• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kísérlet (54 l low light - low tech)

Mostanában gondolkodtam rajta, hogy az előtéri részbe kellene ültetnem valamilyen apróbb levelű növényt, de elég bizonytalan vagyok ez ügyben. Szerintetek van olyan kisebb levelű előtéri növény, ami megmaradna, esetleg növögetne is ilyen körülmények között pl. elatine vagy monte carlo?
 
Megtörtént a heti vízcsere+ment a heti 6ml táp. Körülbelül heti 15-18 l-t szoktam cserélni. Ez körülbelül a tényleges vízmennyiség 40-45 %. Azért a külső szűrő után furcsa a belső, ami a mulm mennyiségét illeti. Szóval egy kis belső szűrő mellé kellenek is ekkor vízcserék. A tetőt feltuningoltam egy kis tükörfóliával, illetve a régi akváriumnál használt barna fólia is átkerült az akvárium mögé.
A napokban kaptam egy jó adagnyi tripartiát. A hm egy nagyobb része is átültetésre került. Egy kevés monte carlot is beültettem az előtérbe -ahol a legnagyobb a fénymennyiség- amolyan kísérleti jelleggel, de szinte naponta pakolhatom vissza őket a GERONIMO amanok miatt. Néha teljesen az idegeimre tudnak mászni :) A maradék mc ment a wabi tálamba, remélhetőleg ott jobb helye lesz.
A scapet alkotó gyökérnek elég érdekes az alakja és elég sok helyen szét van fűrészelve, így ezekkel a növényekkel próbálom eltakarni a kínos részeket :) Alga továbbra is csak kis mennyiségben van főleg az üvegen és a talaj és üveg között. A világítás egyenlőre 8 óra, ezt 9-re fogom beállítani a napokban.
Tervben van 8 endler beszerzése. Reményeim szerint ezek elég aktív, bátor halak, és kicsalogatják a pygmaeusokat, amik egész nap a gyökér mögött vannak, és ha mozgást látnak, fénysebességgel húznak vissza.. Ha valakinek van tapasztalata az endlerek viselkedésével kapcsolatban, az megoszthatná.
A 3 db otto viszont nagyon aktív lett. A régi akváriumban még 5en voltak (sajnos az egyre elmaradó vízcseréket 2en nem bírták), de nagyon félénken viselkedtek, itt viszont egész nap kint úszkálnak és algáznak.
Sajnos a képek még mindig váratnak magukra pár napot, de igyekszem,az idén még meglesz :)
 
Utoljára módosított:
A növények közül a kevésbe monosolenum kiveszett, valószínű nem jól ragasztottam fel a fára, és nyekk lett neki. A többi növény viszont szép lassan, de fejlődik. A subulbatán kicsit meg is lepődtem, mivel még ebben az akváriumban is roham tempóban terjeszkedik. A hm eléggé stagnál, de remélem összeszedi magát. Végre sikerült elkapnom a potyautas rc-t is, ami egy növényekkel kerülhetett át. Iszonyat szívós kis dögök. Egy zacsiban túlélte úgy a 2-3 órás cipelést, hogy a növények alatt víz sem volt, csak le voltak spriccelve. Gondolom annyi nedvesség és pára volt, h ne száradjon meg.
Tudhatta, h nem kívánatos vendég az akváriumban, mert akárhányszor ránéztem, a frontüvegnél billegette magát :)
 
DSCN2592.jpg


DSCN2594.jpg
 
Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményed erről a talajról?Mennyire lehet belőle dombokat alkotni?Mennyire tartja meg magát?Neked bejött?

Az aki alakul, sok sikert hozzá és algamenteset! ;)
 
Alakul ez :) csak lassan...
A mohát újrakötözném :) következő vízcserekor cérnával tekerd át, hogy később lombosabb legyen!
 
Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményed erről a talajról?Mennyire lehet belőle dombokat alkotni?Mennyire tartja meg magát?Neked bejött?

Az aki alakul, sok sikert hozzá és algamenteset! ;)

Szia!
Igen, egész jól lehet belőle dombot építeni. Igaz márkásabb talajokhoz még nem volt szerencsém. Az utolsó előtti kép oldalról készült, azon elméletileg látszik, h mennyire emelkedik. Elöl pár centi, hátul kb. 6-8cm . A jobb és bal oldalt egy-egy kis fa darab van elfektetve majdnem merőlegesen a dombra, valamennyire azok is fogják. Könnyűnek elég könnyű, de nálam ez nem okoz gondot. Külső szűrő ha telibe kapja, akkor lehetnek gondok. Ültetni könnyű bele, de előtéri növényeknél azért ügyeskedni kell. Arra kell figyelni, h nagyon át kell mosni első használat előtt, mert nagyon poros, illetve arra, hogy az elején eléggé keményíti a vizet és emeli a pH-t, de ez pár hét alatt elmúlik.
Szóval kompromisszumokkal elég jó talaj, nekem bejött.
 
Pár hete be került egy műanyag darab a gyökér elé, mert sajnos kicsit mindig csúszott lefelé a dombon, és kissé instabil is volt. Ez egész szépe tartja, lassan eltakarja a hm is amit elé ültettem. Persze csak a napokban jutott eszembe, h mohát is lehetne rá ragasztanom. :)
Olvastam valahol, hogy a zselés ragasztóval lehet víz alatt is ragasztani, szóval meg kéne küldenem a gyökér elülső oldalát hydroval, hogy eltakarja a nagy vágást. Elméletileg a halaknak sem lehet tőle baja.
 
Akkor lehet ez lesz a következő nyertes :D majd aláágyazol valami jó táptalajjal :) ebből csak 3 literes kiszerelés van?Vagy létezik nagyobb is?
 
Nagyon frankó ilyesmit szeretnék majd én is a 60 literbő kihozni ha minden jól megy oktoner környékén indulhat is a projekt
 
Ismét eltelt egy hónap. A trident, a bolbitis és a mohák szépen nőnek. Kezd bedzsumbujosodni az aki. A mohákat ismét újra kell kötöznöm. Szépen alakul az összkép is. A meglepő az, hogy a monte carlo is egész jól megvan, és lassan ugyan, de terjeszkedik. A talaj alatt kúszva szépen hozza az új leveleket. Azt hittem, hogy erre az időre teljesen ki fog veszni.
A jobb hátsó, középeső részre szeretnék valamit tenni.Itt csak saggitaria és a HM van, és valami hiányzik az összképből. Valakinek valami ötlet, hogy mi passzolna ezekhez növényekhez, ami bírná a klímát? Én hátra a Hottonia pallustrisra, a hm közé pedig egy kis lángmohára gondoltam.
 
Körülbelül egy hónapja használok a cserevizek pH beállításához citromsavat (6,5-7re szoktam beállítnani a pH-ját). Sajnos az akvárium vizének értéke azonban még mindig 7,5, vagy a fölötti. Szerintem a talaj pufferhatása lehet a rudas a dolgoban. Reményeim szerint szép lassan megindul a pH csökkenés. A citromsav adagolásnak negatív hatását eddig nem láttam.
 
Back
Oldal tetejére