• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 142liter, első növényesünk🌿🐟

Talán kicsit amatőr, hogy két féle gyep lesz ráadásul az előteret megosztva, de mindkettő nagyon tetszett nekünk, elsősorban a lakás dísze és azért igyekeztünk szép arányban, meg valamennyire tereptárggyal elválasztva ültetni. A parvula mini bekanyarodik jobbra hátra odáig a mayacaig. Apropo mayaca, azt is ma szereztük be a greenaquaban, de szerintem ma a myrio viszi a pálmát hogy oda a super red mellé bekerült.
 
Azt akartam kérdezni, hogy ki mondta neked, hogy ez a megfelelő arány? És mihez akarod használni? Azt látom, hogy te patika pontossággal akarsz akváriumot üzemeltetni. Ez nem egy petri - csésze, amibe össze kutyulunk mindent, a végén meg füst lesz belőle. A természet egy darabját akarjuk a szobánkba varázsolni, és megpróbálunk megfelelni minden élőlénynek, ami az akváriumba kerül. De ennyi méricskélni, egy 24 napos akváriumnál? Úgy, hogy alig van növény? És , tényleg nem akarlak megbántani, de mi ez a sületlenség, hogy a rossz vízzel kevered vissza az nullás RO-t? Én komolyan, még ilyet nem hallottam. Van Kh boosterem, ha annyira akarod a kh-t kontrollálni, szívesen adok belőle. De kérlek, hagyjuk már azt a rossz vizet.
 
Azt akartam kérdezni, hogy ki mondta neked, hogy ez a megfelelő arány? És mihez akarod használni? Azt látom, hogy te patika pontossággal akarsz akváriumot üzemeltetni. Ez nem egy petri - csésze, amibe össze kutyulunk mindent, a végén meg füst lesz belőle. A természet egy darabját akarjuk a szobánkba varázsolni, és megpróbálunk megfelelni minden élőlénynek, ami az akváriumba kerül. De ennyi méricskélni, egy 24 napos akváriumnál? Úgy, hogy alig van növény? És , tényleg nem akarlak megbántani, de mi ez a sületlenség, hogy a rossz vízzel kevered vissza az nullás RO-t? Én komolyan, még ilyet nem hallottam. Van Kh boosterem, ha annyira akarod a kh-t kontrollálni, szívesen adok belőle. De kérlek, hagyjuk már azt a rossz vizet.
Azért páran használják azt a rossz vizet, amíg nem akarom/engedhetem meg magamnak hogy kicsapjak 13ezret dennerle sóra, pár hétig bőven megteszi ez is. Nem jó, de nem is tragikus. Azt meg abszolút nem értem, hogyha érdekel a vízkémia, miért ne méricskélhetnék? Mivel kezdő vagyok és egyáltalán azt sem tudom hogy a vízösszetételre mennyi hangsúlyt kell fektetni, igyekszem erre is odafigyelni+kedvem is van hozzá.
Amúgy @Gyukker volt olyan rendes és ellátott pár olyan tanáccsal, amire kicsit odafigyeltem, kicsit méricskéltem, és azóta folyamatosan ontják pár napja a növények a bubikat.
Minek találgassak, ha lehet biztosabbra is menni?
A vízkeménységet egyébként nem hasraütésre találtam ki, kérdezgettem kinél mennyi, nézelődtem, és ennél amúgy még kicsit keményebb vizet szeretnék a galaxyk miatt, de azért ne kelljen vízkövet kapargatni.
A ráfeszülős stílusodat meg egyáltalán nem értem, ez egy hobbi és szerintem ennek itt nincs helye :D
A méricskélést meg igen, helyettesíthetné talasztalat, vagy vízanalizáló röntgenszem is, de mivel egyelőre egyik sincs ezért igyekszem más tanácsaira és tesztekre hagyatkozni ha már ezekkel rendelkezem. Bejössz az előszobámba és lecseszel hogy miért ég a villany ha látni akarok, neked van elemlámpád... :D kb
Persze részemről nincs semmilyen ellenségeskedés, én éreztem úgy hogy kissé lefele beszélsz.
 
Sziasztok!
A nitrik probléma miatt a bacik érdekében visszavettem a szén-dioxidból.
2 naponta megy most 70liter vízcsere, éjszakára pedig beüzemeltem egy légpumpát hogy porlasszon, tegnaphoz képest nem is lett magasabb a nitrit szint. Ahol berendezésnél felázott a táptalaj oda pedig szórtam még sima talajt.
Este cserélek vizet, arra leszek nagyon kíváncsi, hogy mostmár lefele megyünk-e nitrit koncentrációban. Indító bacit is adagoltam dögivel most minden nap.

