• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

ftamas0201

Főkertész
Egy kis helyzet jelentés.
Hétvégén kicsit gyomláltam az előtéri növényzeten, sok sok csomóban kiszedtem az elburjánzott zsiványokat, kicsit helyre igazítottam őket, kicseréltem egy kis homokot.
Sajnos egy-két apró fa részletet is sikerült leszedni a kövekről, elengedett a ragasztás ezeket pótolni fogom valószínűleg a mostani hétvégén. És itt még nem állok meg, még kicsit formálni fogom az előtéri növényzetet, illetve egy-két részletet is lehet még hozzá fogok adni apróbb kövek formájában vagy ilyesmi. Ez még nincs eldöntve, majd megnézem mi van még ami nincs felhasználva és kiderül mi lesz. :)

DSC_1601-Edit.jpg

evavigh

Legenda
Egy kis helyzet jelentés.
Hétvégén kicsit gyomláltam az előtéri növényzeten, sok sok csomóban kiszedtem az elburjánzott zsiványokat, kicsit helyre igazítottam őket, kicseréltem egy kis homokot.
Sajnos egy-két apró fa részletet is sikerült leszedni a kövekről, elengedett a ragasztás ezeket pótolni fogom valószínűleg a mostani hétvégén. És itt még nem állok meg, még kicsit formálni fogom az előtéri növényzetet, illetve egy-két részletet is lehet még hozzá fogok adni apróbb kövek formájában vagy ilyesmi. Ez még nincs eldöntve, majd megnézem mi van még ami nincs felhasználva és kiderül mi lesz. :)

View attachment 148477

Az óriás bozontos macskát látja más is ott ücsörögni a faágon? 😀
És még mindig nagyon tetszik az akva!! :love:

ftamas0201

Főkertész
Megérte időt áldozni rá! Jól sikerült a csinosítgatás! Grat!👌

Még azért szeretnék változtatni mert nem vagyok maradéktalanul elégedett, de apránként tudom csak ezt megcsinálni időhiány miatt meg gyógyulgatok folyamatosan :)

Az óriás bozontos macskát látja más is ott ücsörögni a faágon? 😀
És még mindig nagyon tetszik az akva!! :love:
Ezt még nem fedeztem fel :D De sokáig nem is lesz látható mert minden eshetőség szerint a hétvégén az is komoly nyírásra kerül :D

ftamas0201

Főkertész
Sziasztok.
Kicsit rendhagyó bejegyzésem következik és kivételesen nem az akváriumról lesz szó hanem egy új jövevényről, méghozzá egy Wabi tál építéséről. :)
Az átköltözés után sokkal több helyem lett a nappali révén ahol most az akvárium is elhelyezkedett. Lettek új polcok, bútorok stb.. és ezeken maradt bőven hely egy régi vízióm megvalósításához aminek most jött el az ideje.
Az üveget GA-ból vásároltam 9cm magas és 25cm átmérőjű üvegtől van szó, megtöltöttem Dennerle általános talajjal és elkezdtem benne legózni a Frodo kövekkel aminek a végeredményét láthatjátok :) A világítás egy kis led lámpa lesz aminek még valami tartót kell kitalálnom mert jelenleg a papírdobozában áll egy kővel a tetején ami tartja hogy ne boruljon el :D
Egyelőre még a növényesítésről nem tudok sokat mondani, annyi hogy sok fajtát nem szeretnék ebbe, én parvulát (acicularist) gondoltam, mindig is ki szerettem volna próbálni a gyep növesztést szárazon is, csak még sajnos semmit nem tudok a Wabi és a szárazon építés dolgairól, indításáról és kezeléséről ezért még várok kicsit és tájékozódom a témában, mielőtt elindulna útjára. A berendezése igazából nagyjából elkészült, még itt ott lehet ki fog egészülni, de egyelőre ennyi. :)

