• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A 4.első!

turzóattila

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Először is bemutatkoznék Turzó Attila vagyok! 32 éves és Szigetszentmiklóson élek két gyermekemmel és kedves párommal, aki még mindig kitart mellettem, holott lassan teleraktam az egész házat akváriummal! :whistle: Matyi invitálására regisztráltam az oldalra és az óta szinte a teljes napjaimat kiteszi az oldal információinak magamba szippantása! Követendő példává váltak előttem hszilvia,BBalint,Letsgodisco valamint loci1234 naplói! (y) Jelenleg 4 akváriumom van, ha a padláson lévő üzemen kívülieket nem számítom bele!
Van egy 300l-es Afrikai sügéres, egy 250l-es Amerikai sügéres, egy 54l-es Garnélás és egy 18l-es amiben igazán nincs szinte semmi pár ápolatlan növényen kívül! ( ha érdekel valakit akkor rakok fel róluk képeket)
Na szóval! Szeretnék egy 60l-es Opti White növényes akváriumot és úgy gondoltam, hogy a vita elkerülése végett megcsinálom növényesnek a kis 18l-est hogy lássa az én drága párom hogy milyen szép lesz és akkor majd tuti ő fogja mondani hogy kár hogy nem nagyobb és akkor én a hős előállok az Opti megoldásommal! Nem mint ha nem én lennék itthon a főnök…csak hát…:love:
Ezért is lett ez a napló címe! Ez a 4. akváriumom a lakásban és az első növényesem!
Egyelőre talán ennyi elég is magamról (vagy már most túl sok)!
Akvárium: 25x25x30 18l
Világítás: Wave Cosmos Zen Artist 20W Nano lámpa
Szűrés: Haqos Fles 400 akasztós megtömve subtrst proval
Co2: Tropica System Nano set 95g Co2 szett
Aljzat: igazából még nem tudom.. Ma is voltam a GA-ban,de holnap is megyek, majd közösen eldöntjük(próbálok nem megint ebédidőben menni, vagy ha igen akkor csak nekem is jut valami):D
Elvileg táptalajnak a Tropica Substrate-ra gondoltam általánosnak pedig Manadora de ezzel kapcsolatban még fogékony vagyok más megoldásokra is!
Növények: HC Cuba az tuti mert az tetszik a páromnak!
A többit majd holnapra összeíróm!
Dekor: van itthon pár darab vasfa és mindenféle kő az akváriumokban csak találok valamit, na de azt is majd inkább holnap! Mára elég volt belőlem!:)
Kellemes estét mindenkinek!
Attila
 
Üdv közöttünk!
Élvezet volt olvasni soraidat!(y)
Na majd meglátjuk az asszony mit mond később te hős!:D
A sügéres akikat szívesen megnézném!
Jó fórumozást!

Jól van na!:) Elsőre tényleg jó ötletnek tűnt! Így visszaolvasva tényleg kicsit sem biztató!;) Holnap teszek fel képeket!
 
Amerikai sügéres neon nyaralókkal!
IMG_0803_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0819_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Remélem nem csak én látom a képeket!:)
Fogalmam sincs róla hogy sikerült feltennem és miért lettek ilyen kicsik!
 
Szia Attila!

Drukkolok, asszonypajti biztosan meg fogja kedvelni a növényes akvarisztikát(y)
Tetszenek az akváid, de ha elfogadsz egy tanácsot, a növényesbe majd sötét aljzat legyen. Szerintem :)
 
Szia Attila!

Drukkolok, asszonypajti biztosan meg fogja kedvelni a növényes akvarisztikát(y)
Tetszenek az akváid, de ha elfogadsz egy tanácsot, a növényesbe majd sötét aljzat legyen. Szerintem :)
Köszi szépen! Tuti az sötét lesz! Az Afrika sügeresbe az aljzatot azóta is bánom!
 
Helló
Üdv itt a kertészek közt!:)Le is csapnék az induló 18literes tankkal kapcsolatban.A tropicás táptalaj szerintem jó választás,viszont a manadoval kapcsolatban már nem vagyok biztos.Nem egy nagy menyiség ami kell az ált.talajból ezért ha teheted inkább válasz egy prémcsi ADA talajt pl.Főleg ha Hc-t szeretnél ültetni ne szivasd magad. :)
 
Szia!
Köszi a tanácsot! Ezért is írtam, hogy a Manadoval kapcsolatban még nem vagyok biztos! Az egyik akiban az van és még a legkisebb áramlat is simán sodorja! Na, indulok is a GA-ba és ott tuti lesz valami jó!
 
Na meg is jártuk a GA-t!
Táptalaj: Tropica Growth Substrate 2.5L
Általános: ADA Amazonia
Növények:
HC Cuba
Karácsony Moha
Parvula Mini
Eleocharis Parvula
Rotala rotundifolia
Pogostemon helferi
Hygrophila polysperma 'Rosanervig'
Egyéb: Indiai megkövesedett fa,vasfa
Mindjárt dobok fel képet az eredeti állapotról és utána el kezdem szétkapni!
Szerintetek hány centi vastagon rakjam az általános talajt? A növények gyökerének muszáj elérni a táptalajt?
Na Így nézett ki eredetileg! Ja és így néz ki a nappalink egyik sarka!
IMG_0827_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon jók az akvák!(y)
A garnélás és afrikaira rákattintva meg tudtam nézni nagyobb képen az akit
de az amerikainál nem!Ott vakláltam kicsit!
De sügéreshez képest algát alig láttam még az anubiason sem volt!
Szépek!
Minden jót az új akihoz!
 
Mára azt hiszem befejeztem! Mindjárt rakok fel képeket! A HC ültetés borzalmas volt…azt hittem belehalok!
Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy muszáj most feltöltenem az akit? Valahol olvastam, hogy le kell fóliázni a tetejét és úgy hagyni pár napig nedvesen, hogy a gyökerek erősödjenek!

Szerintetek? Vagy próbáljam inkább feltölteni?
IMG_0837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0835_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére