• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bednit hromada

higherrr

Főkertész
Sziasztok!
Sok év kihagyás után újra belevetem magam az akvakertészet világába.
2019.03.13-án elindítottam sok régi- és új eszközzel ezt az akváriumot. Egyelőre tetszik, de még lesz pár dolog amit át fogok alakítani a közeljövőben.
Akvárium:
ADA 60x30x36
Bútor:
Még pár éve készítettem egy 60x45x45 akváriumhoz, de sosem használtam fel. 18mm-es fehér bútorlap, ADA stílusban, kicsit túlbiztosítva ehhez a mérethez.
Technika:
Tápozás:
  • Green Aqua micro és macro tápok napi 2-2ml
  • Seachem Flourish Excel
  • CO2 120 bpm
Talaj:
  • ADA Amazonia Light 9l
  • JBL táptalaj
Növények:
  • Microsorum pteropus 'Narrow'
  • Hygrophila pinnatifida
  • Anubias sp. 'Petite'
  • Eleocharis parvula mini 'pusilla'
  • Ludwigia spec. Super Red
  • Rotala spec. green
  • Hydrocotyle tripartita
  • Rotala sp. (Ammania) "Bonsai"
  • Bolbitis heteroctila 'Difformis'
  • Blyxa Japonica (?)

A "farakás" rengeteg kis darabból illetve egy nagyobból áll. Ezeket összeragasztottam, majd súlyozás helyett a még üres akvárium aljához tapasztott tapadókorongokkal és drótokkal rögzítettem amíg nem marad víz alatt magától.
A bútort összecsavaroztam a mellette álló komóddal és kifúrtam mindkettőt a csövek elvezetéséhez, máshogy nem tudtam megoldani. A keletkezett lyukakba fehér műanyag szellőzőgyűrűket ragasztottam, hogy ne nézzen ki olyan vadul a dolog.
A növények ültetése meglepően könnyen és gyorsan ment, de azért három rész a Trónok Harcából így is lement miközben bíbelődtem.
Volt persze fennakadás többször is, de nem részletezném😑
Szóval így indul, de pár ágat még behelyezek, lavakő mohával esélyes, hogy lesz benne, és ha bejön a hydrocotyle gyep a jobb első részen akkor lehet a parvula is azzal lesz helyettesitve. A blyxa sem biztos, hogy marad, arra még ki kéne találni valamit amihez szívesen olvasnék bármilyen ötletet.
74425
74426

74427
 
Sziasztok!
Sok év kihagyás után újra belevetem magam az akvakertészet világába.
2019.03.13-án elindítottam sok régi- és új eszközzel ezt az akváriumot. Egyelőre tetszik, de még lesz pár dolog amit át fogok alakítani a közeljövőben.
Akvárium:
ADA 60x30x36
Bútor:
Még pár éve készítettem egy 60x45x45 akváriumhoz, de sosem használtam fel. 18mm-es fehér bútorlap, ADA stílusban, kicsit túlbiztosítva ehhez a mérethez.
Technika:
Tápozás:
  • Green Aqua micro és macro tápok napi 2-2ml
  • Seachem Flourish Excel
  • CO2 120 bpm
Talaj:
  • ADA Amazonia Light 9l
  • JBL táptalaj
Növények:
  • Microsorum pteropus 'Narrow'
  • Hygrophila pinnatifida
  • Anubias sp. 'Petite'
  • Eleocharis parvula mini 'pusilla'
  • Ludwigia spec. Super Red
  • Rotala spec. green
  • Hydrocotyle tripartita
  • Rotala sp. (Ammania) "Bonsai"
  • Bolbitis heteroctila 'Difformis'
  • Blyxa Japonica (?)
A "farakás" rengeteg kis darabból illetve egy nagyobból áll. Ezeket összeragasztottam, majd súlyozás helyett a még üres akvárium aljához tapasztott tapadókorongokkal és drótokkal rögzítettem amíg nem marad víz alatt magától.
A bútort összecsavaroztam a mellette álló komóddal és kifúrtam mindkettőt a csövek elvezetéséhez, máshogy nem tudtam megoldani. A keletkezett lyukakba fehér műanyag szellőzőgyűrűket ragasztottam, hogy ne nézzen ki olyan vadul a dolog.
A növények ültetése meglepően könnyen és gyorsan ment, de azért három rész a Trónok Harcából így is lement miközben bíbelődtem.
Volt persze fennakadás többször is, de nem részletezném😑
Szóval így indul, de pár ágat még behelyezek, lavakő mohával esélyes, hogy lesz benne, és ha bejön a hydrocotyle gyep a jobb első részen akkor lehet a parvula is azzal lesz helyettesitve. A blyxa sem biztos, hogy marad, arra még ki kéne találni valamit amihez szívesen olvasnék bármilyen ötletet.
View attachment 74425
View attachment 74426

View attachment 74427
Szép kezdés. Viszont ilyen címmel már van napló az akvakertészen.
 
Az enyémet biztos nem!:mad:
Az legalább még mindig farakás,csak kicsit átalakult az évek alatt!
És valóban benéztem a címet, elnézést! Nem kerestem rá, hogy szerepel-e már ilyen néven napló.
Szóval olyan csehül érzem magam emiatt, hogy ezúton szeretném megkérni @viktorlantos és/vagy @danyi03 kollégákat, hogy nevezzék át ezt a naplót "Bednit hromada"- ra ami csehül nagyjából ugyanezt takarja.😊
 
És valóban benéztem a címet, elnézést! Nem kerestem rá, hogy szerepel-e már ilyen néven napló.
Szóval olyan csehül érzem magam emiatt, hogy ezúton szeretném megkérni @viktorlantos és/vagy @danyi03 kollégákat, hogy nevezzék át ezt a naplót "Bednit hromada"- ra ami csehül nagyjából ugyanezt takarja.😊
Köszi!
De elég lett volna az is ha egy számot utána írsz.:)
 
No, így, hogy megoldódott a napló nevének problémája, az akváriumról is beszámolok.
Most négy napos, eddig egy vízcserén vagyok túl, holnap jön a második.
Egyelőre annyi történt, hogy a korábban már felhasznált, de majdnem egy évig szárazon alló legnagyobb fa (a jobbb szélső) szedett magára némi barna algát. Remélem magától is elmúlik, mert nagyjából jónak tűnik technikailag minden. A dc lime színű, de tény, hogy pont arra a környékre jut a legkevesebb bubi látszólag. Lehet holnap áthelyezem a diffúzor más helyre, ahonnan még jobban beteríti az akváriumot a CO2, az nem árthat. Ezen kívül az új fákon van némi takony, de amiatt nem aggódom, hogy megmarad hosszú távon.
Eddig csak örömet okozott egyébként. Akárhányszor odapillantok, mindig elámulok😊

74478
74474
7447674477
 
Szia. Előfordul, hogy a DC behártyásodik, mint a képen. Azt töröld majd ki belőle, mert így becsaphat a színe.
Szép lesz, ha beindulnak a növények. A Tripartitát nem győzöd majd nyesni. 👍 A Blyxa is szépen meg tud nőni.
 
Szia. Előfordul, hogy a DC behártyásodik, mint a képen. Azt töröld majd ki belőle, mert így becsaphat a színe.
Szép lesz, ha beindulnak a növények. A Tripartitát nem győzöd majd nyesni. 👍 A Blyxa is szépen meg tud nőni.
Igen, köszi már megpucoltam a DC-t😉
 
Ma került egy kis élet is a vízbe 5 Amano garnéla személyében. Remélem a koszt-kvártélyért cserében belekezdenek a takarításba.
Ezen felül pedig egy hihetetlen átalakulás is végbement: középre bekerült egy bot. Kicsit talán túlságosan is középre került, de egyelőre csak ide tudtam beszorítani úgy, hogy ne akarjon a víz tetejére úszni. Viszont tőle balra egy kissebbet és jobbra egy nagyobbat hasonló szögben még lehet, hogy megpróbálok betenni. Mi a vélemény, jó lehet?
74526
 
Helyzetjelentés:
Ma 10 napos az akvárium. Eddig minden jónak tűnik (lekopogom).
A növények elkezdtek növekedni, a fákon lévő takony visszahúzódóban, a víz tiszta, az Amano garnélák hősiesen bírják a kiképzést.
Egyelőre a kicsit habos vízfelszín az egyetlen ami nem tetszik.
Ha jól sejtem a rotala emers formából éppen szubmerssé fejődik át, ezért az új hatásokon már kerek levelek helyett hegyeseket hoz. Mi ilyenkor a teendő egyébként vele? Vágjam le az új hajtásokat és ültessem a régi még kerek levelű csonkok helyére, vavy ez így jó, majd nyírjam meg ha kicsit megnyurgul?
74704
74705

