• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Én még esküszöm, nem láttam halat, ami megette volma a planáriát, Nálam biztosan nem.
Vannak coryk, amandák, gömbhal, törpebéka, de mind csak egyszer próbálkozik velük.
Rástartolnak, bekapják és azzal a lendülettel köpik is ki, mintha mondjuk keserű lenne!:wtf:
Amelyik meg már felismeri, rá sem hederít.
Szerencsére nincs sok belőlük, egyelőre, de lehet, egy ilyen kínai csoda nálam is hasznos lehetne.:(
Nálam rendszeresen a rubin tetra vadásza őket , de még a vízi ászkákat is. Percekig képesek egy helyben állni még előjön egy. A múltkor szemtanúja voltam mikor az egyiket nem sikerül elkapnia rendesen, de letépet 2 lábát
 
Pár mondatban az elmúlt napok történései:
Algalandban új módszerrel próbálkozunk a mulmozásnál, erre a célra csaptunk le a múltkor a GA-s akciózott Ecco Pro 130-ra. Teletömjük szivaccsal és perlonnal (alsó tálca: durva szivacs, rajta sok perlon + felső tálca: finom szivacs, rajta sok perlon). Az ötlet @matrai kollégától származik, az egyik posztjában írta, hogy szűrővel szívja fel a mohákat és növényeket amikor nyírja őket. A technika beválni látszik, mivel visszavezetjük az akvába a vizet, kb. végtelen ideig tudjuk tisztítani és a vödör alján szépen összegyűlik a kuli és az akcióhős garnélák (legutóbb 10+ példányt kellett visszatessékelni).
Hátul a reineckii mini-ket teljesen kiszedtük, mert nagyon rosszul néztek már ki (algásodtak és sárgultak a levelek), a növények alatt nagyon sok trutyi gyűlt össze, mivel túl sűrűn voltak, nem tudtuk azt a részt megfelelően mulmozni. Ezt is tök jól leszipkáztuk a kis eheimmel. A reineckii-k szép részeit visszaültettük, Osmocote gyökértápot nyomtunk alá.
Garnélák szaporodnak és sokasodnak, már nincs olyan része az akvának, ahol ne túrna valaki, nagyon jó ezt látni :love:
Szerintünk sokat javított a vízparamétereken, hogy átálltunk a Dennerle visszasózójára, azóta sokkal stabilabb értékeket tudunk beállítani + adagolunk mindenféle jóságot: mironekuton, bacter AE, catappa X stb.
Többi lakó is jól érzi magát, semmilyen elhullásunk nem volt az elmúlt időszakban, planária még mindig van, azon dolgozunk. Növény fronton annyi lesz, hogy előreláthatólag újra gyökértápozni fogunk a hétvégén (egyelőre úgyis takony időt jósolnak, a szabadba nem fogunk tudni menni úgyse). A növények szépen növekednek, blyxat pár hetente ritkítani kell mert gyorsan dzsungelesedik.

Kis kocka: itt nincs sok történés, elpöfög szépen, a napi tápozáson és a vízcseréken kívül túl sok gond nincs vele. A szűrőt hétvégén szétszedtük és takarítottuk (utoljára kb. 10 hónapja pucoltuk). Nagyon nem volt koszos, de azért már ráfért. Hétvégén valószínűleg ő is kap gyökértápokat.
Garniállomány stagnál, még mindig küzdünk a scutariell-val, mire sikerült kikezelni, a vérfrissítésként szerzett új csapatban megint volt. Most épp a Tremazol beszerzésén dolgozunk, a Gyrodol már nem használ (lehet, hogy lejárt mert sokáig volt felbontva?)

Ééés egy újdonság (vagyis annyira nem, mert egy másik posztban már elárultuk): @Scar -tól megvettük a kockáját minden felszereléssel, növénnyel, jószágokkal együtt. :whistle:
A vasárnap nagy része azzal telt, hogy elmentünk érte, majd hazaérve elkezdtük rendbe rakni a dzsungelt. Kb. 4 órát foglalkoztunk vele, mire azt mondtuk, most már vállalható :rolleyes:
Rengeteg blue dream van/volt benne, őket eléggé sokkolta a folyamat, nagyon feltúrtuk a talajt is, kipucoltuk a szűrőt, raktunk bele még egy kosárnyi biológiai szűrőanyagot (ami az Ecco-ban volt), növényeket ritkítottuk, újraültettük. Már kezdenek magukhoz térni szegények, de még mindig látszik rajtuk, hogy alkalmazkodniuk kell az új körülményekhez (más sót is használunk, ugyanolyan értékeket nem tudunk belőni), viszont már egyre több petés nőstényt is látunk. Ha sikerült kikúrálni a 60-asban a férgeket, összeeresztjük a kékségeket és az egyikbe jöhet valami új színű csapat.(y)
 
