• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kísérlet (54 l low light - low tech)

Néhány kép a jelenlegi állapotokról (sajnos csak mobilos képek):
DSC_1681.JPG


DSC_1682.JPG

DSC_1680.JPG
 
Szombaton meglátogatott egy nagyon jó barátom és magával hozzta a tükörrefis fényképezőjét is, szóval végre sikerült értelmes képeket készíteni az akváriumról. Persze neki is ez volt az első ilyen jellegű fotózása, szóval van még mit tanulnunk. Ha minden jól megy, a napokban megcsinálja a képeken az utómunkát és akkor posztolok pár képet az akvárium jelenlegi állapotáról :)
 
Kollegaúr! meglepően jól fest, sőt olyan jó mélységérzete van az akváriumnak, hogy le a kalappal! :)(y)(y)(y)
 
Kollegaúr! meglepően jól fest, sőt olyan jó mélységérzete van az akváriumnak, hogy le a kalappal! :)(y)(y)(y)

Köszi szépen! :) Amiért különösen örülök ennek az akváriumnak az az, hogy kevés fénnyel, kis szűréssel, egy egyszerű bolti szettből hoztam ki egy viszonylag szép zöldségest. A legtöbb dolog, ami benne van, azt használtan szereztem, és a növények nagy része is innen a fórumról jött, szóval a megvalósítás is elég olcsó volt. Sajna HAC-ról lecsúsztam vele, pedig kíváncsi lettem volna, hogy mit szól rá a zsűri.
 
Sziasztok!
Mostanában kísérletezek a pH csökkentésével, de van pár dolog, ami nem teljesen világos. Eddig 10 nk-ra volt beállítva a vizem (gh, és kh is). Vízcserekor felesben használtam kevertágyas gyantával előkészített lágy vizet, illetve csapvizet. Sokszor ennek a keveréknek a ph-ja is 7,5 vagy annál több volt, így ezt citromsavval kb. 6ra állítottam, míg a gh, és kh kb 10 nk volt. Így általában hetente 30-40%-ot cseréltem. Vízcsere után közvetlenül szépen lement a ph 6,5-re, de másnap reggelre mindig visszaállt.
A fórumon olvasgatás után rájöttem, hogy valszeg a magas kh szint pufferolja állandóan, így elkezdtem full lágy vízzel végezni a cseréket (1-2hetente 50%-ot cseréltem). Az első csere után semmi változás nem volt, a másodiknál azonban másnap du-n is 6,5-7 maradt a ph. A gh 4re lement, ami viszont nagyon meglepő, hogy a kh csak 7re.

Ez mitől lehet?? Eddig mindig szinte teljesen megegyeztek ezek az értékek.
A következő cserénél már nem használhatok csak lágy vizet, mert akkor már nagyon alacsonyra menne a gh.
Egyáltalán lehetséges, hogy beálljon 6-7 közötti értékre a ph co2 adagolás nélkül? Persze a napi 0,5-ös ingadozással számolnom kell.

üdv
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de nálam nagyon unják magukat a halak. Az amandák új hobbija, hogy "beúsznak" a belső szűrőbe. Fel nem fogom, hogy csinálják, de már kétszer szedtem ki 2-3 darabot élve a szűrő tartályából. A poén, hogy befelé menet a rotor nem csapja szét őket.
Egyébként amióta átszoktam a kétheti vízcserére megszaporodtak az algák. Plusz erre rátesz egy lapáttal, hogy tavasz lévén a nap is egyre erősebben tűz be a szobába telibe kapva az akváriumot.
Jah és az új kedvenc:

DSC_1748.JPG


Üdv
 
Sziasztok!
Tegnap felkerült a 2x24w odyssea világítás. Az egyik fénycsövet kiszedtem, szóval csak 1x24-al megy. Hát mit ne mondjak, a lábak hajlítgatásával megszenvedtem rendessen, hogy szépen, egyenletesen ráüljön a 60cm hosszú akváriumra. Nem lett egy díjnyertes alkotás, de vállalható. A vízfelszíntől 10-15 cmre van, így tisztításkor sem kell levennem, könnyeben tudok alatta matatni.
Már csak a külső szűrőt kell beüzemelnem, csak még ki kell találnom hogy mit rakjak a beszívó ágra, amíg az előszűrő szivacs nem érkezik meg.
 
Reggelre sikerült kissé leamortizálni az akváriumot. Tegnap este a szokásos vízcsere után visszaraktam az újból megjavíott a külső szűrőt (3-4 napos állás után). Habár a vizet kiöntöttem belőle, a szűrőanyagokat nem mostam át (igaz csak 5-6 napot ment előtte). Kár, h nem tettem...
Reggelre egy amao feldobta a talpát, egy kimászott, plusz egy guppi kiugrott. Egy amanda és egy sügér is a víz tetején pipált. A garnélát még szerencsére sikerült megmentenem.
Gyorsan eszközöltem egy kisebb vízcserét, a kifolyó ágat felhúztam, h minnél jobban fodozzon, elindítottam a világítást is (háha a fotoszintetizáó növények elkezdik megkötni a méreganyagot), plusz elindítottam a légpumpát.
Szerintetek mi lehetett a probléma??
Én arra gyanakszom, h a szűrő visszanyomott csomó elpusztult bacit, és az okozhattta a problémát.
 