DSC_1614.jpg

DSC_1616.jpg

DSC_1617.jpg

mmccannon

Mágus
Egyelőre még a növényesítésről nem tudok sokat mondani, annyi hogy sok fajtát nem szeretnék ebbe, én parvulát (acicularist) gondoltam, mindig is ki szerettem volna próbálni a gyep növesztést szárazon is, csak még sajnos semmit nem tudok a Wabi és a szárazon építés dolgairól, indításáról és kezeléséről ezért még várok kicsit és tájékozódom a témában, mielőtt elindulna útjára. A berendezése igazából nagyjából elkészült, még itt ott lehet ki fog egészülni, de egyelőre ennyi. :)
Ehhez szerintem jobban illene HC pázsit a maga kis apró levélkéivel még ha meg is nő, nem takarja el az izgi részeket a talaj közelében.
A kőre meg 1-2 helyre mehetne Riccardia, esetleg még Stau közéjük.
Nekem elég rázós volt a wabi kezdés, de ezek a növények szinte atombiztosak, és (nálam) beváltak.
Majd a közeljövőben fogom magasabbra tenni a lécet, egy kis Tillandsiával megtűzdelve.

ftamas0201

Főkertész
Ehhez szerintem jobban illene HC pázsit a maga kis apró levélkéivel még ha meg is nő, nem takarja el az izgi részeket a talaj közelében.
A kőre meg 1-2 helyre mehetne Riccardia, esetleg még Stau közéjük.
Nekem elég rázós volt a wabi kezdés, de ezek a növények szinte atombiztosak, és (nálam) beváltak.
Majd a közeljövőben fogom magasabbra tenni a lécet, egy kis Tillandsiával megtűzdelve.

Nagyon köszönöm a válaszod, titkon ilyesmi válaszokra vártam, egy kis tanácsra :D
Amúgy én is gondolkodtam, hogy ilyen montecarlo vagy Cuba gyep legyen, csak a gyep fetisizmusom néha elnyomja a józan eszemet, csak mert nagyon szeretem azt a növényt :D egyébként valószínűleg az lesz a választásom, mohára is gondoltam, bár ott inkább ilyen természetbeli mohákra ami nagyon apró szerkezetűek, GA-ban van is azt hiszem a viváriumi növények között.
TM-Reptiles Terráriumi moha élő 30x30 cm TM-Reptiles Frog Moss élő moha (csillagmoha)
Ilyesmikre gondoltam. Az indítást valószínűleg jövő hétre teszem, mert kell növényeket vennem hozzá. :)

Ádám_

Veterán
Sziasztok.
Kicsit rendhagyó bejegyzésem következik és kivételesen nem az akváriumról lesz szó hanem egy új jövevényről, méghozzá egy Wabi tál építéséről. :)
Az átköltözés után sokkal több helyem lett a nappali révén ahol most az akvárium is elhelyezkedett. Lettek új polcok, bútorok stb.. és ezeken maradt bőven hely egy régi vízióm megvalósításához aminek most jött el az ideje.
Az üveget GA-ból vásároltam 9cm magas és 25cm átmérőjű üvegtől van szó, megtöltöttem Dennerle általános talajjal és elkezdtem benne legózni a Frodo kövekkel aminek a végeredményét láthatjátok :) A világítás egy kis led lámpa lesz aminek még valami tartót kell kitalálnom mert jelenleg a papírdobozában áll egy kővel a tetején ami tartja hogy ne boruljon el :D

View attachment 150189

View attachment 150190

View attachment 150191
Szuper, jó kis HS lett! Az eleje nehéz lesz, ez egy lapos tál, így ha eljutsz a fólia nélküli időszakig, valószínűleg gyakrabban kell majd spriccelned mint egy öblösebb tálat. Talán emiatt is jobb ötlet valami apró levelű gyep, talajközelben magasabb lesz a pára, és több fog látszani a kövekből is. Nekem a szemem nem kíván a kövekre mohát, túl szépek ahhoz hogy takargasd őket! 😉

Oldal tetejére