Akkor én erről lemaradtam.:):(
Csak itt írtunk róla :): https://akvakertesz.hu/threads/elado-komplett-akvarium.1339/page-28#post-417722

Hű de szép formája van annak a kőnek. Meg az a pici csavart fa is szimpatikus oldalt.
A követ az egyik túrán találtuk (pár másik szép darabkával együtt) és cipeltük magunkkal 10-15 km-en keresztül, de annyira megtetszett, hogy nem tudtuk otthagyni. Mondjuk kb. a fél hegyet szívesen hazavittük volna :D
A fácskák is abban a mindenes dobozkában voltak, amit az akvához kaptunk.
 
Csak itt írtunk róla :): https://akvakertesz.hu/threads/elado-komplett-akvarium.1339/page-28#post-417722


A követ az egyik túrán találtuk (pár másik szép darabkával együtt) és cipeltük magunkkal 10-15 km-en keresztül, de annyira megtetszett, hogy nem tudtuk otthagyni. Mondjuk kb. a fél hegyet szívesen hazavittük volna :D
A fácskák is abban a mindenes dobozkában voltak, amit az akvához kaptunk.
Akkor azért nem volt ismerős a fajtája, még nem találkoztam ilyen textúrával az árult akvarisztikai kövek között. :D
Én legutóbbi kiránduláskor két labrador kölyköt találtam és vittem haza. És őket is cipelni kellett fel a hegyre, le a hegyről.
 
Igen igen, elkerült a kicsike. Nem úgy volt rá idő és csökkent a tettvágy is. Örülök neki hogy jó helyre kerültek. Tetszik az új design is, így sokkal inkább a garnélákon és a bucéken lehet a hangsúly, csak nekem nem volt szívem kidobni pl. a HM-et (pedig kellett volna)
Hova sikerült rakni még egy kosárnyi szűrőanyagot? Emlékeimben az él hogy a két kosár tele volt mátrixal, éppen befért a perlon.
 
Igen igen, elkerült a kicsike. Nem úgy volt rá idő és csökkent a tettvágy is. Örülök neki hogy jó helyre kerültek. Tetszik az új design is, így sokkal inkább a garnélákon és a bucéken lehet a hangsúly, csak nekem nem volt szívem kidobni pl. a HM-et (pedig kellett volna)
Hova sikerült rakni még egy kosárnyi szűrőanyagot? Emlékeimben az él hogy a két kosár tele volt mátrixal, éppen befért a perlon.
Igen, a HM-et kiszedtük, az van elég a nagy akvában, még egybe nem akartunk :) Még gondolkozunk, mit lehetne és hova, mert maradtak azért üres helyek ;) Pár új bucét és anubiast is kapott a fákra kötözve.
Matrix csak a felső kosárban volt a perlon alatt, az alsóban kerámia gyűrű és lávakő? zúzalék keveréke volt, ezt cseréltük még az Ecco Pro-s biológiaira.
 
Amano nem mászott még be hozzátok? :)

Ezt még én sem próbáltam, hogy éjjeli lámpa helyett akváriumot használjak :)
Most, hogy igy mondod, akkor ezert volt valamelyik reggel sushi iz a szankban :hungry:
Egyebkent nagyon megnyugtato es kenyelmes az agyban fekve nezegetni. :coffee:
És az asztalon még mindig van hely egy kicsi akváriumnak. :D
Ott a laptop van, na de ahonnan a kep keszult, ott van egy 70cm szeles 150cm magas szekreny ami mintha csak arra varna hogy egyszer garnelas kokcakat tartsunk benne :ROFLMAO:
 
Most, hogy igy mondod, akkor ezert volt valamelyik reggel sushi iz a szankban :hungry:
Egyebkent nagyon megnyugtato es kenyelmes az agyban fekve nezegetni. :coffee:

Ott a laptop van, na de ahonnan a kep keszult, ott van egy 70cm szeles 150cm magas szekreny ami mintha csak arra varna hogy egyszer garnelas kokcakat tartsunk benne :ROFLMAO:
És a laptopról nem tereli el túlzottan a figyelmet az akvárium? :)

Csak azért kérdezem, mert én belőttem tesztüzemben a 21 literes garnélásomat a monitorom alá, és van, hogy nem is figyelem mit gépelek, helyette a garnélákat számolom! :D
 
Back
Oldal tetejére