Valószínűleg magas nitrit vagy nitrát szint okozta, a szűrő leállás miatt. Elég neki fél óra állás és elpusztulnak a bacik.
Ha hosszabb időre (30 perc, 1 óra) leállítod a külső szűrőt, mindig mosd át akváriumvízzel.
Én minden vízcserekor és szűrőtakarításkor adagolok baktérium kultúrát a vízhez (neptun is tökéletes).
A 3-4 óra állás hazavágta a szűrődet..
 
Szia!
Külső szűrőre cserénél milyen megoldásokat használtál a lefojtásra?
Nekem EHEIM 2026-om van tartalékban, azt szeretném az ugyanilyen paraméterekkel rendelkező medencémhez felhasználni.
1.Kifolyó vagy befolyó ág méretét csökkentenéd szűkítőidommal 22/16-ra ? .... vagy mind a kettőt ?
2.A szűrőn lévő átfolyás szabályzóval is variáljak? /megfelelő nyomás-áteresztés sebességét limitáljam?/
3.A beömlő résznél a gyári esőztető, Lily 13 mm vagy Poppy pipe legyen?
.. és még nem tudom milyen finomhangolásokat kell eszközölni ebben kérném a segítségedet.
Üdv: István
 
Szia!
Külső szűrőre cserénél milyen megoldásokat használtál a lefojtásra?
Nekem EHEIM 2026-om van tartalékban, azt szeretném az ugyanilyen paraméterekkel rendelkező medencémhez felhasználni.
1.Kifolyó vagy befolyó ág méretét csökkentenéd szűkítőidommal 22/16-ra ? .... vagy mind a kettőt ?
2.A szűrőn lévő átfolyás szabályzóval is variáljak? /megfelelő nyomás-áteresztés sebességét limitáljam?/
3.A beömlő résznél a gyári esőztető, Lily 13 mm vagy Poppy pipe legyen?
.. és még nem tudom milyen finomhangolásokat kell eszközölni ebben kérném a segítségedet.
Üdv: István

Szia!
Én egyszerűen a kifolyó ágon folytottam egy kicsit a csappal (a befolyón viszont sohasem szabad folytani, mert az káros a szűrőre). De a szűrőanyag megválasztásával is lehet folytani a szűrőn. pl az ADA bio-rio eléggé szeret egy idő után összetömörödni a szűrőben, ilyenkor ez is tud folytani. Valószínű a sima lily pipe teljesen jó megoldás lenne. Poppy-t akkor szoktak használni, ha nagyon erős a szűrő, és lilyvel is túl nagy lenne az áramlás, vagy olyan halakat tartanak, amik kifejezetten a csekély vízmozgást részesítik előnyben.
 
Szia!
Én egyszerűen a kifolyó ágon folytottam egy kicsit a csappal (a befolyón viszont sohasem szabad folytani, mert az káros a szűrőre). De a szűrőanyag megválasztásával is lehet folytani a szűrőn. pl az ADA bio-rio eléggé szeret egy idő után összetömörödni a szűrőben, ilyenkor ez is tud folytani. Valószínű a sima lily pipe teljesen jó megoldás lenne. Poppy-t akkor szoktak használni, ha nagyon erős a szűrő, és lilyvel is túl nagy lenne az áramlás, vagy olyan halakat tartanak, amik kifejezetten a csekély vízmozgást részesítik előnyben.


A kisebb méretű halaim nem nagyon szeretik az erős áramlásokat, hullámzásokat.
Lily vs Popy ?
Nem szeretnék 2 db pipe-ot vásárolni a tesztre ha nem muszáj.
Köszönöm
 
A kisebb méretű halaim nem nagyon szeretik az erős áramlásokat, hullámzásokat.
Lily vs Popy ?
Nem szeretnék 2 db pipe-ot vásárolni a tesztre ha nem muszáj.
Köszönöm

Lily teljesen jó lesz! Jah, és indíts az akvának egy külön naplót képekkel, ott könnyen tudunk tanácsot adni, és láthatjuk a fejlődést :)
 
Az akvám már megy.
Sajnos későn eszméltem a naplóindítással kapcsolatban.
Már minden az akiban van, viszonylag jól működik a növény, a hal, a technika.
 
Körülbelül egy hónapja használok a cserevizek pH beállításához citromsavat (6,5-7re szoktam beállítnani a pH-ját). Sajnos az akvárium vizének értéke azonban még mindig 7,5, vagy a fölötti. Szerintem a talaj pufferhatása lehet a rudas a dolgoban. Reményeim szerint szép lassan megindul a pH csökkenés. A citromsav adagolásnak negatív hatását eddig nem láttam.

Szia!

Egy "kezdő" kérdésem lenne: a citromsav lágyítja is a vizet?
 
Mivel sav, így a ph-t csökkenti de hogy a vízben lévő Mg és a Ca-mal mennyire lép kapcsolatba, azt nem tudom! Viszont megkérdezném, hogy véletlenül nem ruszlit csinálsz?:D
 
Back
Oldal tetejére