• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path of Progress

Kicserélted a homokot Coloradora?Miért nem építed át az akit úgy,ahogy egy zsűri a HAC-on ajánlotta?Tehát a bal oldalt levő lyuk be építésére gondolok!
 
Kicserélted a homokot Coloradora?Miért nem építed át az akit úgy,ahogy egy zsűri a HAC-on ajánlotta?Tehát a bal oldalt levő lyuk be építésére gondolok!
Csal a telefon kameraja, homok valtozatlan :) lyukra nem emlekszem a zsuriknel, a bal hatso kovet kritizaltak paran azt probalom most elerakott kovekkel es novenyekkel finomitani, majd egy rendes foton jobban latszik
 
Csal a telefon kameraja, homok valtozatlan :) lyukra nem emlekszem a zsuriknel, a bal hatso kovet kritizaltak paran azt probalom most elerakott kovekkel es novenyekkel finomitani, majd egy rendes foton jobban latszik
Luca irta: Egy másik tipp: a bal hátsó sarokban lehetne tölteni több szubsztrát és ültetett egy kis növény szőnyeget ... ez javítja a mély érzés ..
En erre gondoltam,hogy meg kéne fogadnod!
Most,hogy vissza olvastam,ez Colorado,La platara emlékeztem!
 
Luca irta: Egy másik tipp: a bal hátsó sarokban lehetne tölteni több szubsztrát és ültetett egy kis növény szőnyeget ... ez javítja a mély érzés ..
En erre gondoltam,hogy meg kéne fogadnod!
Most,hogy vissza olvastam,ez Colorado,La platara emlékeztem!
Ja hat igen, csak ott nincs hely ahol o gondolja :D
 
Helyzetjelentés - 263. nap

Jó régóta megy ez a scape. Bőven a leghosszabban fenntartott akváriumom és még mindig nagyon szeretem. Ő viszont nem szeret. Az elején szép lassan kipusztult/felszakadt a cuba. Próbáltam pótolni, mást ültetni, semmi nem akart működni. Tegnap úgy döntöttem, adok neki még egy utolsó arculatot, kopár hegyvidéket varázsolok belőle. Ma még itt-ott belenyúltam. Most tisztul, holnap szerintem befotózom, addig itt egy átmeneti, koszos, ködös, de a forma már látszik. Visszanézve a régi képeket, sokkal jobban tetszett, amíg szép volt a növényzet. Így még sosem jártam. Sokszor lepett el leküzdhetetlen alga, sokszor untam rá, de az, hogy teljesen kezelhető algamennyiséggel, kitartó szeretettel ápoljam hónapokig és mégse akarjon működni, ez egy új élmény és nem kellemes. Ha elkészül a versenyfotó, mérlegelem, hogy a HAC-ra beadott kép vagy a mostani állja meg inkább a helyét a nemzetközi mezőnyben, de nálam a zöldebb kép a nyerő, hiába lett sokkal látványosabb mára a hardscape.

HD9A5799.jpg
 
Huh, jól be van forgatva a twinstar, én ennyire nem vagyok bátor, szerinted legyek? :)

Egyébként nekem ez a kopár hegyvonulat tetszik eddig a legjobban. A dekorhomokon amazonia a sötétebb foltok?
 
Huh, jól be van forgatva a twinstar, én ennyire nem vagyok bátor, szerinted legyek? :)

Egyébként nekem ez a kopár hegyvonulat tetszik eddig a legjobban. A dekorhomokon amazonia a sötétebb foltok?
Twinstar igy nem algasodik.

Homokon itt-ott van nemi amazonia powder, de inkabb az aqua gravel meg a frodo tormelek adja az aprolekot.
 
Tegnap megvolt a fotózás. Megvan a nyertes kép is, de persze azt nem láthatjátok :) Azért itt egy fotó tegnapról, meg rögtön összehasonlításnak a HAC fotó. Aztán meg pár részlet.

33194914173_b0c8e558e1_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

30998442704_888b44b442_h.jpgMy home tank by Tamás Danyikó, on Flickr

34007701855_1df630d111_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

33194913353_5dee03f7a7_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

34007700145_e685bae87d_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

33966158076_8b5448da1a_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

34007698935_b6462d16ef_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr

33966157676_47cba291fb_h.jpgAquascaping at home by Tamás Danyikó, on Flickr
 
A "halszivárvány" zseniális, a kopárabb táj is jobban tetszik a korábbinál. Nagyon jót tenne szerintem a képnek, ha az oldalüvegek tükröződése segítségével elterülhetne a táj még szélesebben, ebben a két oldalon elhelyezkedő fű gátolja. A kopárabb részeket is megszurkálnám kisebb növénycsomókkal. Persze, ha semmit sem változtatsz, akkor is tetszik.:)
 
Utoljára módosított:
Jobban tetszik most a hosszabbra hagyott acicularis, pont mert kitakarja azt a bénán tükröződős talaj-üveg találkozási vonalat. A kanyon dekorkövezése viszont kicsit vonalzós lett, ahogy a két párhuzamos sokkal jobban kinyomul az előtéri völgybe. A régi képen vadabb volt, és finomabb ívben, hamarabb szélesedett. Mindent összevetve, elég baba lett!
 
miért?:eek:
inkább még kicsit mutogasd nekünk:)
Meg semmi sem biztos. De elvesztettem benne a lenduletet, nyaron nem akarok ennyi energiat fektetni a dologba ugyhogy lehet, hogy letsgo kollegahoz hasonloan egy hardscape only kovetkezik.
 
Helyzetjelentés - 278. nap

VÉGE.
Élt 9 hónapot és 4 napot. Ennyi jutott ennek a scape-nek. Imádtam, szerettem minden változatát, megérte az összes szívást és algavakarást, de elfogyott a motiváció. Úgy érzem, kihoztam belőle, amit tudtam (azt nem mondanám, hogy amit lehetett..). Már a vízcserék is nehezemre estek, nemhogy rendben tartani az egyre szenvedő/ritkuló/felszakadó növényeket.

Még érkezik majd ide versenyfotó, ha lezajlott az IAPLC és mutatható a végleges forma meg talán egy előkelőbb helyezés, mint eddig. Megint ott tartok, hogy én magamon nagy fejlődést látok, meglátjuk, mire lesz elég.

Most pedig következik valami egész más. Már kész a következő scape, összekötegelt red moor ágak mellett ücsörgök a gépnél. Napokon belül start, talán a hétvégén, ha minden jól megy. Most nem versenyzek, ez igazi itthoni akvárium lesz, igazi növényes, nem hardscape-monstrum. Mindig oda-vissza lépkedek a köves és fás dolgok közt, most egyértelműen a fa a soros és a növények tömege. Volt itt szó hardscape-only berendezésről és diszkoszokról, de végül elvetettem, szerintem két napig nem bírnám növény nélkül. De ezt majd egy új naplóban, hamarosan.

Köszi mindenkinek, aki követte vagy csak beleolvasott az akvárium életébe. Sokaktól hallom, mennyire inspirálta őket ez a munka és ez elmondhatatlanul jó érzés. Remélem, innen csak felfelé megy a vonat.
 
Back
Oldal tetejére