Rájöttünk hogy a jobb oldal elviszi a pálmát, ezért balra is fogunk építeni egy kevésbé hangsúlyos erdőt, majd még kellenek vasfák.

Amit tutira tudok, és legszívesebben már építeném is az újat, hogy a legközelebbi akváriumunk sokkal részletekre törőbb lesz. Azért van ami még véletlenül is nagyon klassz lett benne, de alapvetően az volt a koncepció hogy valahogy puff bele a kövek, fák összeforgatva, jól nézzen ki.

Élővilág:
Most van benne 8 Oto, 7 galaxy, 1amano.
Az tuti hogy lesz benne még vagy 10amano, 3 galaxy lány.

Ezenkívül tetszik még:
Kubotai zöld törperazbóra, boraras brigittae, sima neon, hamis neon, rubin tetra, blue dream garnéla, crs, tigris garnéla.... szóval majd belőlük választunk. Sima neont meg brigittaet tuti tennék, csak kicsit más méret.20200224_163808.jpg

Egy friss fotó: :)
 
Megint áttúrkáltuk, asszem mostmár így marad.
Hátulra bekerült némi rotala valami, előre rotala bonsai, fákra microsorum petit.
Ma jött 10 CBS garnéla, és 10 amano :)
És dobpergés: ma két kis galaxyt is láttunk, úgy hogy másfél hete vannak bent a halak :D Olyan miniatűrek voltak, hogy a nagyon aprószemű szitán amit hirtelen ordìrva felkaptam, simán meglógtak.
Remélem jól elbújnak :D20200301_143906.jpg
 
Húú...
Hát kaptam @Zuzmi -tól egy garnéla védőt a szűrőre, totál elfelejtettem hogy még kicsik és beengedtem a 10amanot és 10CBS-t tegnapelőtt úgyhogy még nem volt rajta, így gyanítottam hogy bejuthattak.
Volt a szűrőben 2 amano, egy elpusztult amano, meg egy olyan garnéla amiről nem is tudtam. Róla van egy külön kép :D Milyen fajta lehet? :D :D :D biztos valami növénnyel hordtam be valakitől.
De a legnagyobb dolog: 10 kishalat is kibányásztam, jól nézzétek meg a képet. Mákjuk volt hogy egyet észrevettem és így megsejtettem hogy több is lehet. Jó kis program volt bogarászni őket 20liter szűrőanyag közül.
De amúgy ők annyira picik, hogy a garnéla rácson is átjutottak volna lazán.
Most egy 5liteses flakonban vannak amiből akváriumot csináltam nekik, tanácsokat elfogadok hogyan tartsam őket életben, nyílván utána is nézek. Ja, és gondolom galaxyk mert csak az van egyelőre :D :D
 

Attachments

  • 20200303_121352.jpg
    20200303_121352.jpg
    169.7 KB · Megtekintések: 39
  • 20200303_121130.jpg
    20200303_121130.jpg
    141 KB · Megtekintések: 42
  • 20200303_131047.jpg
    20200303_131047.jpg
    103.5 KB · Megtekintések: 43
  • 20200303_141622.jpg
    20200303_141622.jpg
    120.9 KB · Megtekintések: 42
A haltanoda :D
Egyébként ebben a vödörben mindenféle növényt rothasztottam, aztán most ahogy akartam vinni kiönteni a poshadt vizet belőle, volt benne egy amano aki megnyerte a lottót.
Úgy sikerült kiugrania, hogy pont ebbe a földön lévő vödörbe esett a növények közé.
Valószínűleg még tegnap, mert akkor volt közelebb az akvához.
Bár átértékelem hogy az akvárium mekkora vonzáskörzetére teszek pillantást amikor kiugró amanot keresek, mert szemmel láthatóan nem zavarta hogy nincs gerince és úgy futkározott a tenyeremen mint egy hangya.20200303_174312.jpg20200303_171632.jpg
 
A kis galaxyk elég túlélő típusok, de a legnagyobb eséllyel egy külön garnélás kockában tudnának zavartalanul felcseperedni.
Sera micron, JBL novo tomm vagy őrült haltáp. Ha elég ügyi vagy, akkor keltetett artémia, esetleg JBL nobil fluid, ami folyékony artémia.
Szurkolok Döncikéknek!
 
Cseperednek a kis galaxy ivadékok rendesen?
Hát azt nem tudom mennyit kellett volna nőniûk, de megvan mind a 11 :)
Napi 12 órát világítom őket teljes spektrumú kompakt izzóval, meg 3 halkaját összezúztam betőttesüveggel üvegasztalon, és azt kapják napi 4x. Látványos méretnövekedést még nem tapasztaltam, vagy csak sokat látom őket és nem tűnik fel :D
 
Back
Oldal tetejére