• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ultra Wide Format

De jó ez a sok moha! :love: 👍

A két szélre lehet érdemes lenne kipróbálni valami könnyű crypto-t. A fény is elég lenne neki és szépen kitöltené a teret az üveg és a fás építmény között.
Jó ötlet ;)
Gondolom többféle jobban nézne ki. Van most bent a boltban? Vagy legutóbb akkor voltál bent, mikor taliztunk?
 
Gondolom többféle jobban nézne ki. Van most bent a boltban? Vagy legutóbb akkor voltál bent, mikor taliztunk?

Szerintem mindig van, de az utolsó 1-2 nap őrültek háza volt. Lehet érdemes várni január 3. (szerdáig) hogy beérkezzenek az új szállítmányok.
 
Ma csináltam egy nagyobb karbantartást, de még hátravan pár dolog. Előtérbe kell homok, mert már több alkalommal is csak szívtam belőle, de vissza nem töltöttem. Az üvegeket csak nagyjából töröltem le. Illetve az előtér minimálisan algás, annak majd kijár egy APT Fix-es kezelés. A bal előtérbe ültettem 3 tő bucét, amit a karbantartásnál felszakadva találtam. Ahonnan feljött ott nem is látszódott. A csiguszok meg úgy látom nem tétlenkedtek.
 

Attachments

  • IMG20240101152408.jpg
    IMG20240101152408.jpg
    322.9 KB · Megtekintések: 19
  • IMG20240101152321.jpg
    IMG20240101152321.jpg
    319.8 KB · Megtekintések: 20
Ilyen tulajdonképpen még nem volt az elmúlt 1,5 évben mióta itt lakunk, hogy mindkét akvárium egészen vállalható képet mutat. Ebéd közben csináltam egy képet abból a pozícióból, ahonnan én legtöbbet látom az üvegeket.
 

Attachments

  • IMG20240102151816.jpg
    IMG20240102151816.jpg
    199.8 KB · Megtekintések: 21
Az akvárium egész szépen ketyeg, ahhoz képest, hogy továbbra sem kapja meg azt a törődést amit megérdemelne. A heti vízcserék mostanában ugyan nem maradnak ki, de a karbantartások el-el maradnak. Most hétvégén volt is vele egy egész napos munkám, mire mindent kipucoltam a-tól z-ig. Tegnap este 10 körül őrült kapkodásba kezdtem, mikor kitaláltam, hogy még is csak nevezek az éjfélkor záródó versenyen. A fényképező akkumlátora totál lemerülve, a fényképezőt nem bírom kivízszintezni. A csövezés eltávolítása is egy kisebb harci feladat. Mire készült végre egy normális kép, addigra kiderült, hogy az egy szem giga algázóm beúszott a leg💩abb helyre. A következő képnél elment az élesség. Szóval volt szívás rendesen, de végül sikerült egy vízszintes/éles képet készítenem.
A hal állomány már nagyon lecsökkent és a hétvégi APT fixes kezelés - sajnos rossz arányban kevertem be a szokásos koktélt - lefelezte a létszámot, így ma beköltözött 30 Danio Choprae. Már most imádja őket mindenki. Iszonyatosan együtt úsznak és nem mellesleg gyönyörűek.
Tegnapi fotó:Szelei_110.JPG
 
Wow, ahhoz képest, hogy talán ezzel az akváriummal foglalkoztál a legkevesebbet a költözés stb miatt. Ez lett a legszebb! :love: 🐠

Lehet hogy neked egyáltalán nem kellene akváriumokkal foglalkoznod! :ROFLMAO:

Micsoda moha párnák! Baromi jó hangulata van 📸
 
Mik az első tapasztalataid?
Először is azt hittem ez egy WRGB lámpa, de ha jól látom csak RGB. Az RGB lámpákkal kapcsolatosan általános véleményem, hogy első pillantásra nagyon szuper szaturált színeket adnak, de hosszabb távon nagyon szemfárasztó nézni és igazából kissé természetellenesen erőteljesek a színek. Én ezért választottam annak idején az AI-t, mert abban van hideg és meleg fehér led is és nincs ilyen mesterkélt színvilága. Viszont kezdettől idegesített az aktív ventilátoros hűtése. Emiatt sosem tudtam azzal a fényerővel használni, amivel igazából szerettem volna. Ez sajnos a növényválasztásra is rendesen kihatott. További adalék, hogy az utóbbi fél évben elköltöttem Hifire egy nagyobb High-tech akvárium árát és bizony napközben a ventilátorok hangja nekem nagyon bekavart a zenébe. Persze ugyanígy zavar a hűtő is, pedig direkt a létező leghalkabbat vettem annak idején. Ez az amerikai nappali átka, meg persze az én egyéni túlérzékenységem. A Skylight ugyan RGB, de valahogy az összes gyártónál jobban sikerült megugrani, hogy egyszerre legyen szaturált és természetes is egy akvárium megjelenése. Mivel eddig mindössze 3 órát ment a lámpa, még így látom, később térjünk vissza erre.
 
Mivel eddig mindössze 3 órát ment a lámpa, még így látom, később térjünk vissza erre.

Kíváncsi vagyok néhány hét után mit mond a szemed. A növények színe is változni fog picit, meg az érzékenységed is. Bízzunk benne nem a rossz irányba :D
Ezt a kábelt nem tudom megszokni ezeknél a lámpásoknál. Nem értem miért nem szempont ez már a tervezőasztalon.
 
Back
Oldal tetejére