• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kezdő baklövéseim, 125 l

Sziasztok!
Itt nincs nagy változás szerencsére, mindenki jól van. A növények nőnek szépen, szereztem néhány újat @Luigi13 - éktól (megdézsmáltam a Zuzminak szánt adagot), csak nem tudom milyet.[emoji848]
A babyboom rendesen beindult, kb fél óra plusz volt a takarítás során visszaszedegetni a kicsiket a vödörből...
A planáriák itt is megjelentek. Valami elképesztő gyors állatok!
Az előtérben a kavicsot tervezem lecserélni Scaper's Soil-ra, zavar hogy keveredik. Arra gondoltam, hogy kiszedem az előtéri növényeket, aztán leszívóm a kavicsot és óvatosan feltöltöm a helyét. Ez a projekt a hosszú hétvégén lesz beiktatva.
Tegnap jártam még a GA-ban, furcsa érzés volt hogy utoljára, legalábbis ott... Sajnos az akváriumot amit készítettem anyukámnak, elcserélte az üveges, de sebaj így legalább jövő héten a költözés során vehetem át!
DView attachment 53916View attachment 53917
Megdezsmalas helyett a megtizedeles pontosabb lett volna...
 
Tegnap este leszívtam előről a homokot és a helyére Scaper's Soil került. Utólag nem teljesen sikerült úgy elrendeznem a talajt, ahogy szerettem volna, nem igazán emelkedik hátrafelé jelenleg. Egyelőre így marad, nincs kedvem újrabolygatni. Vízbe önteni a Scaper's soilt, mégha egész alacsonyba is, nem egy nagy élmény... Zavaros vízben ültetni és talajt rendezni sem volt öröm...
De most így sötét talajjal jobban tetszik. És az amanok sem sokkoltak be a nyektetéstől! [emoji16]
A süncsigák fantasztikus munkát végeznek! A kezdetektől épülő szürkés-zöld algát is, ami a red mooron tanyázott, eltűntették! A napló elején kifejtettem, hogy nem szeretem a csigákat, de úgy tűnik meg kell követnem őket! Sokkal jobbak mint az otok! f67a3512c1d4af9e55e5fc0af7b22c69.jpgb8c84a9b62674f4e7d2a19e32883f0d8.jpg
 
Tegnap előtt nagy takarítás volt. Mocskosak voltak már a csövek és jelentősen csökkent az áramlás, éreztem hogy nem húzhatom tovább a szűrő takarítást. Hát volt benne cucc bőven, rá is öntöttem a paradicsomokra! @Zuzmi azt mondta a garnéla kaka a legjobb tápszer, meglátjuk... Úgy néz ki nem úszom meg a Seachem Purigen regenerálást. Sajnos csak valami illatosított Clorox volt itthon és rémlett, hogy az nem jó. Ma a srácok a GA-ban kiokítottak erről is, szóval nincs mese meg kell csinálni. Úgy érzem viszont a 100 ml kevés, következő fizuból veszek még bele 250 ml-t.
Megijedtem kicsit, mert tegnapra elég opálos lett a víz, de valószínűleg csak a havi nagyobb dózisú Stability miatt, mert mára kitisztult.
A garnélák nagyon jól vannak, rengeteg a kicsi, minimum 50 db, szerencsére a nagy átépítés sem ártott meg nekik! A bébi spenót az új kedvenc, nem lehet eleget adni belőle!
A szívóharcsákért továbbra is aggódom, nagyon soványak. Zuzmi adott több fajta alga eleséget, de rá se bagóznak. [emoji852]️ Csak az uborka kell nekik, uh ma kaptak. Legalább így tudom, hogy heten még élnek, ennél rosszabbra számítottam.
Sajnos a panda Cory állomány feleződött, már csak ketten vannak. Itt is pótlás esedékes.
 
