• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 142liter, első növényesünk🌿🐟

Pakolgatom a diffúzort, valahogy sehogy sem érem el azt hogy mindenhol legyenek apró bubik, a lilly alatt egyáltalán nem jó, szembe elöl meg egyszer lenyomja őket, aztán a bal hátsó sarokban távozik a nagyrésze. Esőztetővel még jobban el tudtam érni hogy a hátsó egyenes szakaszon szépen átutazzanak a buborékok a túloldalra.
Viszont az vetődött fel bennem, hogyha a szűrő szívócsövébe belevezetném a gázt, akkor végülis a 20literes szűrőtartályom úgy viselkedne mint egy bazi nagy reaktor nem? Vagy ezt miért nem csinálják? Van valami oka pl a bacik szempontjából, hogy erről még nem hallottam? Alapvetően tetszik hogy difi van az akváriumban, de sehogy sem érem el hogy szépen körbemenjenek. A szívóág körüli jobb hátsó sarokban van a leginkább állóvíz úgy látom. Lehet hogy a baloldali kis domb miatt nem tökéletes a flow. 90 cm hosszú csak az akvárium és 45 mély.
 
Pakolgatom a diffúzort, valahogy sehogy sem érem el azt hogy mindenhol legyenek apró bubik, a lilly alatt egyáltalán nem jó, szembe elöl meg egyszer lenyomja őket, aztán a bal hátsó sarokban távozik a nagyrésze. Esőztetővel még jobban el tudtam érni hogy a hátsó egyenes szakaszon szépen átutazzanak a buborékok a túloldalra.
Viszont az vetődött fel bennem, hogyha a szűrő szívócsövébe belevezetném a gázt, akkor végülis a 20literes szűrőtartályom úgy viselkedne mint egy bazi nagy reaktor nem? Vagy ezt miért nem csinálják? Van valami oka pl a bacik szempontjából, hogy erről még nem hallottam? Alapvetően tetszik hogy difi van az akváriumban, de sehogy sem érem el hogy szépen körbemenjenek. A szívóág körüli jobb hátsó sarokban van a leginkább állóvíz úgy látom. Lehet hogy a baloldali kis domb miatt nem tökéletes a flow. 90 cm hosszú csak az akvárium és 45 mély.
A szívóágba ne vezesd be. Megpurcanhatnak a szűrőben a bacik. Nem baj, hogy nem látsz mindenhol apró bubikat. Pont ez a lényeg, hogy ne láss. A co2 belediffundál a vízbe. Ami fontos, hogy a bubik útjai ne a víz felszínén érjenek vèget, mert az azt jelenti, hogy nem vízben oldódik fel, ergo pazarolsz.
 
Jó reggelt!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az reális, hogyha este 11-kor kapcsolt le a CO2, akkor a DC még most reggel 8.30-kor is lime-zöld? Ha 4 órás késést számolunk akkor ez egy hajnali 3 órai időpontot reprezentál. Ennyi idő alatt nem szellőzik ki? Hártya nincs a DC-ben.
A táblázatos verzióban este kh4 mellett -ph6,8-6,8-at mértem. Igazából arra következtetek hogy még mindig nincs elég CO2 a vízben, legalábbis 30 ppm-nek nem lehetek a közelében, de 25körülire szeretném belőni. A DC igazából még mindig nem elég lime szerintem, 180bubi/perc megy most a 162 literbe, de azért látom hogy a buborékok egy része egy kanyar után felszínt ér. Lilly pile miatt nem tudom beállítani a flowt, esőztetővel jobban le tudtam nyomni a buborékokat.
 
Ja, meg tegnapelőtt lámpaoltás előtt állatira bubiztak a növények, tegnap meg nem.
Gondolkoztam hogy mi az ami változott, de sehogy sem tudtam megmondani. Tegnapelőtt volt az első amikor tényleg full minden ontotta a bubikat. Már a CO2 is le volt kapcsolva az utolsó fényes 20percben.
 
Egyébként a szenny benne marad a két előszűrőben és ez a fekete RO víz tisztább, mint amit az emberek 99,99999%-a iszik a világon.
Ez így azért nem teljesen igaz. Az előszűrők messze nem fognak meg minden káros anyagot. Az 5 vagy 1 mikronos papír csak a nagy méretű szennyeződést fogja meg. A szén csak a mérgek egy részét. Egy kis ólom vagy arzén simán átjut. De ti tudjátok.
Én már 10 éve használok Gh+ -t minden gond nélkül.
 
Ez így azért nem teljesen igaz. Az előszűrők messze nem fognak meg minden káros anyagot. Az 5 vagy 1 mikronos papír csak a nagy méretű szennyeződést fogja meg. A szén csak a mérgek egy részét. Egy kis ólom vagy arzén simán átjut. De ti tudjátok.
Én már 10 éve használok Gh+ -t minden gond nélkül.
Akkor Kh-d közel 0? Nekem mondjuk galaxyk is vannak amiknek inkább 8-11nk az ideális elvileg, de most is csak 4nk-s s vizem.
 
Szituáció:
-Indításnál még jóhiszeműen fűtőt is rakok be.
-Fűtő sosem működ, fűtőt kivesz, minek?
-Vízcserénél küldöm be az elvileg 22fokos RO vizet, majd fél óra múlva újra 26fokos az akvárium.
-Nem hiszek a technológiában, az egész hőmérő arsenalom felsorakoztatom.
-Izzadok. Már ennyire ideges lennék? Nem. Meleg van.
-Eszembe jut 2 hét után hogy a termosztátot még nem néztem.

