• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200 l nyugalom

porubp

Tapasztalt kertész
Már egy ideje olvasgatom ezt a jó kis fórumot, és gondoltam, bejegyzem az én akvámat is. A víz hozzám először nem akvárium, hanem egy kis tó formájában költözött be, majd amikor télre be kellett hoznom az aranyhalakat, ekkor kezdődött nálam az akvarisztika iránti szeretet. Persze az aranyhalak amint lehet visszaköltöztek a már 'tél-biztos' nagyobb helyükre, a kiürült 112 l-es akváriumba pedig neonok és coryk érkeztek. Kb 1 hónapja sikerült beruházni egy nagyobb üvegbe, melyet azóta is - nagyrészt a fórumtársak naplóiból merítve - próbálok minél szebbé varázsolni, remélem ezentúl a ti segítségetekkel is :) Mindenképpen low-tech-ben gondolkodok, remélem azért így sem reménytelen egy pofás látképet összehozni, és persze egy kellemes kis élőhelyet teremteni a benn-lakóknak.



Akva: 120x38x45 - 205 l

Világítás: Aqua Nova NDL-1200
Szűrés: Aqua Nova NCF-1200 (átlátszó cső, ronda zöld ki és befolyó egyelőre, rajta vagyok a DIY akril megoldáson, ha van vkinek feleslegese, nagyon szívesen megszabadítom tőle!)
Talaj: mezei aprószemű barnás kavics
Halak: kedvenc zöld neon (15 db), sima neon (5-6 db), gyémánt neon (16 db), Gyrinocheilus aymonieri (2 db, oto-t kértem a boltban és őket adták (természetesen nem a GA :), 1 kis árva cory elegans, 7 red cherry és egy amano.
Cory-csapat vásárlása tervben a hétvégén, és talán valamikor vagy egy ramirezi pár vagy egy bolíviai törpesügér pár jó lenne, nem tudom, elférnének-e, ha nem éreznék jól magukat, természetesen lemondok róluk
Növények: sok kis valisnéria, 2 microsorum pteropus, 5 anubias nana (bár az egyiknek most elég nagy levelei nőttek), 5-6 cryptocorine.
Táp: Easy Life Profito 20 ml heti 1x vízcsere után (én Carbo-t is vettem volna, de már másodszor beszéltek le a Ga-ban a fiúk, pedig elég sokatoknál látom, h használjátok, kell, nem kell??)

Úgy szeretném megoldani a dolgokat, hogy elég kiúszóteret, viszont bőséges búvólehetőséget is hagyjak a halacsoknak. Tudom, még kevés a növény, meg hétvégén még rendezkedni is szeretnék, de azért remélem el lehet indulni valamerre :)

8538106114_79327014f7_z.jpg


8538104128_bc4a412d16_z.jpg


8538102230_7a389a2ffa_z.jpg

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!
 
Csak kérdem: a cory-k szeretik a kavicsot? szerintem annyira nem, de ha már van egy azért ne hagyd egyedül, mert csapat hal:D A növényes részről meg majd írnak nálam tapasztaltabbak, azért a véleményem, hogy jó lesz ez, ha benövik a növények, de nagyon több fajtát én nem tennék bele, megvárnám míg ezek elszaporodnak.Persze győzd kivárni.
 
Szia porubp!

kellemes kis élőhelyet teremteni a benn-lakóknak.
Ránézve jó az elrendezés!
A sárgás kavics nem illik oda ha már ott a szikla!
Az ágnak jó formája van (milyen fa?), a talapzatát viszont jó lenne eltakarni mohával, vagy-és egyéb növénnyel!
A Corykat nem zavarja a kavics aljzat, csak kicsit nagy szeműnek tűnik, ami fogja a mulmot.
Táptalajt raktál alá?
A Valisneriák kicsit mélyen vannak, épp hogy a gyökerük legyen az kavicsban.
Növény még mehet bele!

Tetszik!

A.ttila
 
Sziasztok!