Kicsit elhanyagoltam a naplót, bár nem is történt sok minden. Szép stabil a rendszer, relatív algamentes a sünik óta. Szombaton a GA-ban jártam és kiegészítettem a megfogyatkozott csapatot 8 db panda coryval. Viktor először rosszul értette és majdnem neki is állt kifogni 8 panda csíkot. Kaptam volna egyből a szívemhez a kasszánál... [emoji28]
Pajzscsigák újra vannak, de csak néhány, lelkesen írtom őket. Egy kis Rotala bonsai került még be bal oldalra, anyukámtól maradt és megtetszett. Kicsit viseltes, de csak összeszedi magát! 8e02863bdf7b982994b3bae57af94c0b.jpg
 
Kicsit elhanyagoltam a naplót, bár nem is történt sok minden. Szép stabil a rendszer, relatív algamentes a sünik óta. Szombaton a GA-ban jártam és kiegészítettem a megfogyatkozott csapatot 8 db panda coryval. Viktor először rosszul értette és majdnem neki is állt kifogni 8 panda csíkot. Kaptam volna egyből a szívemhez a kasszánál... [emoji28]
Pajzscsigák újra vannak, de csak néhány, lelkesen írtom őket. Egy kis Rotala bonsai került még be bal oldalra, anyukámtól maradt és megtetszett. Kicsit viseltes, de csak összeszedi magát! View attachment 55835

Van panda csík GA-ban?
 
A héten betettem az új Purigent és regeneráltam a régit. Kapott egy skimmert az akvárium, egyenesen csájnából. Eheim klón, szépen teszi a dolgát.
A meleg kezd problémássá válni, éjszakára szokott kapni 2 tejfölös vödörben jeget, így a 26°C tartható. Egy diy ventilátor rendszer van tervben.
A panda coryk egy kivételével kinyiffantak, sajnos egy neon és egy géb is garnélaeleség lett. [emoji22]
Pénteken a GA-ban jártam és pótoltam a corykat. Azóta csak egy pusztult el. Meglátjuk... 63fecbfdcf9e504f8a7ef45e5296d79e.jpg
 
A múlt héten és tegnap picit átrendeztem a növényeket. A Bacopát kiszedtem a bal oldalról, nagyon elnyomta a Ludwigiát. Remélem így a szép bordó szín jobban fog érvényesülni! A Bacopa jobb hátra került, ahol eddig észrevehetetlenül egy kevés Rotala indica húzódott meg. A Rotala a Ludwigiához került. A Hydrocotyle tripartita kikerült középről, valamiért csak senyvedt ott, pedig jobb oldalt a Valisneria között szépen terjed egy kósza tő. Felraktam az egyik fára, meglátjuk mit tud ott.
Valami itt is van az anubiasokkal, a szelek felől lyukacsosodnak és sárgulnak a leveleik. A többi növény jól érzi magát, szóval nem tudom mi lehet a baj... [emoji848]
A garnélák rengetegen vannak, néhányat már a színe miatt ki kellett szelektálni. bcbeda6660ea4e36580ebbf06c809d0b.jpg9982ef9804b2abac6834bb36856758be.jpga703989735b167f7532bdf2898235d62.jpg
 
A nyáron eddig kevés időm volt az akváriumokra. Itt is csak alap takarítás, vízcsere ment a hetekben.
Annyi új van, hogy 2 géb érkezett Zuzmitól. De ezek böszme nagyok a én régijeimhez képest. Nem tudom mit ehettek eddig, hogy ekkorára nőttek...
Cory elhullás megállt, de az új csapat fele így is feldobta a pacskert...
Mostanában többször itt hagytam mindent 3-4 napra, amit szerencsére jól viselt mindenki, csak a hőmérséklet magasabb. Nagyon jól jönne már a ventilátor...

Szép napot! 768601f551fd7705b47a357726a7cfd3.jpg
 
Valami itt is van az anubiasokkal, a szelek felől lyukacsosodnak és sárgulnak a leveleik. A többi növény jól érzi magát, szóval nem tudom mi lehet a baj...
Vagyél a GA-ban kalium-foszfat-kh2po4 ot.
Mivel ez 126 literes akva, mehet bele 2 csipet belőle 4 naponta, már az első hét után látnod kell az eredményt mivel a foszfátokat a növények azonnal felveszik.
 
Back
Oldal tetejére