• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Nekem az a velemenyem, nem a draga a draga, es nem az olcso az olcso. Mivel van tapasztalatod mas tapozassal, tudod milyen az, amikor karbantartaskor suvickolsz, a novenyek szepen fejlodnek, de megse hozzak az elvartakat. Nyilvan mas tappal havi 8ezer korul tudsz porolni, evi 100korul, de azt vedd figyelembe az ada tapokkal milyen dolgozni, milyen eredmenyeket ertel el. Ha nyomos okod van a valtasra megertelek, ha nincs, akkor nem valtanek! Szerintem...

Hát igazad van, mondasz valamit csak kicsit szűkös most a kassza aztán eljátszottam a gondolattal hogy kicsit olcsóbbra váltani de akkor ezt jól átgonodolom, ésszerű megoldás csak a GA táp lenne ami mennyiségben és árban is jobb, csak vele bizonytalan vagyok a korábbi problémák miatt (ami lehet nem is a táptól volt, nem tudom, az egyensúly penge élen táncolt)
 
Megörökítettem a jelenleg uralkodó állapotokat is a pici akvámban. kapott a hét folyamán acicularis mini pótlást, és új növényként rotala bonsai került bele ami még fel kell cseperedjen. :) Elég szép számban vannak benne már növények, staurogyne, anubias mini, rotala green, acicularis mini és Marsilea hirsuta. Alga fronton még vannak gondjaim leginkább a pont alga ami sújt, más nincs, de ezt is leküzdjük majd :)

7542275423
 
Nekem az a velemenyem, nem a draga a draga, es nem az olcso az olcso. Mivel van tapasztalatod mas tapozassal, tudod milyen az, amikor karbantartaskor suvickolsz, a novenyek szepen fejlodnek, de megse hozzak az elvartakat. Nyilvan mas tappal havi 8ezer korul tudsz porolni, evi 100korul, de azt vedd figyelembe az ada tapokkal milyen dolgozni, milyen eredmenyeket ertel el. Ha nyomos okod van a valtasra megertelek, ha nincs, akkor nem valtanek! Szerintem...

En pont az ellenkezojet gondolom, en valtottam ADA rol Seachemre, es nem sok valtozas tortent. Illetve annyi hogy a zold pont alga kerdes ami ADA val elojott az megoldodott a foszfat adagolassal. Kovetkezo scapemet GA val fogom tolni, mert azert lassuk be a GAs bemutato termi akvak is azzal mennek es szepek. Arrol nem beszelve hogy ugye a nagy azsia scaperek meg poroznak. Szoval amig mersz es megbizhato gyartot hasznalsz, ertem itt foleg a Micro tap minosegere addig nagy gond nem lehet.

ADA es GA kozott az a nagy kulonbseg hogy ADA val ha egy beallt akvan nem cserelsz hetente vizet nem tortenik nagy gond, mig GA az EI es ugye ott kell a vizcsere.

Ez az en velemenyem. Egyebkent az akvad gyonyoru.
 
Cs

Csodaszep! Es azok a kerti "törpek". Foleg Cyd es Szamar. :ROFLMAO:

Köszönjük! :)
Családi közös érdem, egy kis munkája mindenkinek benne van, a törpék édesanyám "érdemei", ő vásárolta össze őket :D Én is szeretem őket, télre el vannak rakva meleg helyre de azért a festésüket sajnos így is megviseli az időjárás nyáron.
Tavirózsa vagy liliom ki hogy nevezi, rekord az 23 virág volt egyszerre kinyílva tavaly nyáron, remélem az idén is lesz ilyenre példa, kár hogy nem örökítettem meg akkor :)
 
