• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A 4.első!

Szia Attila!

Jó lett (eltekintve attól hogy több növényt is tehetnél bele és a parvulát jobban szétszedhetted volna - de tudom hogy első növényes rendezésénél az ültetés utolsó percei óráknak tűnnek)!
Kipróbálhatod a DSM módszert is ha tudod folyamatosan figyelni, spriccelgetni (lehetőleg Ozmo vízzel) és szellőztetni.

A.ttila
 
Szia Attila!

Jó lett (eltekintve attól hogy több növényt is tehetnél bele és a parvulát jobban szétszedhetted volna - de tudom hogy első növényes rendezésénél az ültetés utolsó percei óráknak tűnnek)!
Kipróbálhatod a DSM módszert is ha tudod folyamatosan figyelni, spriccelgetni (lehetőleg Ozmo vízzel) és szellőztetni.

A.ttila

Köszi a választ A.ttila!
Sajna nem bírtam ki és feltöltöttem!
A párom egyenlőre nem engedett több növényt, de ami késik az nem múlik! A Co2-t be kell kapcsolnom vagy még nem lényeges a gyakori vízcserék miatt?
 
co2 ügyben nem vagyok szaki(nekem nincs)de ez is tápanyag!
Szerintem nyomhatod csak arra figyelj,hogy ne nagyon ingadozzon a szint!(co2 szint)
Algásodáshoz vezet!
 
Igen.
A HC miatt mindenképpen kell a CO2.
Ha tudsz, akkor a beoldás megkezdése előtt cserélj vizet.
Ok! Köszi! Egyből annyi CO2-t adjak be amennyire a HC-nek szüksége van vagy csak fokozatosan kezdjem el adagolni? A CO2 dobozára hogy 27 buborék/perc!
Valamint ma töltöttem fel az akit holnap lecseréljem az 50%-át a víznek?
Köszi a választ mindenkinek!
Attila
 
Tiszteletem!:)

Nagyon szépek a medencéid!-gondolom lehet velük munka bőven. Én is sügéresen gondolkodtam de a növényes mellett döntöttem.Fáj is a szívem kicsit látván azokat a karakteres halakat nálad.

Sok sikert!
 
Tiszteletem!:)

Nagyon szépek a medencéid!-gondolom lehet velük munka bőven. Én is sügéresen gondolkodtam de a növényes mellett döntöttem.Fáj is a szívem kicsit látván azokat a karakteres halakat nálad.

Sok sikert!
Szia!
Köszi szépen! Ha hiszed ha nem egyáltalán nincs már velük gond! Volt akváriumonként kb 2-3 kemény hónap amikor mindennel meg kellett küzdenem és szó szerint éjjel nappal csak a gondokat kellett kezelnem,de mostanra már csak gyönyörködni kell bennük! Most már élnek az akváriumok!
 
Sziasztok!
Jelentkezem!
Ma 5 napos az aki gondoltam leírom mi a helyzet vele!
A CO2 megy napi 9 órát 20-27 bubi/perc (a HC miatt)!
Világítás: 20W napi 8 óra
Tápozás:
Jelenleg Profito 0.3 ml/ nap
Carbo 1 ml/nap
Vizcsere: napi 50%
Ha elfogy, akkor lecserélem Green Aqua Macro-Microra de most sajna csak ez van! Remélem ez is megteszi! Ha nem, akkor veszek mindenképp!
Sajna a HC nem nagyon érzi jól magát, remélem lesz változás! Szerintetek még helyre jön? Lehet, hogy az volt a gond hogy, múlt hét csütörtökön vettem a növényt egyből be is ültettem de CO-t csak szombat reggeltől kapott? Sajna fényképezni még mindig nem tanultam meg:

P3250049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P3250061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P3250093_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P3250094_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Attila
 
Sziasztok!
Gondoltam elkeseredésemben teszek egy helyzetjelentést! Ma már több mint egy hetes az aki de semmilyen pozitív változást nem tapasztalok! Sajnos úgy látom, hogy egyik növény sem érzi magát túl jól! A vízcserét most már a napi 50% helyett heti 3x50%-ra csökkentettem! A tápozás maradt ugyanúgy Profito 0.3 ml/ nap,Carbo 1 ml/nap!
Világítás napi 8 óra,Co2 napi 9 óra!
Olvastam, hogy a HC igényes növény, na de a karácsonymoha is az lenne?
Kérnék szépen egy kis segítséget tőletek, hogy szerintetek mit csinálok rosszul!
Attila

P4010001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P4010002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P4010003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P4010004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P4010005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A kezdeti hc probleman ugy segithetsz, hogy 2 hetig naponta vagy ketnaponta cserelsz vizet. Figyelj hogy a csereviz 20 celsiusfok korul legyen minden cserenel. Co2 2-3 oraval a feny elott induljon. 2 het utan megnezzuk
 
A kezdeti hc probleman ugy segithetsz, hogy 2 hetig naponta vagy ketnaponta cserelsz vizet. Figyelj hogy a csereviz 20 celsiusfok korul legyen minden cserenel. Co2 2-3 oraval a feny elott induljon. 2 het utan megnezzuk
Köszi Viktor!
Megfogadom a tanácsot!
Attila
 
Jöhetne pár kép ;)
Már csak a növények miatt.
Sajnos a lágy víz témába nem vagyok még jártas, de lassan nekiugrom és kiolvasom a fórum ezt a részét is ;)
 
Jöhetne pár kép ;)
Már csak a növények miatt.
Sajnos a lágy víz témába nem vagyok még jártas, de lassan nekiugrom és kiolvasom a fórum ezt a részét is ;)
Sajna a helyzet változatlan! A Karácsonymoha és a Parvula sem nőtt semmit! A HC-t eddig 3x cseréltem le frissre mert mindig kirohadt! Jelen pillanatban Nigro tanácsára hetente adagolok foszfátot az akiba hátha beindulnak a növények! A tápozásban áttértem egy hónapja a Green Aqua Micro-Macrora + Carbo 1-1-1ml/nap! A világítást lecsökkentettem 6 órára!
Attila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére