• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdö akváriumom

Sziasztok!

Nem találtam ilyen fajta topicot, de ide a naplóba felteszem a kérdést és hátha valaki eligazít a megfelelő topic ba.
Mostanában szerencsére elég jól beállt az akvárium.
Nem sokat kell vele foglakonom..:)
De viszont az foglalkoztat hogy lehetne egy nagyobbat csinálni..:)

Kiváltó okok. :)
Sajnos a komód amin van az 150*45 méretű.
Másik hogy a 4 db vitorlás már kicsit szűkösen vannak.

Körülbelül 300 liter körülire gondoltam a mostani 160 helyett, kicsit szeretném körüljarni a szekrény témát.
Ez egy kikas Komód, ami bár bútorlapból van, de a benne lévő polcok is össze vannak fogatva, 4 db függőleges bútorlap van benne.
Szerintetek elbírna tartósan 350 kilót?
Ezt a kis táblázat talàltam a bútorlapból teherbiràsàval kapcsolatban.

A vitorlások meg sajnos megnőttek és nincs szívem megválni tőlük.

A másik kérdés az új akváriumba àtköltözéssel lenne.
Ha a mostani vizet felfogom és azzal töltöm fel a másikat részben akkor elkerülhetem a kezdeti nagy algàsodas problémát?
Persze a szűrőt is emelném a mostani 1550 l/h ról 2300 ra kb.

Előre is köszönöm
Hátha van valakinek tapasztalata ilyen fajta àtköltözéssel.

Szép napot 80e1bcd5ebe56a35d68bbe3104c4ea00.jpgeac381aa218af035ce63629ebbff8a9c.jpg
 
Sziasztok!

Nem találtam ilyen fajta topicot, de ide a naplóba felteszem a kérdést és hátha valaki eligazít a megfelelő topic ba.
Mostanában szerencsére elég jól beállt az akvárium.
Nem sokat kell vele foglakonom..:)
De viszont az foglalkoztat hogy lehetne egy nagyobbat csinálni..:)

Kiváltó okok. :)
Sajnos a komód amin van az 150*45 méretű.
Másik hogy a 4 db vitorlás már kicsit szűkösen vannak.

Körülbelül 300 liter körülire gondoltam a mostani 160 helyett, kicsit szeretném körüljarni a szekrény témát.
Ez egy kikas Komód, ami bár bútorlapból van, de a benne lévő polcok is össze vannak fogatva, 4 db függőleges bútorlap van benne.
Szerintetek elbírna tartósan 350 kilót?
Ezt a kis táblázat talàltam a bútorlapból teherbiràsàval kapcsolatban.

A vitorlások meg sajnos megnőttek és nincs szívem megválni tőlük.

A másik kérdés az új akváriumba àtköltözéssel lenne.
Ha a mostani vizet felfogom és azzal töltöm fel a másikat részben akkor elkerülhetem a kezdeti nagy algàsodas problémát?
Persze a szűrőt is emelném a mostani 1550 l/h ról 2300 ra kb.

Előre is köszönöm
Hátha van valakinek tapasztalata ilyen fajta àtköltözéssel.

Szép napot View attachment 75690View attachment 75691
Szia! A negy fuggoleges oldallal elbir 350kg-t, ha megfelelo modon van osszerakva a szekreny. Ami meg kerdeses lehet, milyen es mennyi lab van alatta?
 
Szia! A negy fuggoleges oldallal elbir 350kg-t, ha megfelelo modon van osszerakva a szekreny. Ami meg kerdeses lehet, milyen es mennyi lab van alatta?
Köszönöm a gyors segítséget.
Megnéztem és valóban a padlón kevés a felület ami egyenletesen elosztja a terhet.
Majd becsavarozok nehàny àllitható talpakat.

Az vízcserével àtköltözés szerintetek működne?
Kevésbé lenne algàs a kezdetekben?
 
Köszönöm a gyors segítséget.
Megnéztem és valóban a padlón kevés a felület ami egyenletesen elosztja a terhet.
Majd becsavarozok nehàny àllitható talpakat.

Az vízcserével àtköltözés szerintetek működne?
Kevésbé lenne algàs a kezdetekben?
Szia!
Nem a vízben van a bacik nagy része, hanem a szűrőben. Tehát a szűrőanyagokat jell megfelelően átmentened. A vizet egyértelmű, hogy fel kell használnod az új akvában.
Milyen szűrőd van most és mit tervezel?
 
