elment a kövek vakargatásával mert sok alga ragadt rajtuk folyamat. Az ADA eléggé beton stabil tápozás, tudom két különböző szempontból épül fel a két tápozási módszer, ezért sem akarom hasonlítgatni, abban csak parvula volt és acicularis szóval nem nagy tápanyag igények voltak ott.

Mi a véleményetek, esetleg tanácsotok? Bármit szívesen fogadok :)
 
Sziasztok.
Az a sajnálatos eset van, hogy bizonyos okokból költség csökkentéseket kell eszközölnöm és sajnos az akvárium (is) issza meg a levét. Szeretném ebben a véleményeteket és segítségeteket kikérni.
A havi tápanyag a három ADA 300ml tápból tevődik össze, ez a mennyiség 1 hónapig tart ki kb ekkora akváriumnál. Így a tápozáson változtatni szeretnék olcsóbb irányba. És itt szeretném megkérdezni hogy az ADA helyett ti mit használnátok egy ilyen növényes akvában amiben elég sok fajta gyors és lassú növekedésű növény van? A GA 1 literes tápjai árban és mennyiségben ugye eléggé verhetetlennek tűnik, csak ott félek hogy véletlenül algatengerbe fulladok, az előző Rainbow Valley fantázia nevű minimalista elrendezésemben azt használtam és hetente elég sok idő elment a kövek vakargatásával mert sok alga ragadt rajtuk folyamat. Az ADA eléggé beton stabil tápozás, tudom két különböző szempontból épül fel a két tápozási módszer, ezért sem akarom hasonlítgatni, abban csak parvula volt és acicularis szóval nem nagy tápanyag igények voltak ott.

Mi a véleményetek, esetleg tanácsotok? Bármit szívesen fogadok :)
Nekem az a velemenyem, nem a draga a draga, es nem az olcso az olcso. Mivel van tapasztalatod mas tapozassal, tudod milyen az, amikor karbantartaskor suvickolsz, a novenyek szepen fejlodnek, de megse hozzak az elvartakat. Nyilvan mas tappal havi 8ezer korul tudsz porolni, evi 100korul, de azt vedd figyelembe az ada tapokkal milyen dolgozni, milyen eredmenyeket ertel el. Ha nyomos okod van a valtasra megertelek, ha nincs, akkor nem valtanek! Szerintem...
 
Back
Oldal tetejére