• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112 liternyi halleves

Az a baj, hogy igen. TDS is 220 volt csere elott, pedig 120-szal cserelek.
Ha lejjebb akarom tornászni a TDS-t, akkor nem az egész cserevizet sózom. Először csak RO-t öntök, utána mérek, és ahhoz mérten sózom a maradék cserevizet.
 
Ha lejjebb akarom tornászni a TDS-t, akkor nem az egész cserevizet sózom. Először csak RO-t öntök, utána mérek, és ahhoz mérten sózom a maradék cserevizet.

Ezzel csak az a baj, hogy előbb-utóbb úgy le tudja lágyítani az ember a vizét, hogy utána meg az csinál galibát. A GH-ja tök okés, úgyhogy szerintem a tápozásból a nitrátot kellene hanyagolni. A 220-as TDS egyáltalán nem a világvége.
 
Na ma megláttam, hogy az amanók fociznak egy ottó hullájával ☹️ Habos is lett a vízfelszín, remélem nem pusztult meg a többi is…

A legyezőke él még viszont, talált magának egy svéd asztalt. Úgy néz ki, mint a Némó nyomában a rákok, akik a szemetet falatozták a csatornán🦀
A61D13B0-1E2D-4591-9E68-C1794A4CC4BF.jpeg07EB2386-5E20-4F28-BD7B-6904DECDA6DA.jpeg
 
Ezt most múlt időbe kell tenni, megjött a nyári meleg, vele együtt az alga 😭 túl későn kapcsoltam.

Már négy ventillátort tettem fel pár napja, sokára fog helyreállni.

Egy utolsó kép az alga előtt.
View attachment 167570
Ne csüggedj. Nekem az ecset erőlködik, mert az EON túl sokszor tartott leállást. Most fizettek kötbért. (5matyit🙄🤣, na ezért vigad sírva a magyar... 🤷‍♂️)
 
Back
Oldal tetejére