• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Mountain

Hoztam egy kis visszaemlékeztető összeállítást az eddigi akváriumokról, milyen úton jutottam a jelenlegi naplómig. :)
A Rainbow Valley naplóm volt az első valamire való berendezésem ami elnyerte a tetszésemet és igazán kiadták a növények is a szuper formájukat. Az elején nagyon ingadozó volt az egyensúly, hol algásodtam, hol pedig rendben volt minden. Ez szerencsére elmúlt és a megszűnéséig tökéletesen üzemelt mindenféle probléma nélkül. Itt álltam át ADA tápozásra és imádtam, ahogy a család többi része is. :) Ez volt a tanuló akváriumaim és berendezéseim egyike, itt rengeteget változtattam a technikán, lámpákat cseréltem, CO2 rendszert variáltam és a tápadagoló rendszert is ebben állítottam hadra. A Rainbow Valley volt az első gyöngyszemem ha kifejezhetem így magam.

DSC_8961-Edit-4.jpg

Aztán jött a The Tunnel of Green berendezésem. Itt ismét csak nagyot léptem más irányokba, tekintve a hardscape-t vagy épp a növényzetet, illetve itt változott az akvárium üveg is. Ez a berendezés foglalta el elsőként az OptiWhite akváriumot ami méretben is 5cm-el mélyebb lett, 80x35x40-ről 80x40x40cm-re módosult az üveg méret amit nem bánok a mai napig sem hogy befektettem. Ez a berendezés indult el táptalaj nélkül csak általános aljzattal, Amazonával és táprudakkal ami elég jól teljesített, az elejétől a végéig algamentesen tudtam üzemeltetni az akváriumot. Itt használtam először magasra növő és színes háttérnövényzetet, és itt került használatba egy második akvárium lápa is, mert az első gyengének minősült a piros színek előcsalogatására. Sokat tanultam ebben a berendezésben a karbantartásokról a növények nyírásáról és a tökéletes tápozás beálíltásáról a növények igényeihez mérten. (Főleg a gyorsan növő háttérnövényzet miatt is). Talán erre a berendezésemre vagyok a legbüszkébb.

1592556779875.jpeg

És itt értem el a jelenlegi berendezésig, a Rocky mountain Scape-hez. A naplóban visszaolvasgatva is láthatjátok hogy mennyire más volt itt minden. Az elején tökéletesen működött minden, de az előtéri növényzettel valahogy egyszer sem jutottam el arra a szintre amire szerettem volna. Nem úgy terjedt ahogy én szerettem volna, a rengeteg cserépnyi pótlás nagyon sokszor elolvadt, eltűnt az éterben. Alga problémáim a ciano kerített hatalmába amivel még nem is lett volna akkora problémám, ameddig meg nem jelent az a nyavalyás szőr alga amit a mai napig sem tudok kiűzni az akvárium életéből. Itt került használatba a CO2 reaktor az AquaCare személyében amivel az elején elég sokszor kellett korrigálnom a CO2 helyes beállításáról, illetve úgy érzem hogy kezd elfogyni a 2273 Eheim szűrésem is így a reaktorral de még épp csiszes az áramlás, jó lesz még egy darabig, majd egy rotor csere és mehet is tovább. A berendezés hamarosan meg fog szűnni, elsősorban az algásodás miatt amit már valamiért nem tudok korrigálni se fénnyel, se co2 beoldással, sem a tápozás változtatással. Szerintem a talaj is kezd kimerülni ezért a hirtelen algásodás, táprúdazni pedig nem szeretném mert ez a berendezés már leszolgálta az idejét a fejemben, a jó formáját nem sok ideig tudtam kiélvezni és szemlélni, így nem lopta be magát a szívembe csak részlegesen, amit mint tudjuk ebben a hobbyban kell a tökéletes szerelem a látványban, másképp megette a fene az egészet :D

1592557554225.jpeg

Az elkövetkezőkről pedig még nagyon homályosak az elképzelések. Sajnos még nem állt össze fejben rendesen, ezért még el sem kezdtem építkezni és berendezni a régi akváriumban.
A technika maradni fog, talajban változás lesz, Az ADA talajrendszerről most áttérek és megpróbálom a Dennerle talajrendszerét, Az új 10in1 táptalajjal ami állítólag 8 évig képes tápanyagot juttatni a növényeknek (?..), illetve az általános talajt is kipróbálom, elég jókat olvastam róla. Kövekből a Seiryu lesz a választott illetve a fás vonal is szerepet fog kapni. Ugyan nem szeretem a mohákat, ebben mégis szeretnék egy két ágat teljesen betekerni majd vele. Ezeket a dolgokat rejtették az előző posztban látott dobozok, és egyelőre ennyi az elképzelésem az egészről, a hardscape sajnos még nem állt össze de talán a the tunnel of green berendezésem továbbfejlesztése lesz az elképzelésem, homokkal, háttérnövényzettel és szeretnék még több fára növesztett kis anubiast, bucephalandra növénykéket és az említett pár mohás ágat.
Meglátjuk mit hoz a jövő. :)
 
A jelenlegi naplóm a mai nappal lezárul. Az élőlények kimentve egy 100 literes akváriumba a hardscape pedig elbontásra kerül.
Az utolsó fotók telefonnal az utókornak :)
IMG_20200620_135332.jpg IMG_20200620_134521.jpg IMG_20200620_135243.jpg IMG_20200620_135256.jpg IMG_20200620_135301.jpg

Folytatás hamarosan, az előkészületek megkezdődtek már, anyagok megvannak, hamarosan építkezés. Természetesen lesz naplója is amit itt fogok közölni ha valakinek van kedve még követni az akváriumom életét. :)
Köszönöm a sok segítséget és a figyelmet nektek!
 

Attachments

  • IMG_20200620_130251.jpg
    IMG_20200620_130251.jpg
    205.8 KB · Megtekintések: 58
A jelenlegi naplóm a mai nappal lezárul. Az élőlények kimentve egy 100 literes akváriumba a hardscape pedig elbontásra kerül.
Az utolsó fotók telefonnal az utókornak :)
View attachment 93020 View attachment 93022 View attachment 93023 View attachment 93024 View attachment 93025

Folytatás hamarosan, az előkészületek megkezdődtek már, anyagok megvannak, hamarosan építkezés. Természetesen lesz naplója is amit itt fogok közölni ha valakinek van kedve még követni az akváriumom életét. :)
Köszönöm a sok segítséget és a figyelmet nektek!
A jelenlegi naplóm a mai nappal lezárul. Az élőlények kimentve egy 100 literes akváriumba a hardscape pedig elbontásra kerül.
Az utolsó fotók telefonnal az utókornak :)
View attachment 93020 View attachment 93022 View attachment 93023 View attachment 93024 View attachment 93025

Folytatás hamarosan, az előkészületek megkezdődtek már, anyagok megvannak, hamarosan építkezés. Természetesen lesz naplója is amit itt fogok közölni ha valakinek van kedve még követni az akváriumom életét. :)
Köszönöm a sok segítséget és a figyelmet nektek!
 
Amellett, hogy nagyon tetszett, és igazán köszi ezt a tanulságokban is bővelkedő naplót,
talán annyi megjegyzést engedj meg, hogy szerintem ha az eredeti elképzelésednél
-esetleg apróbb módosításokkal- de jobban kitartassz, az ütősebb, markánsabb lett volna.
Sajnos az egyébként hasznos tanácsokat megfogadva, végül kissé talán túl óvatosra vetted,
ami a kialakítandó hegyvidéket illeti.
 
Back
Oldal tetejére