Egyébként persze a vitorlásoknak minél nagyobb, annál jobb, de nekem nem tűni nekik szűkösnek az a 160 liter. Nem olyan óriásiak még...
 
Szia!
Nem a vízben van a bacik nagy része, hanem a szűrőben. Tehát a szűrőanyagokat jell megfelelően átmentened. A vizet egyértelmű, hogy fel kell használnod az új akvában.
Milyen szűrőd van most és mit tervezel?
Szia
Van egy Ecco Pro 200. Helyette vennék egy Eheim 2075 öt.
A másik 2071 maradna.
Az aljzat sima kavics szóval abban sem gondolom hogy őrülten elszaporodtak a bacik.
 
Szia
Van egy Ecco Pro 200. Helyette vennék egy Eheim 2075 öt.
A másik 2071 maradna.
Az aljzat sima kavics szóval abban sem gondolom hogy őrülten elszaporodtak a bacik.
A szűrőanyag a lényeg. Ha az egyik szűrőd marad, a másikból mentsd át a szűrőanyagot az újba, meg annyi vizet, anennyit csak tudsz.
A nagyobb akvában is kavics talajod lesz?
 
Egyébként persze a vitorlásoknak minél nagyobb, annál jobb, de nekem nem tűni nekik szűkösnek az a 160 liter. Nem olyan óriásiak még...
Úgy tűnik ebben is elvannak, csak hát az a fránya szekrény 150* 45 alapterületű.:)
Valóban meg nem olyan brutál nagyok, de gondoltam elkezdem tervezgeti a nagyobbat, meg beszerezni hozzá a dolgokat.
És majd egyszer valamikor nekiállok.
 
Vagy tervezel aktív talajt?
Mert azzal lehet ammónia csúcsod.
Elméletben persze minden jól hangzik, de ettől még lehet, hogy algásodsz majd.
Fény, áramlásviszonyok, tápozás...
 
Sziasztok!

Nem találtam ilyen fajta topicot, de ide a naplóba felteszem a kérdést és hátha valaki eligazít a megfelelő topic ba.
Mostanában szerencsére elég jól beállt az akvárium.
Nem sokat kell vele foglakonom..:)
De viszont az foglalkoztat hogy lehetne egy nagyobbat csinálni..:)

Kiváltó okok. :)
Sajnos a komód amin van az 150*45 méretű.
Másik hogy a 4 db vitorlás már kicsit szűkösen vannak.

Körülbelül 300 liter körülire gondoltam a mostani 160 helyett, kicsit szeretném körüljarni a szekrény témát.
Ez egy kikas Komód, ami bár bútorlapból van, de a benne lévő polcok is össze vannak fogatva, 4 db függőleges bútorlap van benne.
Szerintetek elbírna tartósan 350 kilót?
Ezt a kis táblázat talàltam a bútorlapból teherbiràsàval kapcsolatban.

A vitorlások meg sajnos megnőttek és nincs szívem megválni tőlük.

A másik kérdés az új akváriumba àtköltözéssel lenne.
Ha a mostani vizet felfogom és azzal töltöm fel a másikat részben akkor elkerülhetem a kezdeti nagy algàsodas problémát?
Persze a szűrőt is emelném a mostani 1550 l/h ról 2300 ra kb.

Előre is köszönöm
Hátha van valakinek tapasztalata ilyen fajta àtköltözéssel.

Szép napot View attachment 75690View attachment 75691
Szia!
A "bútorlap" elég tág fogalom.
Manapság kétféle anyag használatos:
  • a "hagyományos" pozdorja (műgyantával összeragasztott faforgács)
  • MDF, valamivel összeragasztott / préselt farost.
A táblázat, amire hivatkozol, pedig rétegelt lemez, ami se az első, se a második, bár kétségtelen, hogy ezt is használják a bútorgyártás során. Teljesen más anyag. Ráadásul a mindegyikből van különbőző teherbírású, azonos vastagság esetén. Szóval, ha valaki amatőrként ezekből az adatokból akar valamit kiszámolni, annak fel kell kötni a gatyáját. :)
Én nem mertem felvenni a kesztyűt, ezért inkább a jól bevált acélt részesítettem előnyben. Tehát zártszelvényt választottam vázként. Az akvárium amit tart, kb. 80kg tömegű, és van benne kb. 270-280 liter víz.
 
Igen ezt a fehér folyami kavicsot terveztem.
Úgy tűnik jól tudom mulmozni.
Megvannak benne a növények is.