Köszönjük! :)
Családi közös érdem, egy kis munkája mindenkinek benne van, a törpék édesanyám "érdemei", ő vásárolta össze őket :D Én is szeretem őket, télre el vannak rakva meleg helyre de azért a festésüket sajnos így is megviseli az időjárás nyáron.
Tavirózsa vagy liliom ki hogy nevezi, rekord az 23 virág volt egyszerre kinyílva tavaly nyáron, remélem az idén is lesz ilyenre példa, kár hogy nem örökítettem meg akkor :)
Remeljuk lesz meg olyan sok rozsaszin szepseg!
Hogy nalatok milyen ugyes es kreativ az egesz csalad! Szep szines minden! Mint az akvariumotok!😍
 
Kedves naplóm és látogatói. :)

Úgy néz ki, hogy hamarosan elérkezik a fordulópont a napló és az akvárium életében. Hamarosan ugyanis bontásra kerül.
Megkezdődtek az előkészületek egy új berendezés elkészítésére, a héten megérkezett a talaj és a frodo kő szállítmány a Greenaquából (külön köszönet, hogy meghallgatták a megjegyzésben írt "igényeimet" a kövek méretéről, királyak vagytok srácok!), így egy sziklás köves alacsony aljnövényzetes scape fog reményeim szerint összeállni. Fejemben már van egy-két elképzelés, hogy mit sikerül majd ebből kihozni az hamarosan pár héten belül kiderül. :)
A berendezés elkészültéig a jelenlegi scape marad, a régi fekete ragasztású de méreteiben közel megegyező akvában fog elkészülni a berendezés. Lesz naplója természetesen annak is, reménykedem hogy sikerül ismét egy (számomra) szép akváriumot megteremteni :)

Addig is pár fotó a jelenlegi állapotokról.

IMG_20190907_141444.jpg

DSC_0650.jpg

DSC_0646.jpg

DSC_0637.jpg
 
Ez nagy kedvencem volt, izgatottan várom a következőt is!

Köszönöm, örülök hogy tetszik/tetszett ez az "alkotásom" :) Én is imádtam minden percét amit vele töltöttem, fura mód soha nem volt gondom az algával ezzel a berendezéssel, ez gondolom annak is köszönhető hogy bazi sok növény volt benne aminek a többsége gyors fejlődésű és felzabáltak minden pluszt ami az akváriumban volt :D Vizet cseréltem, visszavágtam a növényeket, homokot cseréltem pár havonta és ennyiben ki is fújt a karbantartása, nem kellett algát kaparni sehonnan, csupa kellemes időtöltés. volt.
Ma elkezdtem összelegózni a másik akváriumban a több mint 30 kilónyi követ, a nagy része be is került már, de még nagyon sok tervezés és forgatás van vissza mire minden kő beigazodik a helyére. :) hamarosan megmutatom azt is valószínűleg már egy új naplóban, hogy ez megmaradhasson csak ennek a berendezésnek. Még egy nevet kéne kitalálni az újnak és mehetne is a napló. Majd a napokban.. :)
 
Szia!
Szerintem jól néz ki már most csak egy kicsi változtatás kéne talán.
Szerintem a közepét kicsit meg kéne emelni talán hogy magasabban legyen mint a jobb oldali nagyobb kő meg nekem baloldalt szemet szúrt nagyon az a viszonylag simább kő elöl meg mögötte vagy majd növénnyel kéne kicsit takarni vagy ha van másik kő azzal próbálkozni még.
 
Nos, felteszem a sokat érő kérdést illetve segítségeteket kérném :)
Ha ebben a formában maradna a berendezés ami nagyon valószínű, kisebb módosítások itt ott még lesznek a köveknél de a váz az már megvan.
Na most növényesítés. A scape középre van helyezve azaz elől és hátul is van hely szándékosan. Elől gyepet szeretnék mindenképpen, parvula vagy acicularis mini, egy kutya. Viszont hátul nagy a hezitálás. Emeljem meg a talajt és tegyek mondjuk acicularist a simát ami magasabbra nő mint egy mini vagy maradjak lejjebb a talajjal és tegyek háttérnövényeket mint pl rotala sp green vagy rotala hra esetleg. Mit tanácsolnátok amitől igazán ütős kinézetet adna a növényesítés?

Köszönöm a segítségeteket :)
 
Back
Oldal tetejére