Köszönöm! A sárga kő tényleg nem illik oda, kell keresnem vmi odapasszoló követ (mondjuk hétvégén a Ga-ban ;)) meg a facsoportot is balra-hátrébb szeretném tolni, csak esténként nem volt időm, de majd ezt is hétvégén akarom vhogy kivitelezni. Arra is gondoltam, hogy levágok belőle, vagy betemetem, hogy mehessenek rá növények . Nem tudom, h érthető-e.
Valisnériákat kijjebb emelem, köszi! akartam is kérdezni, miért nem nőnek, akkor lehet h ez az oka...
A vékony ágak csavart fűzek, de sztem mégse lesz jó, mert nagyon puhának tűnik, állandóan foszlik; mondjuk a garnélák és az aymonierik remélem szeretik :) A sötétebb gyökeret vettem, nem tudom, azt hiszem vasfa, de nem a mopani, hanem a sima, nem színezi a vizet, elmerült rögtön, nekem nagyon bejön! Van benne egy kb 15 x 8 cm-es hosszúkás vájat, amit imádnak az aymonierik, szinte egész nap ott vannak, este meg a külső részét csócsálják. Tegnap láttam, amint két neon benézett a lyukba, ott úszkáltak az üregben, nagyon cukik voltak :)
A corykkal kapcsolatban én is féltem az aljzattól egy kicsit, de nem éles a kavicsok széle, szóval elvileg jó lehetne nekik... tényleg jó lesz nekik? Homokot nem szerettem volna, mert szerintem nem nőnek benne annyira a növények, mert túl tömött, de javítsatok ki, ha rosszul gondolom, meg a kavics jobban is tetszik. Majd csinálok még közelebbi képeket is, hétvégén. Táptalaj nincs alatta sajnos, ezért gondoltam a tápgolyókra, fog segíteni valamit?
Easy carbot a profito mellé érdemes venni?

Köszi, hogy benéztetek, és a tanácsokat is!!!
Üdv, p
 
Sziasztok!

Köszönöm! A sárga kő tényleg nem illik oda, kell keresnem vmi odapasszoló követ (mondjuk hétvégén a Ga-ban ;)) meg a facsoportot is balra-hátrébb szeretném tolni, csak esténként nem volt időm, de majd ezt is hétvégén akarom vhogy kivitelezni. Arra is gondoltam, hogy levágok belőle, vagy betemetem, hogy mehessenek rá növények . Nem tudom, h érthető-e.
Valisnériákat kijjebb emelem, köszi! akartam is kérdezni, miért nem nőnek, akkor lehet h ez az oka...
A vékony ágak csavart fűzek, de sztem mégse lesz jó, mert nagyon puhának tűnik, állandóan foszlik; mondjuk a garnélák és az aymonierik remélem szeretik :) A sötétebb gyökeret vettem, nem tudom, azt hiszem vasfa, de nem a mopani, hanem a sima, nem színezi a vizet, elmerült rögtön, nekem nagyon bejön! Van benne egy kb 15 x 8 cm-es hosszúkás vájat, amit imádnak az aymonierik, szinte egész nap ott vannak, este meg a külső részét csócsálják. Tegnap láttam, amint két neon benézett a lyukba, ott úszkáltak az üregben, nagyon cukik voltak :)
A corykkal kapcsolatban én is féltem az aljzattól egy kicsit, de nem éles a kavicsok széle, szóval elvileg jó lehetne nekik... tényleg jó lesz nekik? Homokot nem szerettem volna, mert szerintem nem nőnek benne annyira a növények, mert túl tömött, de javítsatok ki, ha rosszul gondolom, meg a kavics jobban is tetszik. Majd csinálok még közelebbi képeket is, hétvégén. Táptalaj nincs alatta sajnos, ezért gondoltam a tápgolyókra, fog segíteni valamit?
Easy carbot a profito mellé érdemes venni?