Lámpa maradna ez a fajta.
Nem egy kifejezetten akvarisztikai LED de bevált.
Max veszek hozzá kicsit hosszabbat.
Optonica 6500K

Hajrá!
Úgy látom nőnek alatta a növények, viszont mivel dupla akkor lesz az akva, a fényerőn is növelned kell, szerintem.
A bútort meg tényleg jól vizsgàld meg, nehogy mikor rajta van az akva feltöltve, nehogy akkor roppanjon össze.
 
Szia!
A "bútorlap" elég tág fogalom.
Manapság kétféle anyag használatos:
  • a "hagyományos" pozdorja (műgyantával összeragasztott faforgács)
  • MDF, valamivel összeragasztott / préselt farost.
A táblázat, amire hivatkozol, pedig rétegelt lemez, ami se az első, se a második, bár kétségtelen, hogy ezt is használják a bútorgyártás során. Teljesen más anyag. Ráadásul a mindegyikből van különbőző teherbírású, azonos vastagság esetén. Szóval, ha valaki amatőrként ezekből az adatokból akar valamit kiszámolni, annak fel kell kötni a gatyáját. :)
Én nem mertem felvenni a kesztyűt, ezért inkább a jól bevált acélt részesítettem előnyben. Tehát zártszelvényt választottam vázként. Az akvárium amit tart, kb. 80kg tömegű, és van benne kb. 270-280 liter víz.
Hajrá!
Úgy látom nőnek alatta a növények, viszont mivel dupla akkor lesz az akva, a fényerőn is növelned kell, szerintem.
A bútort meg tényleg jól vizsgàld meg, nehogy mikor rajta van az akva feltöltve, nehogy akkor roppanjon össze.
Sracok teljesen mindegy, hogy vakumfolias vagy furnerozott vagy festett mdf, laminalt esetleg furnerozott butorlap forgacslap.. csak megfeleloen legyen osszerakva.
 
Sracok teljesen mindegy, hogy vakumfolias vagy furnerozott vagy festett mdf, laminalt esetleg furnerozott butorlap forgacslap.. csak megfeleloen legyen osszerakva.
Na ja, de nem árt ha elég stabil ahhoz, hogy megtartsa. Azért csak nem lehet papírból...
De igaz, mindegy, hogy milyen, csak legyen jól összerakva meg bírja el.
 
Sziasztok!
Még mindig nagyon stabil az akvárium.
2 hetente 30-40 liter vízcsere úgy tűnik simán elég.

Napi 2-3 pumpa Macro és ugyanakkor ennyi mikro, 5 ml Carbo elégnek bizonyul.
Szépen nőnek a növények, de nem dusul fel annyira hogy az algáknak kedvezzen a helyzet.
Vagy lehet valami növény elhasznál minden felesleges tápot.

Algahelyzet:
Ecset alga volt egy kicsit a Bolbitis öregebb levelein.
Levágtam az algás részeket -- eddig nem szedte vissza szerencsére.

Anubias
A levelek szélein egyre több jelent meg.
Láttam a a neten hogy 1:10 arányú fehérítőbe pár percig áztatom akkor elhal az alga de a növény még kibirja. Bár utána még egy 1:10 Carbo oldattal is megecseteltem.
Egy életem egy Anubiasom. Hát megpróbáltam.

Ésss úgy tűnik hogy működik.
Az esetek kifeheredtek, a leveleknek eddig nincs baja.
A beavatkozást kb 3 napja ejtették meg.


Szerintetek a képek alapján sikerült kinyirni?

Röviden ennyiről szerettem volna beszámolni. 6a5804ad20becee026eae9c8dc505809.jpg83f8b5e15cfa5501c7be71a02dc8b0bb.jpg413ff5924dcaaef282cd9179cf3531ac.jpg
 
Sziasztok!

Úgy vettem észre hogy eléggé megszaporodtak a random csigák az akváriumban.
Gondoltam hogy beszerzek 5 db Helena csigát hogy kicsit létszám megállítsák itt a random csiga születési számot.
Eddig is voltak mindenfelé, de most hogy bekerültek a csigaevők, elindult a csigafutam.
A random csigák felszaladtak a vízfelszínre és ott todzódnak.
Várják a végzetüket.

Ez volt a mai nagy történés. 195e822194de9acbfd2428195bc57812.jpgbea4874ead8e85aa6b49cc3af0f01d8b.jpg40578bb3ffbeb0dae59c48b1e9a1284f.jpg
 
Back
Oldal tetejére