És most kezdődjék a nagymamám ellen vívott harc, előre a természetért!!!😂😂😂20200215_221259.jpg
 
Ha jól látom diy a hqi(nekem is ilyen volt). Milyen izzót használsz?
Igen, egy fél éves general electrics van benne 6500K-es. Greenaquaban már nem lesz kérdeztem, érdemeg a GE-t felkeresni mert kapásból 2 GERONIMO izzóval indítottam. 150W.
 
Tegnapelőtt amikor megmértem először a nitrit szintet nagyon rácsodálkoztam, 0,6 és 0,8 között volt. Aztán a bruttó 162 literes akváriumból cseréltem 70liter vizet, másnap 70-et reggel és 70-et este. Tegnap este 80litert szívtam le. Így most a nitrit szintem 0,2. Ha jól számolom akkor most 22 napos az akvárium. Ez mennyire számít abnormálisnak? 13 napig napi vízcsere ment 40-50%, aztán utána gondoltam hogy mostmár lehet lazítani, 4naponta cseréltem. Aztán amikor mértem ezt az értéket szintén pár napja nem cseréltem.
22 liter ista talaj van benne, erre gyanakszom.
A probléma hogy hülyeséget csináltam és már raktam bele halat, így most cserélgetem minden nap a 80 litert, pedig olvastam hogy ez a baciknak nem igazán jó. Az a fura hogy a nitrit szint mintha nem arányosan csökkenne a vízcserémmel, meg se kottyant neki hogy a 3/4-ét leszívtam amikor olyan magas volt. Másnapra szintén 0,4 volt.
Tegnap este 0,2 amit ma estére nagyjából meg is tartott. Még arra gondoltam hogy esetleg a 8otobol 1 elpusztulhatott mert 7 volt a max amit meg tudtam számolni, de simán lehet hogy csak nem tudom nyakon csípni. Szóval elhullás nem igazán volt. Még 1 amano van és 7 galaxy, azért jöttek ilyen hamar mert innen onnan akva felszámolásból gyűjtögettem őket.
 
Tegnapelőtt este 0,2 volt a nitrit szint, most 0,3-ra saccolom szín alapján kb.
Csinálok 70l vízcserét, akkor már szerintem 0,1 alatt leszek, aztán meglátjuk milyen intenzitással nő a következő 2 napban.
A növények ezért most nem szeretnek mert a tápszint is nagyon alacsony.received_168404514608757.jpeg
 
Még arra gyanakodtam hogy a vízoszlop emelkedésem a szűrőben nem megfelelő. Saccra kimértem habár pontatlan, de 600liter amit ténylegesen megforgat most a vízpumpa óránként.
1500liter/órára van állítva. Ha 3000re állítom vagy a kettő között, akkor már nagyon mozog a felszín pedig lilly pipe van. Ha visszafojtottam a pupát csappal, akkor már 180buborék/percben megvolt a az ideális CO2 koncentráció, a növények lőtték is a bubikat mint állat. Most a szűrés miatt kinyitottam teljsen a csövet, de nagyon mozog a felszínem még emellett a 600liter/óra mellett is, és 200bubi/perccel még sehol sem vagyok CO2 koncentrációban. Mi a megoldás szerintetek? Nagyobb pofájú lilly kéne?
 
Viszont most sikerült minden élőlényt megszámolni, mint a 8 Oto és 7 galaxy a fedélzeten van, szóval még állati bomlásból származó sem lehetett ez az extra magas nitrit szint. Remélem mostmár megmaradnak :)
 
Ma volt mégegy vízcsere, vettünk bacikat is.
Egyelőre a RO víz rossz ágával keverem vissza a vizet, így most megtaláltam azt az arányt hogy a KH 4, a GH 9 körül van.
Bepakoltuk a fákat habár még most is súlyozni kellett őket.
@BlackOut -tól kaptunk ma myriot, meg egy kis parvula minit is elhintettünk @Greg Filth -től, amiből amúgy 2 megmaradt szóval lehet rá jelentkezni :D
A két nagy vasfának bosszantóan rossz alakja van ahhoz hogy megfelelően megtámaszd, szóval nem egészen olyan lett mint akartuk, de majd a növényzet dob rajta. Sok bucet és anubias nanat kötöztünk rá, meg akad pár fajta moha is. Bocsi a GERONIMO telós képekért, azért igyekszem :) 20200222_012035.jpg
 
Ma volt mégegy vízcsere, vettünk bacikat is.
Egyelőre a RO víz rossz ágával keverem vissza a vizet, így most megtaláltam azt az arányt hogy a KH 4, a GH 9 körül van.
Bepakoltuk a fákat habár még most is súlyozni kellett őket.
@BlackOut -tól kaptunk ma myriot, meg egy kis parvula minit is elhintettünk @Greg Filth -től, amiből amúgy 2 megmaradt szóval lehet rá jelentkezni :D
A két nagy vasfának bosszantóan rossz alakja van ahhoz hogy megfelelően megtámaszd, szóval nem egészen olyan lett mint akartuk, de majd a növényzet dob rajta. Sok bucet és anubias nanat kötöztünk rá, meg akad pár fajta moha is. Bocsi a GERONIMO telós képekért, azért igyekszem :) View attachment 87878
No way nem szabad csúnyán beszélni :O geronimooo
 
Back
Oldal tetejére