74706

74707

74708

74709

74710

74711
 
Helyzetjelentés:
Ma 10 napos az akvárium. Eddig minden jónak tűnik (lekopogom).
A növények elkezdtek növekedni, a fákon lévő takony visszahúzódóban, a víz tiszta, az Amano garnélák hősiesen bírják a kiképzést.
Egyelőre a kicsit habos vízfelszín az egyetlen ami nem tetszik.
Ha jól sejtem a rotala emers formából éppen szubmerssé fejődik át, ezért az új hatásokon már kerek levelek helyett hegyeseket hoz. Mi ilyenkor a teendő egyébként vele? Vágjam le az új hajtásokat és ültessem a régi még kerek levelű csonkok helyére, vavy ez így jó, majd nyírjam meg ha kicsit megnyurgul?
View attachment 74704
View attachment 74705

View attachment 74706

View attachment 74707

View attachment 74708

View attachment 74709

View attachment 74710

View attachment 74711
Kellene neked egy skimmer-vízfelszín tisztító. Pár perc alatt megtisztítja a felszínt. https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-skim-350.html
 
Kellene neked egy skimmer-vízfelszín tisztító. Pár perc alatt megtisztítja a felszínt. https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-skim-350.html
Van egy ugyanilyenem, de annyira csúnyanak találom, hogy annál a habos felszín is jobb, nem akarom beletenni.
Persze átmenetileg be lehetne tenni amíg elvégzi a dolgát ....hmmm...ezt eddig miért nem vettem számításba, nem is értem.
Köszi, akkor így teszek!😉
 
Van egy ugyanilyenem, de annyira csúnyanak találom, hogy annál a habos felszín is jobb, nem akarom beletenni.
Persze átmenetileg be lehetne tenni amíg elvégzi a dolgát ....hmmm...ezt eddig miért nem vettem számításba, nem is értem.
Köszi, akkor így teszek!😉
Akkor egy ilyen.. 0-24ben foloz, es lathatatlan..
 
Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.
Ugye van aki azt javasolta az első három hétben ne is tápozzunk, a növények még úgy sem élnek vele. És persze van aki a kezdetektől nyomja. Na én az eddigi akváriumaimnál szintén az első naptól tápoztam, viszont ennél úgy gondoltam kicsit csökkentett mennyiséggel kezdek, így első naptól 2-2ml micro és macro ment a flourish excel 7,5ml, plusz co2 mellett. Eddig minden ok, a növények megindultak, egy minimális barna alga volt csak eddig. Nincs még egész két hetes az egész, de ugye erre a bruttó 65 literre elvileg 3-3 ml kéne naponta a micro-macro párosból is. Szóval a kérdés: emeljem-e az adagot 2ml-ről 3-ra, és ha igen, mikortól? Van valami jel amiből láthatom ha esetleg kis mértékű hiánya van a növényeknek? Félelmem az, ha most emelek hirtelen, akkor beüt az alga...Valaki tapasztalat vagy tudományos magyarázat alapján tud ebben segíteni?
 
Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.
Ugye van aki azt javasolta az első három hétben ne is tápozzunk, a növények még úgy sem élnek vele. És persze van aki a kezdetektől nyomja. Na én az eddigi akváriumaimnál szintén az első naptól tápoztam, viszont ennél úgy gondoltam kicsit csökkentett mennyiséggel kezdek, így első naptól 2-2ml micro és macro ment a flourish excel 7,5ml, plusz co2 mellett. Eddig minden ok, a növények megindultak, egy minimális barna alga volt csak eddig. Nincs még egész két hetes az egész, de ugye erre a bruttó 65 literre elvileg 3-3 ml kéne naponta a micro-macro párosból is. Szóval a kérdés: emeljem-e az adagot 2ml-ről 3-ra, és ha igen, mikortól? Van valami jel amiből láthatom ha esetleg kis mértékű hiánya van a növényeknek? Félelmem az, ha most emelek hirtelen, akkor beüt az alga...Valaki tapasztalat vagy tudományos magyarázat alapján tud ebben segíteni?
Vas, nitrat, foszfat, esetleg meg kalium cseppteszttel egesz pontosan be tudod allitani a tapozast. A martogatos teszt frlejtos, penzkidobas az ablakon.
 
Back
Oldal tetejére