• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Nem is értem miért nem csinálnak reduktoros lilyt. 😃
Az ötletet @Bálint Nagy -tól loptuk, meglepően jól működik, bubizik minden és elég jól eloszlik az egész akvában a gáz. :)
A szemközti oldalra nem volt kedvünk elvezetni, a plusz csövezés, meg útban is lett volna (eredetileg is azért örültünk a reaktoros megoldásnak, hogy végre megszabadultunk a difi miatt kilógó csövektől). Most egy darabig így fog pöfögni, aztán meglátjuk, mi lesz. :D
 
Az ötletet @Bálint Nagy -tól loptuk, meglepően jól működik, bubizik minden és elég jól eloszlik az egész akvában a gáz. :)
A szemközti oldalra nem volt kedvünk elvezetni, a plusz csövezés, meg útban is lett volna (eredetileg is azért örültünk a reaktoros megoldásnak, hogy végre megszabadultunk a difi miatt kilógó csövektől). Most egy darabig így fog pöfögni, aztán meglátjuk, mi lesz. :D
Óvatosan az aquario difi döntésével. Az volt a tapasztalatom, hogy azok amiket megdöntöttem egy idő után elkezdtek rosszul üzemelni és az egyik oldalon ereszteni, majd a fej le is jött az egyiknél. Gondolom a kiegyensúlyozatlan nyomást nem bírta a ragasztó. Kettő aquario difit is tönkretettem egész rövid időn belül míg rájöttem, hogy mit rontottam el.
Egyébként nano lapos akváriumban nem is lehet nagyon másként hatékonyan és kényelmesen beoldani. A beömlő csőbe szerelt difik macerásak a tisztításnál.
 
Még a nagy növényritkítás és exceles fürdős kezelés hatása alatt van a gazok többsége, de kezdenek qpálódni.
IMG_20210615_202548.jpg
Ezekről a kéksávosokról egyszerűen képtelenség normális képet lőni, pedig olyan szépek:
IMG_20210615_201628.jpg
A végére maradt a büszkélkedés, végre élvezhető mennyiségű curly-erdőnk van 🥰 IMG_20210615_202012.jpg
A képek kaksi telefonosak, lámpaoltás előttiek, de majd (ha nem leszünk lusták) lövünk későbbi álapotról újakat. :)
 
Közel 3 hónap után újabb dzsungeltalanítás zajlott le. Egy vödörnyi növény ment a komposztba, a szép tetőket visszaültettük. Nyomonkövetés miatt: osmocote golyók lenyomva 09.05-én
A curly direkt néz ki úgy, ahogy, meghagytunk 2 anyatövet, ha esetleg a visszaültetett gyerkőcök hisztiznének és inkább úgy döntenek, elhagyják a familit. :)
Plusz néhány telefonos pillanatkép a lakók egy részéről.
IMG_20210905_165128.jpg
IMG_20210905_164607.jpg
IMG_20210905_164539.jpg
IMG_20210905_164624.jpg
IMG_20210905_164906.jpg
 
Back
Oldal tetejére