Köszi, hogy benéztetek, és a tanácsokat is!!!
Üdv, p
Szia!
Az előttem elmondottakkal teljesen egyetértek, jó lesz ez, csak tényleg kell bele több növény. A tápozást számold át napi adagra és naponta tápozz. Én a Profito mellé használok carbot, szerintem használhatsz Te is nyugodtan, azonban majd ha sok növényed lesz, érdemesebb lesz áttérni a GA Mikro+makro+carbo tápokra.
Szerintem ez a fajta kavics nem igazán a növényeknek való, meg szerintem a mulm is meg fog benne ülni. Addig, míg ez van, jó ötlet a tápgolyó. Ez igazából azokon a növényeken segít, melyek a gyökérzetükön keresztül veszik fel a tápanyagot, de hosszútávú megoldás mindenképpen a táptalaj+fedőtalaj (ebből van ezer fajta, ki tudod választani a neked megfelelőt, csak előtte olvasd át az erről szóló topicot.)
Sok sikert és algamentes akváriumot, várjuk a fejleményeket!
 
Sziasztok!

Ma matattam egy kicsit, leszedtem a kiázott fák kérgeit, vizet cseréltem. Szereztem még néhány növényt, több cryptot, csavart valisnériát és sagittaria-t, tudom nem kellett volna a kettőt (sagittaria és valisnéria) együtt, de megtetszett :rolleyes: talán nem hat annyira összevissza a kettő.


IMG_8917 by porubp, on Flickr


P3160242 by porubp, on Flickr


P3160238 by porubp, on Flickr


IMG_8921 by porubp, on Flickr


P3160244 by porubp, on Flickr

Nő a moha is, már vissza is kellett vágni :) jó lenne még néhány ágra kötözni. Terjeszkedik oldalra is vagy csak felfelé? A levágott darabokat fel lehet kötözni még? jó kis munka lenne...lehet h egyszerűbb lenne venni még két dobozzal. azt hiszem taxiphyllum barbieri-t vettem, jól gondolom, ugye? :rolleyes:

A tápgolyó lesz egyelőre a megoldás, meglátom, azzal mire mennek a növények.
Köszönöm, akkor mostantól napi tápozásra állok, 3 ml naponta. Még megvárom, amíg kicsit megerősödnek a növények, és utána kipróbálom a carbót is.
Nekem tetszik az összkép, nem mondom, hogy ahányszor odamegyek, ne tudnék változtatni valamin, de remélem fejlődik, és méltó dísze lesz a nagyszobának :)
 
Szia porubp!

Szépen dúsul az akvárium!

tudom nem kellett volna a kettőt (sagittaria és valisnéria) együtt, de megtetszett
Nincsenek szabályok hogy mit-mivel, ahogy Neked tetszik!
Pont ez a szép a hobbiban hogy mindannyiunk számára ugyan azok az alapanyagok állnak rendelkezésre, mégsem születik két egyforma (de még hasonló is ritkán) üveg edény!

A.ttila
 
Szia Attila!

Akkor jó, köszi :) csak nem akarom, h nagyon káoszos legyen az összkép. Most olvastam hunwarp 'extra wide view' naplójában h van h egy hónapot is kell várni az aki feltöltésével ragasztás után. Nekem kb 1 hét telhetett el a ragasztás és a feltöltés között (méretre rendelt aki, ebből tudok következtetni) 10 mm-s üveg a 120 cm hosszúságával, kicsit kivert a víz, bár eddig nem láttam semmit, de biztos szóltak volna, ha várni kellett volna, nem? :oops: (n)
 
Szia!

biztos szóltak volna, ha várni kellett volna
Általában megmondják mikor lehet feltölteni.
7-10 napot szoktak hagyni száradásra nagyobb akváriumoknál.
De az üveges tudja mivel ragasztotta (többféle jó anyag van) és hogy annak mennyi a mm-enkénti kötési ideje.
Ha gond lett volna akkor már tudnád!
Mérd meg az akvárium szélességét a végein és a közepén!
Mennyi a különbség?

A.ttila
 
Szia!

hát, tök jó, van 2-3 mm a közepe és a szélei között. De ez gondolom nem amiatt van, hogy a ragasztás nem kötött meg rendesen, hanem a merevítés hiánya miatt (ezért lett ugye a 8-as helyett 10 mm-es üveg) akkor ennyi hasasodás természetes?
 
Tápgolyók közül Ti melyiket ajánlanátok? a JBL-en kívül van még valami, ami jó lehet? (láttam olyan pl, h Hobby Laterit, nem tudom, ilyeneket szabad használni? elég gagyinak tűnik, bár azt se hiszem h csak a nagyobb nevek gyártotta tápokban van olyan, ami jó lehet a növényeknek...) ha újrakezdeném, táptalajt is raknék bele, de egyelőre még nem akarom szétszedni az egészet....

Köszi!
p
 
Köszi! én is azt akartam venni, de más fórumokon eltérő véleményeket olvastam róla (utána sárgás lesz a víz, nem bomlik le..) de ezek szerint aki ügyesen csinálja (nem kavargatja állandóan a talajt :)) annak beválik.
Köszi még egyszer!
 
Sziasztok!

Eltelt megint egy hét, back again :) Túl sok változás nem történt, a héten sikerült visszafognom magam, se halat se növényt nem vettem :)
Ma csináltam egy kis vízcserét - tényleg meggyűlik a kosz az apró kavicsok közt..., követ már le tudtam venni a fáról, (oh yeah :) ) moha lassan de azért nő, sűrűsödik, aminek nagyon örülök :happy: kéne még több, h ne csak egy fán legyen, így kicsit természetellenesen hat, de hát pénz ugye... Ha jól vettem, észre a két sarokban nőtt a micro pteropus is! már egy hete naponta 2-3 ml-t profito-zok, eddig nem felejtettem el 1x sem :happy:
halak úgy érzem egyre feloldottabbak, nem paráznak annyit ha az akva felé megy vki, egyre magasabb régiókat hódítanak meg (y)

Szerintetek hogy lehet még életet vinni jobban a dologba, sokszor olyan üresnek tűnik - nem csak nekem, kiccsalád is mondja. Egy pár boliviai törpesügeret (mikrogeophagus altispinosus) hajkurászok az egész városban - na jó, kb 5-6 helyen szoktam járni, de még sehol nem láttam, csak a kényesebb ramirezit (vele meg nem akarok inkább kisérletezni, pedig egy gyöngyszem ő is, csak ha jól olvastam itt a fórumon is, kényesen reagál a változásokra, minden előjel nélkül elpusztulhat...
Szóval valakinek vmi javaslata egy 'fűtő nélküli-csapvizes-200 l-es-kis-neonos-low-tech' aksiba? :) vagy elég annyi amennyi most van, ne akarjak többet...?
ja, corydoras habrosust is keresek, egy pesti üzletben jövő hétre ígérték, társul az én kis árva elegansomnak. Szegény annyira magányos, már nagyon szeretnék egy bandát neki. Remélem be fog társulni...

és néhány kép :)


IMG_8992 by porubp, on Flickr


IMG_8994 by porubp, on Flickr

Tényleg, tudja vki, h mit csinál a rák?


IMG_9007 by porubp, on Flickr


IMG_8999 by porubp, on Flickr


IMG_9002 by porubp, on Flickr


IMG_8980 by porubp, on Flickr

hű, ezen az uccsó képen nagyon szegényesnek tűnik az aki, annyira azért nem rossz élőben, legalábbis nekem, mint kezdőnek :shy:
Üdv, mindenkinek, várom a kritikákat... :oops: :)
 
Köszi Málinkó!!! megnézem :) megbízható a bolt szted?

Köszi!
Igen, nagy a választék, egészségesek a halak. Bármilyen eü. probléma esetén karanténba teszik az egész akváriumot, jól látható vörös kereszttel, nem sumákolnak.
 
Back
Oldal tetejére